נדל"ן

פתח תקווה נפרדת: אושר הסכם להקמת תחנה מרכזית חדשה במקום הקיימת מ-1957

10 קומות על 70 אלף מ"ר של שטחי מסחר, תעסוקה, כיכר גדולה וטרמינל אוטובוסים חדשני. זהו ההסכם המשולש שנחתם בין העירייה, החברה לפיתוח פ"ת ומדינת ישראל להקמת תחנה מרכזית חדשה בעיר
מערכת ice | 
תחנה מרכזית פתח תקווה (צילום החברה לפיתוח עירוני)
חידוש התחנה הישנה: ראש עיריית פ"ת רמי גרינברג הביא לאישור מועצת העיר את ההסכם להקמתה של תחנה מרכזית חדשה במקום התחנה הישנה. מועצת העיר אישרה את ההסכם שנחתם בין מדינת ישראל, עיריית פ"ת והחברה לפיתוח פ"ת.
המתחם החדש יתנשא לגובה של 10 קומות ויתפרש על פני 70 אלף מ"ר בנוי שיתחלקו כך: 17 אלף מ"ר יוקצו עבור טרמינל אוטובוסים; 15 אלף מ"ר עבור שטחי מסחר; 14 אלף מ"ר עבור שטחי משרדים להשכרה – מתוכם כ-6 אלף מ"ר יוקצו לשימושים של אגפי העירייה השונים וכן עבור חניונים תת קרקעיים. זאת ועוד, סביב מתחם התחנה החדש תוקם רחבה גדולה וכיכר גדולה לרווחת הציבור. עוד במסגרת ההסכם, הוחלט על הקמת חניון לילה עבור האוטובוסים שיוקם בסמוך לבית העלמין ירקון ויכלול בתוכו גם עמדות הטענה חשמליות.
"והיא הייתה לי מדינה אחרת"
ההסכם המשולש להקמת התחנה החדשה נאמד בסכום של כ-450 מיליון שקל. 137 מיליון שקל יתוקצבו על ידי משרד התחבורה, בעוד יתרת התקציב תושלם באמצעות הלוואה על ידי החברה לפיתוח פ"ת בגיבוי של העירייה. את המתחם כולו תנהל החברה לפיתוח פ"ת למשך 25 שנים. המתחם התחבורתי יקום לצד תחנת הקו האדום של הרכבה הקלה (תיפתח בתחילת 2023) והוא יהיה יותר מתקדם ויותר חדשני מהתחנה הנוכחית שעומדת כפי שהיא כבר משנת 1957.
רמי גרינברג, ראש עיריית פתח תקווה: "לאחר שנים רבות של דיונים בנוגע לתחנה המרכזית החדשה אשר לא הובילו לתוצאות של ממש, עם כניסתי לתפקיד החלטתי לפעול בכל הכלים העומדים לרשותי כדי לאשר את ההסכם המדובר ולהתחיל לקדם את הפרויקט לו תושבי פתח תקוה משוועים. הנושא התחבורתי בעיר נמצא בראש סדר העדיפויות העירוני וכבר בשנים הקרובות נראה את המהפכה התחבורתית מתממשת בעיר. אני מודה לחברה לפיתוח פתח תקוה ולמשרד התחבורה בראשות השרה מירי רגב על הסיוע וההירתמות לטובת קידום הפרויקט החשוב לעיר ולתושבים". 
לירון גולדנברג, מנכ"ל החברה לפיתוח פתח תקווה: "הקמת המתחם התחבורתי הינו אחד הפרויקטים הגדולים והמשמעותיים ביותר לעיר פ"ת שגדלה ומתפתחת והפוטנציאל הכלכלי הגלום במתחם עצום, שכן לפי בדיקתנו, צפויים לעבור בו כ-50,000 איש מידי יום. הקמתה תערך כ-4 שנים ועם פתיחתה תביא את העיר לקדמת הבמה ברמה הלאומית כחלק מהמהפכה התחבורתית שמוביל ראש העיר בעיר כולה."
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה