תקשורת

חשוד ב"חתונת השנאה" דורש מרועי שרון לחשוף מקור

שנה וחצי לאחר שחשף ב'חדשות 10' את הסרטון שעורר זעזוע רב, קטין החשוד בהסתה לאלימות דורש את חשיפת המקור כחלק מבניית תיק ההגנה שלו. שרון: "דרישה מופרכת"
אלכסנדר כץ |  1
"חתונת השנאה" שחשף רועי שרון ב'חדשות 10' (צילום מסך: חדשות 10)
קטין החשוד בעבירות של הסתה לאלימות או טרור, דורש מהעיתונאי רועי שרון לחשוף את המקור שלו בפרשת פרסום הקלטת מ"חתונת השנאה", וזאת כחלק מבניית תיק ההגנה של אותו קטין - כך נודע לאייס. הקטין פנה באמצעות עורכי דינו לבית משפט השלום בירושלים, בבקשה להסרת חיסיון עיתונאי. דיון נקבע ל-30 ביולי.
כזכור, הסרטון ששודר במהדורה המרכזית של ערוץ 10 בדצמבר 2015 על ידי שרון, אז כתב השטחים של חדשות 10 וכיום הכתב הצבאי של תאגיד השידור כאן, הציגה חגיגה של אנשי ימין במהלך חתונה של בני זוג מוכרים מהימין הקיצוני, במסגרתה נשלפו נשקים, בקבוקי תבערה וסכינים, ותמונתו של התינוק עלי דוואבשה שנרצח על פי החשד על ידי אנשי ימין קיצוני בכפר דומא, נדקרה. שידור הסרטון עורר סערה במערכת הפוליטית ובציבור בכלל.
"הכתב רועי שרון נחקר במשטרה ומסר כי קיבל את הסרטון, באמצעות הודעת וואטסאפ מידיו של גורם שביקש שפרטיו יישארו חסויים", נכתב בפנייה לבית המשפט. "המשטרה כיבדה את בקשתו של רועי שרון ולא הוסיפה לחקור אודות הגורם שהעביר את הסרטון לידיו. רועי שרון עצמו לא הועמד לדין ואינו משמש כעד תביעה".
עוד נכתב כי "הנאשם יטען כי פרטיו של הגורם שהעביר את הסרטון הרלוונטי לידי רועי שרון חיוניים להגנתו, זאת, נוכח העובדה כי הנאשם מבקש לבסס בהמשך טענות לפיהן האירוע כשלעצמו לא משך כל תשומת לב אף מצד המשתתפים בו, ולא התקיימו לגביו יסודות העבירה הפלילית הרלוונטית, בעוד שעצם פרסום הסרטון באמצעות חדשות ערוץ 10 יכול והיה בו כדי למלא את יסודות העבירה, אולם במקרה כזה מבצעי העבירה לא היו הנאשם וחבריו אלא אנשי ערוץ 10. שולח הסרטון הינו חוליה הכרחית במעשה הפרסום וחשיפתו הכרחית לבירור המשפט ולביסוס הטענה כי ההליך אינו יכול להתמצות אך בחלקו הראשון והמצומצם של המעשה ולהתעלם מכל שלבי הפרסום שהתרחשו מאוחר יותר.
  
רועי שרון אמר היום לאייס: "מדובר בדרישה מופרכת של אחד הנאשמים. גם אילו לא הייתה מבוססת על קונספירציות שאינן רלוונטיות לתיק, הייתי מחוייב להגנה על מקורותיי. גם אם למישהו מהמעורבים זה נשמע מוזר".
בסוף 2016 התראיין רועי שרון לאייס, וסיפר על הדרך בו קיבל את הסיפור על חתונת השנאה: ""ידעתי שיש סרטונים מ'חתונת השנאה', ובמשך 5 ימים עשיתי שמיניות באוויר כפי שמעולם לא עשיתי, כדי להשיג את החומר הזה. מעולם לא 'התאבדתי' ככה על חומר כזה, על סקופ, ישבתי עליו, כל המחשבות שלי, כל הטלפונים, עשרות שעות של מחשבה, הכל סביב המרדף אחרי הסרט הזה, ואיך אני מביא אותו לפני שמישהו אחר יעשה את זה".
"לא הייתה לי שום התלבטות ברגע שהשגתי סרטון, שחייבים לפרסם אותו. ברור שמדובר בסרטון שחייבים להביא לידיעת הציבור על רקע האווירה הציבורית אחרי רצח המשפחה בכפר דומא. האם בסופו של דבר נוער הגבעות רק נותן גיבוי לריסוס על קירות ומעה קונדס כאלה, או שבפועל מדובר על גיבוי לרצח. הערכה הייתה - גם שלי - שמן הסתם מדובר על נערים שהלכו לזרוק בקבוק תבערה כדי להפחיד את המשפחה, ובבוקר אמרו לעצמם 'וואלה, מה עשינו'. ואז בא הסרטון הזה, וחושף שהם חיים טוב מאד עם כל הסיפור הזה".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אסור אסור אסור להסגיר מקורות. אסור!!! (ל"ת)
  עתונאיש 07/2017/17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור