השוק

חובת התייעלות: כ-200 עובדים יעזבו את ישראכרט

קבוצת ישראכרט הודיעה על תכנית פרישה של כ-100 עובדים בהסכם קיבוצי שיפרשו במסגרת תכנית פרישה מרצון, ובנוסף על סיום העסקה של כ-100 עובדים המועסקים במיקור חוץ או חוזים אישיים. המהלך צפוי לחסוך לחברה למעלה מ-40 מיליון שקל
ארנולד נטייב | 
רון וקסלר, מנכ"ל ישרכארט
קבוצת ישראכרט הודיעה היום (רביעי), על תכנית פרישה של כ-100 עובדים בהסכם קיבוצי שיפרשו במסגרת תכנית פרישה מרצון, ובנוסף על סיום העסקה של כ-100 עובדים המועסקים במיקור חוץ או חוזים אישיים. הדברים מגיעים ברקע המשבר שחוותה החברה השנה, כאשר הרווח הנקי שלה נחתך ביותר מ-40%.
העובדים בהסכם הקיבוצי שיכללו במסגרת תכנית הפרישה המוצעת, יקבלו פיצויים מוגדלים בשיעור של עד 200% מעבר לסכום הפיצויים המופרשים על פי חוק. עובדים אלה יפרשו עד לסוף שנת 2021. תכנית זו גובשה יחד עם נציגות העובדים של החברה. עלות תכנית הפרישה מוערכת על ידי החברה בהיקף של כ- 45-35 מיליון שקל, והיא תטופל בהתאם לכללי החשבונאות המקובלים.

להערכת החברה, החיסכון השנתי הצפוי ממהלכים אלו, לאחר השלמתם, הינו כ-40-50 מיליון שקל בשנה. בתוך כך, הודיעה החברה על הפסקת פרויקט טכנולוגי (הטמעת פלטפורמה חיצונית) ומעבר לפיתוח עצמי של רכיבי הבסיס החיוניים של הפרויקט, וזאת כחלק מהיערכות ליישום האסטרטגיה של הקבוצה לצד שינויים דינאמיים בסביבה התחרותית והסביבה המקרו-כלכלית בה היא פועלת, תוך תיעדוף משאבים.
ד"ר רון וקסלר, מנכ"ל קבוצת ישראכרט: "צעדי ההתייעלות ותכנית הפרישה מרצון עליהם הודענו היום, הם חלק מתכנית אסטרטגית רחבה לשינוי פניה של קבוצת ישראכרט. כחלק משינויים אלו, אנו נכנסים ביתר שאת לתחומי התשלומים בדיגיטל, מכירת מוצרי ביטוח ושירותים פיננסיים מתקדמים. ברור לנו כי הטיפול בהוצאות החברה הוא הכרחי ומתבקש, ואנו נמשיך לפעול בנושא. הנהלת ישראכרט פועלת בשיתוף עם נציגות העובדים על מנת להוביל שינויים אלו בהסכמה, לטובת כלל מחזיקי העניין של ישראכרט – בעלי המניות, העובדים, הספקים והלקוחות".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה