השוק

לקראת הדלפת הענק של שירביט: זה המסר האחרון של ההאקרים

קבוצת ההאקרים איימה כי עד 9 בבוקר על חברת הביטוח לשלם 200 ביטקוין, סכום השווה ל-4 מיליון דולר, או שיחשפו את המידע שברשותם. בשירביט סירבו לשלם וקבוצת ההאקרים מסרה כי זו התנהגות שגויה וכי אם היו משלמים ההדלפות היו נמנעות
יהודה לוינגר | 
תקיפות ההאקרים (צילום pexels ,freepik)
מתקפת הסייבר על שירביט. בלאק שדואו, קבוצת ההאקרים שפרצה לחברת הביטוח שירביט, במסר אחרון הבוקר (ראשון) לקראת הדלפות ענק, וזאת אל מול החלטת החברה שלא להיכנע לאיומים.
במסר אחרון של בלאק שדואו (black shadow) בקבוצת האינסטגרם כתבו ההאקרים: אם שירביט היו משלמים לנו 50 ביטקוין היינו עומדים בהבטחה שלנו כפי שעשינו עד כה. 
לדברי ההאקרים, החברה הכחישה את עומק הפריצה שעשו בלאק שדואו לחברת הביטוח, גם בסבבי המשא ומתן, שלדבריהם זו "התנהגות שגויה".
כזכור, בלאק שדואו דרשו 50 ביטקוין ביום הראשון כדי שלא יחשפו את המידע שברשותם, כמות השווה למיליון דולר. לאחר יומיים עלו האיומים לכדי 200 ביטקוין, כאשר הזהירו כי עד 9 בבוקר היום על חברת הביטוח לשלם ואם לא יחשפו היום את כל המידע שברשותם.
בתגובה האחרונה של שירביט נכתב אתמול: "הבוקר פורסמו על ידי blackshadow הודעות נוספות של טרור סייבר, איומים וסחיטה כנגד חברת הביטוח שירביט. בהמשך פורסם ברשת טלגרם מידע הנוגע למספר קטן יחסית של לקוחות החברה, רובו מסמכים טכניים הנוגעים לפוליסות רכב, סיכומי טיפול במוסך, רישיונות נהיגה, תעודות זהות ומידע חלקי על שני כרטיסי אשראי שהאחד תוקפו פג והשני בוטל.
חברת שירביט שכרה את טובי המומחים בארץ בתחומי הסייבר ואבטחת לקוחותיה, ופועלת בשקיפות ובתיאום מלא עם רשויות הסייבר הלאומיות ועם גורמים ממלכתיים נוספים. החברה מטפלת בלקוחותיה, שפרטי מידע שלהם פורסמו ברשת טלגרם, ומודה לציבור על האמון ועל החיזוקים הרבים שהיא מקבלת מכל עבר.
על פי הערכות המומחים, אין מדובר בניסיון סחיטת סייבר "רגיל", כזה שכל מטרתו כספית, אלא באירוע סייבר שמטרתו האמיתית היא להביך את החברה ובאמצעותה להביך את המשק הישראלי כולו. בהתאם לכך, החברה פועלת בשיקול דעת ובהיוועצות קרובה עם הגורמים המוסמכים, לרבות רשות הסייבר הלאומית ואגף שוק ההון במשרד האוצר, מתוך אחריות ומחויבות קודם כל כלפי לקוחות החברה, ומתוך ראיית טובתם וטובת המשק והמדינה.
חשוב להדגיש: ההחלטה שלא להיכנע לסחיטה אינה נובעת משיקול כספי! ההיפך הוא הנכון. שירביט היא חברה יציבה ואיתנה כלכלית ואף מבוטחת מפני אירועי סייבר. השיקול שעומד לנגד עיניה הוא בראש ובראשונה טובת לקוחות החברה. 
שירביט השקיעה ותמשיך להשקיע את כול המשאבים הכספיים והמאמצים, הדרושים כדי להתמודד אל מול האתגרים שמציבה בפניה מתקפת טרור הסייבר. יחד עם זאת, החברה ממשיכה לספק ללקוחותיה שירות מלא, לרבות חיתום, חידוש פוליסות, תשלום תביעות ועוד. החברה תמשיך לעדכן את ציבור לקוחותיה בהתפתחויות בשקיפות וביעילות מיטבית".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה