משפט

עומר אדם הסתבך: הקמפיין עם אופטיקנה ייעצר, נעשה בלי רשות VERSO

קמפיין VERSO קוקוריקו של אופטיקנה בהשתתפות עומר אדם כפרנזטור - ייעצר, וזאת לאחר שבית המשפט קיבל את התביעה כי הקמפיין נערך ללא רשות המותג וכי לעומר אדם אין שום חלק במותג ובתביעה על סך 13 מיליון שקל
יהודה לוינגר |  3
עומר אדם
הסכסוך המתוקשר בין חברת VERSO ובין עומר אדם ואופטיקנה בדרך להכרעה, כאשר בית המשפט המחוזי בתל אביב פסק אתמול (רביעי) לטובת חברת VERSO וקבע כי אופטיקנה השיקה קמפיין עם הזמר תחת המותג ללא רשותה והוציאה צו מניעה.
על פי החלטת השופט אליהו בכר, אופטיקנה תפסיק את השימוש המסחרי במותג VERSO והיא אף תסיר את המוצרים מחנויות הרשת, וזאת לאחר שנערך הקמפיין עם המותג ללא רשות החברה ולאחר סיום ההתקשרות.
כזכור, ברקע הדברים, במחצית 2019 חתמו חברת VERSO ישראל יחד עם אופטיקנה על חוזה לשנה להפצת המותג בישראל. אך עם סיום ההתקשרות בין השניים, השיקה אופטיקנה קמפיין לקולקציית הקיץ עם המותג VERSO ללא הסכמת החברה או רשותה.  לא רק זאת, גם עומר אדם עצמו הסכים להיות הפרזנטור של VERSO בתמורה לרווחים, אך לטענת החברה זה לא נתן לו שום זכות או שותפות במותג עצמו.

צילום מסך יוטיוב
מהצד השני, אדם עצמו ואופטיקנה תבעו 8 מיליון שקל מחברת VERSO אמריקה בבעלות דיוויד עמר בגין הפרת חוזה. לפי כתב התביעה, החברה האמריקאית הגישה תביעת סרק נגדם בכל הקשור למותג VERSO, תביעה שגרמה לאדם ואופטיקנה נזקים "כספיים, מהותיים ותדמיתיים - חלקם בלתי הפיכים".
לטענת אדם, 50% מבעלות המותג שייכת לו והוא דורש 4 מיליון שקל על פגיעה במוניטין בשל האיכות הירודה של המשקפיים, כמו גם  3.5 מיליון על הפסד ברווחים וכחצי מיליון שקל על מצגי שווא מצד VERSO אמריקה.
כאמור, השופט אליהו בכר קיבל את טענת חברת VERSO שלעומר אדם אין צד במותג עצמו, וכי אופטיקנה ערכה קמפיין בהשתתפותו תחת המותג ללא רשות החברה וכי עליהם לעצור מייד את המכירות ולהסיר את המוצרים מהמדפים. חברת VERSO תבעה 13 וחצי מיליון שקל על ייצור הליין תחת שם המותג, אך כרגע ניתן רק צו המניעה.
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  ג'וח מצוי
  אברם יצחק 01/2021/18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  משקפיים מסעודיה?
  סגור
 • 2.
  מה, עומר אדם לא בעל אזרחות פורטוגזית? (ל"ת)
  לידה 01/2021/07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  זמר מזרחי, משקפיים באיכות ירודה - זיווג ראוי
  קובי פרלמוטר 01/2021/07
  הגב לתגובה זו
  9 0
  גם המוסיקה המזרחית ידועה ב"איכויות" שלה, כך שבהחלט יש פה חיבור בין ערכים דומים.
  סגור