קבוצת קו מנחה אייס Bizportal תפוז flix טאבו ישיר תקדין חשבים מגמות רשם החברות
פרסום ראשון

הלוקיישנים האפשריים של ערוץ 9: מתחמים ברחובות ובראשל"צ - וגם אולפני הרצליה

ההסכם עם תאגיד השידור הציבורי שצפוי להיחתם בקרוב, יחייב את הערוץ לצאת מהאולפנים במודיעין תוך חודש. המהלך הזה אמור לחסוך מיליונים להביא לאיזון תקציבי
 |  0
 הלוקיישנים האפשריים של ערוץ 9: מתחמים ברחובות ובראשל"צ - וגם אולפני הרצליה
הבית החדש של תאגיד השידור הציבורי: מתחם ערוץ 9 במודיעין, צילום: אלכסנדר כץ
החתימה בין ערוץ 9 לתאגיד השידור הציבורי לגבי פינוי מתחם מודיעין, אמורה הייתה להתרחש השבוע, אולם היא צפויה להתעכב. במסגרת החוזה, אמור הערוץ לפנות את המתחם בתוך שבועיים עד חודש לטובת התאגיד, שיוגדר כשוכר משנה שאת העסקה הוא מבצע מול החברה המפעילה טלאליאנס ישראל בע"מ ולא מול בעלי הנכס.
בשל לוח הזמנים הצפוף שעשוי להיווצר, בערוץ 9 בוחנים לוקיישנים להעברת האולפנים והמשרדים. מתחם תעשייתי ברחובות וכמה מבנים בראשון לציון, אליהם אפשר לעבור טכנית מהר, כבר נבחנו. כמו כן מתקיימים מגעים עם אולפני הרצליה.

כזכור, תאגיד השידור הציבור אמור על פי חוק להתחיל לפעות ב-31 במארס 2016. התאגיד קיבל אישור מהיועץ המשפטי לממשלה שלא לשדר בתקופת פעילותו הראשונה מירושלים כמתחייב על פי חוק, וזאת משום שהוא צריך זמן להיערך פיזית להקמת אולפנים. מאידך, בערוץ 9 מעוניינים לעזוב את המתחם המפואר שהקים הבעלים אלכסנדר לוין רק לפני שנתיים בעלות של 12 מיליון דולר, וזאת כחלק מהליך ההתייעלות שכלל 2 סבבי פיטורים של כ-60 עובדים יחדיו (30 בסבב האחרון שהסתיים כעת, ו-30 לפני כשנה).

בסך הכל עובדים בערוץ 9 כ-90 עובדים כעת, וגם נפח ההפקות ירד משמעותית, ולכן בערוץ מעוניינים לעזוב את המתחם שכולל 2 אולפנים, אחד מהם הגדול בישראל בשטח של 900 מ"ר. גם השכרת השימוש באולפן לחברות הפקה, לא מצליח להניב הכנסות מספקות. מאידך, החיסכון בהוצאות דמי השכירות והארנונה שייווצר עם מעבר למתחם קטן בהרבה, יובילו לאיזון תקציבי, יחד עם מספר פעילויות שהערוץ ביצע עוד בשנה האחרונה.

בערוץ 9 סירבו להגיב. מאולפני הרצליה נמסר כי "איננו נוהגים להגיב לדברים הנמצאים במשא ומתן".הגב לכתבה

יש להזין שם בן לפחות שני תווים
יש להזין נושא בן לפחות שני תווים
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה

ליצירת תגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעית תקשורת, אנא נסה שנית
שלח מחדש

אייס דרושים

+ לכל המשרות
תפקיד חברה איזור
איש מכירות אם סי סקווא... המרכז שלח קו”ח
ארט True Advert... המרכז שלח קו”ח

הכי במדור

הכי נקראות
הכי מטוקבקות
הכי ויראליות
היום
השבוע
החודש
אין מאמרים להצגה

הרשמה לניוזלטרים

עליך לאשר את תנאי השימוש לשם הרשמה לניוזלטרים
הרשם
הרשמתך עברה בהצלחה