חדשות

אמיר אוחנה מתפטר מהכנסת במסגרת החוק הנורבגי

אוחנה הודיע בפייסבוק כי יפנה את מקומו למספר 36 ברשימת הליכוד, מייסד וראש המכללה למדינאות עמית הלוי. "למשרד גדול ומשפיע כמשרד לביטחון הפנים, נכון שיהיה שר במשרה מלאה", הסביר
מערכת אייס | 
אמיר אוחנה (צילום פייסבוק/אמיר אוחנה)
השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה מתפטר מתפקידו כחבר כנסת. בעקבות ההתפטרות, מספר 36 ברשימת הליכוד, עמית הלוי ייכנס לכנסת. הלוי הוא מייסד וראש המכללה למדינאות.
התפטרותו של אוחנה נעשית במסגרת החוק הנורבגי עליו סוכם בהסכם הקואליציוני עם הקמת ממשלת האחדות. "החלטתי להפעיל את החוק הנורווגי ולהפסיק זמנית את חברותי בכנסת (לא מהממשלה)", כתב אוחנה בפוסט שפרסם בפייסבוק, "צעד זה מגשים לענ"ד את הרעיון הדמוקרטי של הפרדה בין הרשויות. שר שהוא חבר כנסת, תופס מקום של ח"כ שהיה יכול להיות פעיל בתחומי העשייה הפרלמנטריים: להשתתף בוועדות, בדיונים במליאה, להגיש הצעות חוק, הצעות לסדר, שאילתות וכד'", הסביר.
 
"חלק מהביקורת על חברי הכנסת, שאינה מוצדקת, מדברת על נוכחותם הדלה בוועדות: אף ח"כ לא יכול להיות חבר בחמש וועדות (כך הייתי כח"כ) ולפעול בכולן בצורה יעילה. גם עבור המשרד הממשלתי, בוודאי משרד גדול ומשפיע כמשרד לביטחון הפנים, נכון שיהיה שר במשרה מלאה, קל וחומר בעת הזאת בה התמודדות הממשלה עם בלימת התפשטות נגיף הקורונה בעיצומה", הוסיף.
"הלוי אמור היה להכנס כבר לכנסת ה-21 ובהליך משפטי הנוגע לעניין ספירת הקולות הוא הוכיח זאת, אף שהעניין עוד תלוי ועומד", הזכיר אוחנה. "זכור לי היטב שהייתי במצב דומה בכנסת ה-20 (משך מספר חודשים הייתי "הבא בתור") וקיוויתי שמי משרי הליכוד יפעיל את החוק הנורווגי כדי שאתחיל לכהן בכנסת. לכן יהיה זה צדק פואטי שדווקא אני הוא האיש שיכניס – ודווקא את עמית".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה