תקשורת

הקיצוצים ברשת: ועד עובדי חדשות 13 חתם על הסכם פרישה מרצון

העובדים שבחל"ת שיסכימו לפרוש יספרו במכסת הפיטורים שהחברה מבקשת לבצע. במסגרת ההסכם העובדים יקבלו תנאי פרישה משופרים. בוועד עומדים על דרישתם להעביר את רצועות האקטואליה לחברת החדשות
אילן שניג |  4
עובדי חדשות 13
הסכם פרישה מרצון לעובדי חדשות 13 שבחל"ת. ועד העובדים חתם אתמול עם הנהלת החברה על ההסכם, שיציע לעובדים שיסכימו לפרוש תנאים משופרים ומענק פרישה משמעותי מעבר לנדרש על פי חוק. במקביל בוועד העובדים נחושים בעמדתם שעל חברת החדשות להפיק את רצועות האקטואליה שהערוץ משדר, באופן שיגדיל משמעותית את מספר העובדים שיישארו בחברה ויקטין את היקף הפיטורים הנדרש.
בוועד מתכוונים כרגע להמשיך עם צעדי השביתה, שמתוכננת ליום חמישי, אם לא יושגו הסכמות מול הנהלת הערוץ. לדבריהם מדובר רק בהתחלה. יאיר טרציצ'קי, יו"ר ארגון העיתונאים התייחס להסכם ואמר כי " מקווה שהסאגה אכן תיגמר מהר, אבל ההסכם שעליו חתמנו הוא אירוע כמעט שולי בתוך המאבק הגדול".
 
מוקדם יותר השבוע החליטו בוועד על שביתה כללית שתצא לפועל ביום חמישי ותכלול גם את המהדורה המרכזית. בישיבה הוצגו לעובדי פרטי תכנית ההתייעלות בהיקף 33% שמבקשת הנהלת רשת 13 לקדם בחברת החדשות, במסגרתה יפוטרו 105 עובדים מכל מחלקות החברה ובכל רמות השכר והוותק. לפי המתווה, כל תכניות האקטואליה ברצועת הפרה-פריים שמפיקה חברת החדשות ירדו מהאוויר, וכן תקוצר משמעותית המהדורה המרכזית.
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  כשערוץ 1 נסגר שמחו
  ערוץ 13 בושה 06/2020/24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עכשיו שיאכלו את הדייסה שבע
  סגור
 • 3.
  שפן פחדן שדאג לעצמו
  ליאור לנדברג ברח 06/2020/24
  הגב לתגובה זו
  2 0
  לא עשה כלום ושום דבר
  סגור
 • 2.
  היום זה אנחנו מחר זה אתם
  יוסי 06/2020/23
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מי שלא יצא להגן על הקולגות מערוץ 1 מרגיש אכשיו איך זה, לא נעים נכון!!!!!!
  סגור
 • 1.
  לוזרים. ברור שהתקפלו (ל"ת)
  Vv 06/2020/23
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור