מדיה

סוף הסערה ב-90FM? עורך החדשות פרש, המנכ"ל פנה לפוליטיקה

הרוחות בתחנה סערו בשנים האחרונות בגלל מאבק בין אלי ויובל אורגד לבין אחיהם אהרון ובועז. לאחר סיום ההליכים בביהמ"ש, אהרון יתמודד למועצה ובועז עובר לייעוץ תקשורתי
אלכסנדר כץ | 
בועז אורגד ואהרון אורגד (צילום יח"צ)
מאבקי השליטה וסכסוך על מניות בתוך תחנת הרדיו האזורית 90FM הגיעו לסיומם הזמני, לאחר שהמנכ"ל אהרון אורגד החליט לפנות לפוליטיקה המקומית ולהתמודד למועצת עיריית נתניה, ואילו אחיו בועז אורגד, מנהל התכניות והאקטואליה של התחנה, פונה לתחום הייעוץ התקשורתי.
רדיו 90FM הוקם ב-1996 במסגרת הקמתן של תחנות אזוריות בחלקים שונים ברחבי המדינה, ועד לפני מספר שנים נקרא רדיו אמצע הדרך. אזור הכיסוי שלו היה גזרת השרון, והוא משדר מאזור התעשייה פולג בנתניה. התחנה הוקמה על ידי 4 אחים לבית אורגד: אנשי העסקים אלי ויובל, כיום הבעלים של רשת בורגר ראנץ' ושל חברת שלג לבן, והעיתונאים אהרון ובועז, שהחלו את דרכם המקצועית בגל"צ. מחזיק ב-65% מרדיו 90FM. אלי אורגד

אהרון אורגד שימש כמנכ"ל התחנה והגיש תכנית אקטואליה שבועית בימי שישי, ואילו בועז אורגד היה מנהל התכניות והאקטואליה, והגיש את מהדורת החדשות היומית של 90FM. על פי מפת הבעלות של התחנה, לאלי 65%, ליובל 20% ולאהרון - 15%. בועז לא החזיק במניות בצורה רשמית, אבל לדבריו הייתה התחייבות בתוך המשפחה, שלא עוגנה בחוזה רשמי, כי גם לו יוקצו אחוזים. זו גם הסיבה למאבק המשפחתי שהתנהל בשנים האחרונות בבתי המשפט, והסתיים בהחלטת העליון בערעורם של בועז ואהרון אורגד, שדחה את טענותיהם לאותו הסכם ג'נטלמני, לאחר שעוד לפני כן קבע המחוזי בפתח תקווה כי אין עדות רשמית לכך שלבועז מגיע אחוזים.
משפחת אורגד מוכרת מאד בנתניה. דודם ד"ר יצחק בן גד היה בעבר סגן ראש עיריית נתניה וקונסול ישראל בלוס אנג'לס, והמשפחה פעילה מאד בקהילה הלובית ובעשייה חברתית באמצעות רדיו 90FM, בין היתר עם מאבקים ציבוריים ופעילות התנדבותית.
זו גם אחת הסיבות להחלטה של אהרון אורגד לפנות לעשייתה פוליטית ולהתמודד למועצת העירייה ברשימת 'כולנו עם אורגד' הנתמכת על ידי שר האוצר משה כחלון, וזאת לדברי גורמים, גם בשל סקרים מעודדים שמצביעים על כך שאהרון זוכה לפופולריות ואהדה ועשוי להשתלב בהנהגה העירונית. מבחינת אהרון אורגד, גם השתלבות ברשימת כולנו לכנסת היא אפשרות ראלית.
בשל החלטתו זו, ועל רקע מאבקי השליטה במשפחה על הרדיו, הודיע לפני שבועיים אהרון אורגד על יציאתו לחופשה ואי-התערבותו בפעילותה היום-יומית. כעת אחיו ושותפיו אלי ויובל יאלצו למנות ממלא מקום, שיקבל את אישור מועצת הרשות השנייה, המפקחת על תחנות הרדיו האזוריות.
האח בועז החליט בהתחשב בנסיבות, לפרוש מהתחנה לאחר 22 שנה, ולפנות לתחום הייעוץ התקשורתי. בשבועיים האחרונים מגיש את המהדורה היומית יורם ואזנה, שלאורך שנים רבות הגיש תכניות בידור ומוזיקה בתחנה. 
בועז אורגד אמר לאייס: "יותר מ-2 עשורים ששידרתי כל יום את מה שקורה באזור והרגשתי תמיד ששימשתי פה לתושבים מול הרשויות ונתתי ביטוי רדיופוני למאבקים ציבוריים. רשימת ההישגים של היומן ארוכה, אך מכולם אזכור במיוחד את סגירת בתי הספר הנפרדים לילדים אתיופים בנתניה, לאחר מאבק צודק שניהלתי מול העירייה ומשרד החינוך במשך כמה שנים". על סדרת הכתבות הזו בנושא הילדים יוצאי אתיופיה קיבל בועז אורגד את פרס הרשות השנייה לתחקיר חברתי. בנוסף, קיבל גם את אות אור ירוק על פעילותו למען הבטיחות בדרכים.
אהרון אורגד אישר כי יצא לחופשה מתפקידו בתחנה, ואמר: "רדיו 90 זה מפעל חיים. תמיד ארצה בהצלחתו לא משנה היכן אהיה". על אחיו הוסיף: "בועז הוא עיתונאי משכמו ומעלה ובכל מקום שיהיה תרומתו תהיה אדירה. הפעילות העיתונאית שלו ב20 שנות שידור היא נדירה באיכותה".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה