תקשורת ומדיה

פרשת קשתי - האשמה גולגלה לחברת החקירות, נציב פניות הציבור: "טוב שהודח"

מכתב שנשלח לנציב דוד רגב בנוגע לשילובו של אלימלך קשתי כמשתתף בתוכנית "האח הגדול", נענה והתשובות התבהרו: ברשת 13 טענו: "מדובר בתקלה חמורה שנבדקת", רגב: "לא היה מקום מלכתחילה לשלבו"
מערכת ice | 
אלימלך קשתי (צילום מיכה לובטון)
אז מה קרה מאחורי הקלעים בפרשת הדחתו של אלימלך קשתי, שהיה מעורב לכאורה באירוע אלים אשר תועד לפני מספר חודשים? נציב תלונות הציבור דוד רגב ענה על מכתבים זועמים שנשלחו ללשכתו והבהיר מה היו המהלכים ומה הטענות שעלו לאורך הבירור.
במכתב התשובה של הנציב נרשם: "בעקבות הפניות פתחה נציבות פניות הציבור ברשות השנייה בבירור במהלכו פנתה להנהלת הרשות לקבלת התייחסותה. במקביל היא פנתה לגורם המשדר. בעקבות הפניות, פנתה יו"ר מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו הגב' יוליה שמאלוב ברקוביץ' במכתב מחאה חריף למנכ"ל רשת מר אבי בן טל. במכתבה כתבה בין היתר הגב' שמאלוב ברקוביץ': "תוכנית זו הינה תוכנית הנצפת בין היתר על ידי בני נוער הרואים במשתתפי התוכנית גיבורי תרבות ולכן החלטתכם לשתף בתוכנית זו אדם הנאשם באלימות הינה החלטה תמוהה".
 
"עוד הוסיפה יו"ר מועצת הרשות השנייה כי מבחינה ציבורית וערכית ראוי להפסיק את השתתפותו של מר קשתי בתוכנית. בנוסף היא ציינה כי בכוונתה לבחון כיצד מתקיימות הוראות ההסכם בנוגע לתוכנית כפי שהועברו על ידי רשת לרשות השנייה. מרשת נמסר לנציבות תלונות הציבור כי "הליך בחירת המתמודדים לתוכנית הינו ממושך, מורכב ונעשה בדרך מקצועית ומעמיקה. כל מתמודד פוטנציאלי עובר הליך איבחון המנוהל בידי רופא התוכנית ובהשתתפות פסיכיאטר, פסיכולוגית, עובדת סוציאלית וחברת חקירות מהשורה הראשונה. לצערנו הרב דו"ח חברת החקירות לא הצביע על עצם קיומו של הסרטון אשר רק לאחר צפייה בו ניתן היה להבין את עוצמת האירוע.

התשובה במכתב נציב תלונות הציבור. צילום מסך
הנציב מתאר את גלגול האחריות מצד רשת: "מדובר בתקלה חמורה הנבדקת אל מול חברת החקירות. בדיקת האירועים החלה מיד עם הצפייה בסרטון במקביל התקיימו התייעצויות עם אנשי מקצוע בנושא אשר התקיימו ברציפות במשך יומיים ובסופם יצא המתמודד מהבית. רשת מתנגדת לאלימות כלשהי. סמוך לשליחת מכתבה החריף של יו"ר מועצת הרשות השנייה לרשת הופסקה השתתפותו של מר קשתי בתוכנית והוא הוצא אל מחוץ לבית האח הגדול".
"אף אני סבור כיו"ר מועצת הרשות השנייה כי לא היה מקום מלכתחילה לשלב את מר קשתי בתוכנית בשל המעשה בו היה מעורב וטוב עשה הגורם המשדר כשהחליט להפסיק את השתתפותו בתוכנית. אני קורא לגורמים המשדרים לנהוג בזהירות מוגברת בבואם לבחור משתתפים בתוכניות השונות תוך בדיקת עברם".

התשובה במכתב נציב תלונות הציבור. צילום מסך
מארגון בצלמו נמסר: "אנחנו מברכים על דברי יו"ר הרשות והחלטת הנציב. אנחנו בטוחים שדבר זה לא יקרה להבא וככל שכן יקרה נדרוש הטלת קנס של מאות אלפי שקלים כנגד תכנית שמעודדת האדרת אנשים אלימים. תקשורת תפקידה לחנך לערכים וודאי לא לאלימות כלפי קשישים".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה