נדל"ן ותשתיות

אופקים מתרחבת: מאות דירות חדשות ייבנו בפרויקט ענק

חברת רני צים מרכזי קניות ממשיכה להרחיב את פעילותה אחרי שזכתה במכרז  של רשות מקרקעי ישראל לרכישת זכויות חכירה ב-3 מתחמים לבנייה רוויה ושטחי מסחר. תבנה  629 יחידות דיור וכ-1,050 מ"ר שטחי מסחר, מתוכם 409 יחידות דיור במחיר מטרה
מערכת ice | 
הדמיה של הפרויקט באופקים (צילום סנאפשוט)
חברת רני צים מרכזי קניות ממשיכה להרחיב את פעילותה. החברה מעדכנת, כי זכתה, באמצעות חברת צים-מגידו, במכרז של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לרכישת זכויות חכירה ב-3 מתחמים לבנייה רוויה ושטחי מסחר מתוך 18 מתחמים בשכונת אפיקי נחל באופקים. בהתאם לתנאי המכרז ניתן לבנות על המגרשים 629 יחידות דיור וכ-1,050 מ"ר שטחי מסחר, מתוכם 409 יחידות דיור במחיר מטרה, מימוש הזכייה, כפוף, בין היתר, לחתימה על חוזה בנייה מול משרד הבינוי והשיכון, אשר עקרונותיו בהתאם לנוסח שצורף למסמכי המכרז.
 החברה צפויה לשלם דמי חכירה בגין זכויות החכירה בסך של כ-29 מיליון שקל וכן הוצאות פיתוח למועצה המקומית אופקים בסך של כ-89 מיליון שקל. הפרויקט, ככל שיושלם, ישתרע על שטח כולל של כ-99,802 מ"ר. להערכת החברה, תקופת ההקמה המוערכת ממועד קבלת ההיתר הינה כ-36 חודשים  וסך הרווח הצפוי מהפרויקט לפני מיסים על ההכנסה יהיה כ-126 מיליון שקל. בכוונת צים-מגידו לממן את רכישת הקרקע ופיתוחה ממקורותיה העצמיים וכן באמצעות אשראי ממוסד פיננסי. 
לדברי מנכ"ל הקבוצה , צבי ויינר, הבניה של הפרויקט החדש אמורה להתחיל בעוד כשנתיים.  צבי ויינר מנכ"ל קבוצת מגידו מוסיף: "אזור הנגב המערבי הוא בין עתודות הקרקע הבודדות במדינה שיש להן אופק של התפתחות משמעותית מבחינת בנייה למגורים, מסחר  ותעסוקה, שכן ברובו הוא איננו מיושב למרות מיקומו האסטרטגי ונגישותו מבחינה תחבורתית הן באמצעות רכבת ישראל והן באמצעות סמיכותו לכביש חוצה ישראל. אופקים  היא כבר מזמן לא עיירת פיתוח. היא עיר בתנופת חדשנות ובניה הצועדת קדימה בכל התחומים . העיר נמצאת כשעה נסיעה ממרכז הארץ והיא קרובה מאוד למטרופולין באר שבע כאשר עם פיתוח הכביש החדש מהשכונות החדשות של אופקים לכיוון בירת הנגב מרחק הנסיעה יתקצר לפחות מעשר דקות נסיעה בלבד ".
צים- מגידו מתמחה בייזום, תכנון וביצוע של פרויקטים למגורים ברחבי הארץ. החברה הקימה במהלך שנותיה אלפי יח"ד, ויש בידיה כיום צבר פרויקטים בהיקף של כ-1,750 יח"ד, והיא שותפה גם בפרויקטים הכוללים שטחי מסחר ותעסוקה. למגידו 6 פרויקטים בביצוע בהיקף של 517 יח"ד, וכן כ-2,000 מ"ר של שטח מסחר ותעסוקה, ובנוסף עוד 11 פרויקטים בתכנון בכל רחבי הארץ.
 
כמו כן, למגידו זרוע של קבלנות ביצוע, בעלת הסיווג הגבוה ביותר מטעם רשם הקבלנים, מה שמאפשר לה לבצע את מגוון העבודות הרחב ביותר. צבר הפרויקטים הנוכחי של מגידו עשוי להניב לה הכנסות כוללות של כ-2 מיליארד ש"ח  ב-5 השנים הקרובות, לצד רווח גולמי צפוי של כ-500 מיליון שקל. לצים-מגידו פרויקטים ברחבי הארץ, לרבות באופקים, נתיבות, מגדל העמק, מעלות ועוד. רני צים מרכזי קניות חתמה במאי האחרון על העיסקה לרכישת מגידו, במספר שלבים, בהשקעה כוללת של כ-307 מיליון שקל.
כמו כן, השבוע עדכנה רני צים מרכזי קניות גם על זכייתה במכרז נוסף של רשות מקרקעי ישראל, לרכישת קרקע בראש העין, עליה תקים החברה מרכז מסחרי בן 2 קומות, שיכלול כ-5,800 מ"ר של שטחי מסחר לשיווק על ידי החברה, ושיצטרף למרכזים המסחריים הממותגים תחת המותג "צים אורבן".
על פרויקט זה החברה תשלם לרמ"י כ-55.5 מיליון שקל תמורת הקרקע, וכן הוצאות פיתוח בהיקף של כ-10.7 מיליון שקל. בהתאם להערכות ראשוניות של החברה, עלות הקמת הפרויקט מוערכת בכ-40 מיליון שקל ומשך הקמת הפרויקט הינו כ-3 שנים. להערכת החברה, המרכז יניב בשנת הפעילות השלישית, ותחת הנחה של הפעלתו באופן מלא, NOI שנתי של 13 מיליון שקל.
 
חברת 'רני צים מרכזי קניות' פועלת בתחום ההקמה והניהול של מרכזים מסחריים, רכישה, ייזום והשבחת קרקעות בישראל. הקבוצה פועלת מתוך אמונה בפריפריה והבנת שינוי תרבות הצריכה והצורך בחוויית קנייה. הקבוצה מונה 9 מרכזים מסחריים פעילים, בערד, נתיבות, בית שאן, מעלות, נוף הגליל, אום אל פחם, ירכא, גני תקווה, טירה ולאחרונה גם השלב הראשון בכפר סבא.
החברה ממשיכה לקדם את פרויקט כפר סבא ופרויקטים מסחריים בחברה הערבית, בהם מקימה ומתכננת החברה 5 פרויקטים נוספים: טמרה, טייבה, טירה (שלב ב'), אום אל פאחם (שלב ב') ורהט, וכן החלה בפעילות פיתוח מגזר ייזום למגורים בחברה הערבית שבשלב זה כולל פרויקט בפורידיס ובכפר קאסם. רני צים, המכהן כיו"ר הדירקטוריון, הינו יזם ותיק בשוק הישראלי, ובין היתר הקים את רשת חנויות המזון "כמעט חינם" שנמכרה בשנת 2012 לפי שווי של כ-350 מיליון ש"ח.
קבוצת רני צים אחזקות הוקמה בסוף שנות ה-90 על ידי רני צים,  ופועלת כיום בתחומי הנדל"ן המסחרי באמצעות צים אורבן (חברת רני צים מרכזי קניות הציבורית), בתחום הפיננסים, האשראי והפינטק באמצעות קבוצת פסגות, שהינה בעלת השליטה בבית ההשקעות פסגות, ובתחום האנרגיה, בין היתר באמצעות אחזקה בחברת ברנמילר אנרג'י, הנסחרת בתל-אביב ובארה"ב.
 
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה