תקשורת ומדיה

פוליטיקאים ואנשי תקשורת סופדים למירית הררי: "נלחמה בגבורה ובאצילות עד רגעיה האחרונים"

הררי, שמאבקה המתוקשר במחלת הסרטן היווה השראה עבור רבים, הלכה הבוקר לעולמה בגיל 52. נתניהו: "אובדן קשה מנשוא"; גנץ: "בשנותיה האחרונות, הייתה סמל לבחירה בחיים"

יואב איילון | 
מירית הררי
הבוקר הלכה לעולמה מירית הררי בגיל 52 בלבד, לאחר כשנתיים של מאבק ממושך ואמיץ במחלת הסרטן. הררי הייתה בת זוגו של שדרן הרדיו ומנחה הטלוויזיה דידי הררי, והשניים הרבו לשתף ולדבר על המאבק שלה במחלת הסרטן.
הררי קיבלה במה לספר את סיפורה בכלי תקשורת רבים, שליוו את התמודדותה עם המחלה. הפוסטים שלה הפכו להשראה עבור חולים רבים – ונראה שהאומץ והאופטימיות שדאגה לשדר, למרות מצבה הקשה, הפכו אותה לגיבורה עבור מדינה שלמה. לאחר לכתה, פוליטיקאים מכל קצוות הקשת הפוליטית, כמו גם אנשי תקשורת רבים, ספדו לה.
ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב: "לדידי הררי חברנו האהוב, אנחנו מחבקים אותך ודואבים איתך ועם הבנות על האובדן הקשה מנשוא של אשת חייך האהובה, מירית שנלחמה בגבורה ובאצילות במחלת הסרטן עד רגעיה האחרונים. המאבק המופלא שלה נתן לה כוחות לזכות ללוות את בתכם לחופה. כל אזרחי המדינה, ואנחנו בתוכם, התרגשנו עמוקות".
 
המאבק המופלא שלה נתן לה כוחות לזכות ללוות את בתכם לחופה.
כל אזרחי המדינה, ואנחנו בתוכם, התרגשנו עמוקות. pic.twitter.com/83xhRcnolx

— Benjamin Netanyahu (@netanyahu) September 20, 2020
שר הביטחון בני גנץ כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "במהלך החג נפרדה החברה הישראלית ממירית הררי, שחשפה באומץ ובאנושיות רבה בשנים האחרונות את ההתמודדות עם מחלת הסרטן, והייתה לקול תומך עבור חולים רבים. בשנותיה האחרונות, הייתה סמל לבחירה בחיים, ולבחירה לחיות ולתרום לחברה מתוך הקושי. יהי זכרה ברוך".
יו"ר יש עתיד יאיר לפיד כתב: "הלב עם משפחת הררי, דידי והילדות. מירית הייתה השראה לכולנו. החיוך והמאבק שלה במחלה השאירו אחריה מורשת של עוצמה ונחישות. מי ייתן ולא תדעו עוד צער".
 
שר החינוך יואב גלנט ציטט פוסט שכתבה הררי לאחרונה: "תהיו אמיצים, תגשימו את החלומות שלכם כל עוד אתם בריאים וחזקים". מירית ז"ל לימדה את כולנו פרק חשוב בהתמודדות אישית, בראייה מפוכחת, בצניעות ובהוקרת הטוב - גם בזמנים קשים מנשוא. דמותה תלווה אותנו.  יהי זכרה ברוך
חברת הכנסת מרב מיכאלי צייצה כי "מירית הררי נתנה דוגמה חיה לאפשרות הבחירה בחיים. היכולת לבחור להסתכל למוות בעיניים, אבל לא פחות מזה - לחיים. אישה שהלב יוצא אליה ואל משפחתה. יהי זכרה ברוך. ניחומים גדולים לדידי ולילדות".
 
שר הכלכלה ותעשייה עמיר פרץ כתב: "ליבי עם משפחת הררי על אובדנה של מירית. מירית הייתה השראה ומגדלור של אור מהזמן הכי חשוך והמקום הכי קשה עבור כל עם ישראל בחודשים האחרונים. המורשת שהיא מותירה לנו יקרה וחשובה - לבחור בחיים, לבחור בטוב, לבחור בביחד. יהי זכרה ברוך".
בהודעה של תחנת 103fm, שבה משדר דידי הררי, נכתב כי "מירית הררי, חברתנו היקרה, ורעייתו של דידי. עם ליבה הענק וחיוכה הקורן, מירית היוותה השראה לכולם. זהו רגע עצוב, נזכור אותך תמיד".
עיתונאי ידיעות אחרונות רז שכניק היה מהראשונים שספדו להררי, וכתב בפשטות: "מירית הררי הלכה לעולמה בגיל 52 אחרי מאבק במחלת הסרטן. אישה נפלאה. יהי זכרה ברוך". 
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה