קבוצת קו מנחה אייס Bizportal תפוז flix טאבו ישיר תקדין חשבים מגמות רשם החברות
פרסום ראשון

הקרב על המכרז: גם ערוץ 9 רוצה להפעיל את ערוץ הכנסת

'חדשות 2' מפעילה את ערוץ הכנסת מאז 2006, וצפויה להתמודד גם במכרז הנוכחי שייסגר בינואר הקרוב, לצד גופי שידור נוספים - כגון 'חדשת 10', תאגיד 'כאן' וערוץ 20
 |  0
הקרב על המכרז: גם ערוץ 9 רוצה להפעיל את ערוץ הכנסת
עמית סגל ונדב פרי בתכנית 'זוג או פרט', צילום: צילום מסך
מתמודד מפתיע במרוץ על ערוץ הכנסת. לאייס נודע כי ערוץ 9 החליט להתמודד במכרז להפעלת הערוץ, שיצא לדרך ואמור להיחתם בינואר 2017, ולעלות בפורמט החדש שלו במאי אותה שנה.
לפני כחודש פרסמה מועצת הכבלים והלוויין את המכרז להפעלת הערוץ. על פי תנאי המכרז, בעלי רישיון לשידורים רב-ערוציים ממועצת הכבלים והלוויין - חברות HOT ו-yes, וכן בעלי זיכיון או רישיון מהרשות השנייה - רשת, קשת וערוץ 10, לא יוכלו להתמודד במכרז, כמו גם בעלי עיתונים יומיים מודפסים רבי תפוצה – כגון ישראל היום וידיעות אחרונות. מאידך, חברות החדשות של ערוצים 2 ו-10 יוכלו לעשות זאת, כמו גם גופים נוספים.

המכרז הנוכחי קובע כי תקציב ערוץ הכנסת יעמוד על 25.2 מיליון שקלים בשנה, שיגיע כולו מתקציב הכנסת, וכשעל המתמודדים ייאסר להוסיף כסף פרטי על סכום זה. יש לציין כי מדובר בסכום גבוה מזה שעמד עד כה לרשות ערוץ הכנסת – כ-19 מיליון שקלים בשנה.

עוגני הפעלתו של ערוץ הכנסת באפיק 99 נקבעו בחוק משנת 2003, ומ-2006 הוא מופעל על ידי חדשות 2. לקראת סיום תקופת המכרז הנוכחית, הקימה הכנסת ועדה ציבורית לבחינת עתיד הערוץ. אחת מההמלצות הייתה סעיף "ביזוי הכנסת", כלומר כל דבר שעשוי ל"הוציא רע" את שמה של הכנסת או שם חבריה. סעיף זה עורר זעם רב – וטענה כי יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מנסה למנוע ביקורת על הכנסת ולזכייה של גורמים שיהיו נוחים מבחינה זו עם בית המחוקקים, אולם בהמשך סעיף זה הוסר והכנסת ביצעה מספר תיקוני חקיקה לחוק שידורי טלוויזיה מהכנסת.

על פי הערכות, 'חדשות 2' תתמודד מחדש במכרז, וייתכן שגם חדשות 10. גם בערוץ 20 מתכוונים לעשות כן, ובתאגיד השידור הציבורי כאן הצהירו בעבר כי מקומם של שידורים כאלה אמור להיות בשידור הציבורי.

וכעת מצטרף גם ערוץ 9, בהחלטה שהתקבלה בדירקטוריון החברה בשבוע שעבר. הצטרפותו מגיעה לאחר שעזב את המתחם המפואר שלו במודיעין לטובת אולפנים בנווה אילן אליהם כבר נכנס. עם ניצול נכון של המשאבים העומדים בפני הערוץ, והתקציב השנתי הנאה שמעמידה הכנסת, מאמינים בערוץ 9 כי יוכלו להגיש הצעה שתוכל להתמודד עם המתחרים האחרים.הגב לכתבה

יש להזין שם בן לפחות שני תווים
יש להזין נושא בן לפחות שני תווים
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה

ליצירת תגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעית תקשורת, אנא נסה שנית
שלח מחדש

אייס דרושים

+ לכל המשרות
תפקיד חברה איזור
ביצועיסט פרסום אברהם המרכז שלח קו”ח
מנהל/ת משרד פרסום אברהם המרכז שלח קו”ח
תקציבאי/ת יהושע TBWA תל אביב שלח קו”ח
מנהל מדיה חסוי המרכז שלח קו”ח

אייס ספיישל

הכי במדור

הכי נקראות
הכי מטוקבקות
הכי ויראליות
היום
השבוע
החודש
אין מאמרים להצגה

הרשמה לניוזלטרים

עליך לאשר את תנאי השימוש לשם הרשמה לניוזלטרים
הרשם
הרשמתך עברה בהצלחה