קבוצת קו מנחה אייס Bizportal תפוז flix טאבו ישיר תקדין חשבים מגמות רשם החברות

חילוקי דעות ברשות ה-2 לגבי עסקת מכירת רדיו ירושלים

ג'קי בן זקן מחויב למכור את האחזקה בתחנה עם הרשעתו בפלילים ושליחתו לכלא. ברשות מתחבטים האם לאשר את בקשתו של מקורבו מוריס בניסטי, ורוצים לקבל פרטים נוספים
 |  0
חילוקי דעות ברשות ה-2 לגבי עסקת מכירת רדיו ירושלים
ג'קי בן זקן, צילום: בוצ'צ'ו
מועצת הרשות השנייה טרם אישרה את מכירת תחנת רדיו ירושלים, אבל בתוך הרשות השנייה יש אי-הסכמה לגבי האישור וזהותו של הרוכש. לאייס נודע כי היועצת המשפטית של הרשות, עו"ד הילה שמיר, הוציאה חוות דעת שמאשרת את המכירה למוריס בניסטי, בעוד שחלק מחברי מועצת הרשות מתנגדים למהלך, עד שלא יקבלו נתונים נוספים מבניסטי.
הסוגיה הגיעה לפתחה של הרשות השנייה לאחר הרשעתו בפלילים ועונש המאסר שנגזר על של איש העסקים ג'קי בן זקן, המחזיק ב-100% מהתחנה באמצעות מספר חברות פרטיות. סעיף 41 א' לחוק הרשות השנייה קובע כי במכרז לקבלת רישיון יכול לגשת אדם ש"לא הורשע בעבירה שלדעת היועץ המשפטי לממשלה יש עמה קלון, ואם הוא תאגיד - מנהלו או אדם שהוא בעל עניין בתאגיד, לא הורשע כאמור".

ברשות השנייה פרשו סעיף זה הנוגע לאדם הניגש לקבלת רישיון, גם כאדם המחזיק כבר ברישיון, ולכן נאלץ בן זקן למכור את האחזקה בתחנה. בחודשים האחרונים, מאז הרשעתו של בן זקן וקביעת עונשו ל-26 חודשי מאסר, נמצאת התחנה בידי נאמן, עו"ד דוד אסטנג'לוב מאשדוד.

על פי גורמים בשוק התקשורת, תג המחיר של התחנה עמד על כ-10 מיליון שקלים, ובסך הכל עלות עסקת הרכישה של החברה המחזיקה בתחנה עומדת על כ-15 מיליון שקלים. לרשות השנייה הוגשה בקשתו של מוריס בניסטי לרכוש את התחנה. בניסטי מקורב לבן זקן, ולצד הקריירה הביטחונית העשירה שלו, ברוב הקריירה המקצועית הוא היה שכיר ולכן הוחלט לבדוק את יכולותיו הפיננסיות להשקיע סכום כסךף גדול ברכישת התחנה. זאת הסיבה שבישיבת המועצה האחרונה הוחלט לא לאשר במידית את הבקשה שלו, אלא לדרוש ממנו מסמכים נוספים והוכחות ליכולתו הפיננסית, ולכך שאינו קשור ישירות לבן זקן ברכישת התחנה.

בכל מקרה, הערכה היא כי במידה ויספק את הנתונים הנוספים, תאשר מועצת הרשות השנייה את העסקה, ועל פי הערכות - הנהלת התחנה תמשיך לפעול גם תחת הבעלים החדש.הגב לכתבה

יש להזין שם בן לפחות שני תווים
יש להזין נושא בן לפחות שני תווים
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה

ליצירת תגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעית תקשורת, אנא נסה שנית
שלח מחדש

אייס דרושים

+ לכל המשרות
תפקיד חברה איזור
מנהל מדיה חסוי המרכז שלח קו”ח
מנהל/ת תיק לקוחות ידיעות אחרונות המרכז שלח קו”ח
מנהל לקוחות חסוי כל הארץ שלח קו”ח
מעצב חסוי רמת גן ו... שלח קו”ח

אייס ספיישל

הכי במדור

הכי נקראות
הכי מטוקבקות
הכי ויראליות
היום
השבוע
החודש
אין מאמרים להצגה

הרשמה לניוזלטרים

עליך לאשר את תנאי השימוש לשם הרשמה לניוזלטרים
הרשם
הרשמתך עברה בהצלחה