משפט

יומיים בלבד לאחר שזאב רוזנשטיין השתחרר, נכדו נשלח לכלא

מנחם אסרף, נכדו של זאב רוזנשטיין נשלח למעל שנתיים לכלא לאחר שנתפס נושא אקדח טעון ודרוך. עורכת דינו ביקשה להתחשב בנתוניו האישיים: נכדו של מי שלא הכיר כסבא אלא כראש ארגון פשע: "בחר לאמץ אורח חיים עברייני"
יהודה לוינגר |  1
זאב רוזנשטיין (צילום פלאש 90)
בית המשפט המחוזי ת"א גזר היום (שלישי) 30 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס על מנחם אסרף, שהורשע בנשיאת נשק שלא כדין. במסגרת הטיעונים לעונש ציינה עורכת דינו של הנאשם, כי יש להתחשב בנתוניו האישיים וכן בעובדה שמדובר במי שהוא נכדו של זאב רוזנשטיין ששוחרר בתחילת השבוע.
על פי כתב האישום, ביולי 2020 נסע אסרף בחולון כאשר הוא מורכב על קטנוע והוא נושא אקדח טעון ודרוך, במסגרת ניהול ההליכים הנאשם הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בנשיאת נשק שלא כדין, זאת ללא הסכמת הצדדים לעונש.
במסגרת הטיעונים לעונש טענה הפרקליטות, בתיק שנוהל על ידי עו"ד יוסי קורצברג מפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי), כי בעת קביעת עונשו יש לשים לב לעברו הפלילי המכביד של הנאשם. מאידך, טענה עורכת דינו כי יש להתחשב בנתוניו האישיים של הנאשם ובעובדה כי מדובר במי שהוא נכדו של זאב רוזנשטיין, אותו לא הכיר כסבא אלא כמי שהורשע בעבירות חמורות ותויג כראש ארגון פשע.
השופט בני שגיא ציין בגזר הדין, כי "הנאשם נשא אקדח טעון ודרוך כשהוא מורכב על אופנוע, ובדרך ליעד (גיאוגרפי) לא ידוע. הגם שלא צוין בכתב האישום הרקע לנשיאת האקדח או נתון בדבר כוונה לעשות בו שימוש, הרי שאין בכך כדי לגרוע מפוטנציאל הנזק הטמון בעבירה בכלל ובנסיבותיה הקונקרטיות בפרט". עם זאת, הוסיף, "מתחם העונש ההולם צריך לשקלל גם את סוג הנשק, ובענייננו גם את העובדה כי דובר בנשק תקול, אף שהיה מסוגל לירות".
כן הביא השופט בחשבון את העובדה שבפועל לא נעשה שימוש באקדח ולא נגרם נזק ממשי מהעבירה בה הורשע הנאשם, ושהנשק נתפס על ידי המשטרה. "בשנים האחרונות חלה בבית המשפט העליון מגמה של החמרה ברמת הענישה בעבירות נשק, אשר באה לידי ביטוי בשורה ארוכה של פסקי דין", ציין השופט וגזר כאמור על אסרף 30 חודשי מאסר בפועל.
בנוסף ציין השופט: "בבחינת הנסיבות שאינן קשורות בביצוע העבירה, נתתי את דעתי לנתונים הבאים: העובדה כי הנאשם הודה במיוחס לו, עוד בשטח עת נתפס על ידי השוטר, ובהמשך בפתח ההליך המשפטי, מהווה נימוק משמעותי לקולא. נתתי משקל לקולא גם לנתוניו המורכבים של הנאשם, לרבות לאלה העולים מהמסמכים הרפואיים שהוגשו, הדם שלקחתי בחשבון את תרומת השימוש בסמים למצב שתואר בהם. התחשבתי אף בגילו הצעיר של הנאשם (כבן 20 היום). לצד נימוקים אלה אשר יש בהם למתן את העונש המתאים, ראיתי ליתן משקל לחומרא לעברו הפלילי של הנאשם, אשר חרף גילו הצעיר הספיק לבצע שורת עבירות, ולרצות שתי תקופות מאסר שאינן קצרות (9 חודשים ו 17 חודשים). ניתן לומר כי העבר הפלילי תומך במסקנת התובע, לפיה מדובר במי שבחר לאמץ בנקודת הזמן הנוכחית את אורח החיים העברייני."

כאמור, בעקבות גזר הדין יישלח נכדו של זאב רוזנשטיין לכלא ל-30 חודשים. ראש ארגון הפשע לשעבר בן ה-67 השתחרר רק ביום ראשון האחרון לאחר שריצה מאסר של 16 וחצי שנים ללא חופשה אחת.
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אין מה לעשות
  אילן 02/2021/24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הם בחרו לעצמם את הדרך, שישאו בתוצאה, לדעתי העונש קל מדיי, כשאתה יודע שהאיש בחר לו כבר את הדרך ואין כבר מה לעשות וכדי להוריד את רף הפשיעה יש לפסוק את המקסימום.
  סגור