קבוצת קו מנחה אייס Bizportal תפוז flix טאבו ישיר תקדין חשבים מגמות רשם החברות

החרם הישראלי על פסטיבל הקולנוע בפריז הגיע ל'וראייטי'

אתרים בעולם מסקרים את מלחמתה של שרת התרבות ב'פוקסטרוט' וההחרמה פתיחת הפסטיבל בגלל הבחירה להקרינו. פניה ליועמ"ש: מנע מרגב להתערב בתכני אמנות
 |  0
החרם הישראלי על פסטיבל הקולנוע בפריז הגיע ל'וראייטי'
פוקסטרוט, צילום: פוסטר הסרט
מלחמתה של שרת התרבות מירי רגב בסרט פוקסטרוט, וההחלטה של ישראל להחרים את אירוע הפתיחה של פסטיבל הסרטים הישראלי בפריז, הצליח להגיע גם לאתרים ברחבי העולםף, בהם מגזין הבידור הנחשב וראייטי.
"ממשלת ישראל מחרימה את פתיחתו של פסטיבל הסרטים בפריז שאותו סייע לממן, בגלל זעם על כך שהמארגנים בחרו להציב במוקד האירוע את הסרט השנוי במחלוקת שעוסק בצבא", נכתב באייטם שפורסם על כך.

בכתבה בווראייטי צוין כי רגב הודתה שמעולם לא צפתה בסרטו של שמוליק מעוז במלואו, וצוטטה אחרי הזכייה של הסרט בפסטיבל ונציה: "כשסרט ישראלי זוכה בפרס בינ"ל, הלב מתמלא בגאווה, וברצוני לחזק ולעודד את ההצלחה הישראלית. לכך יש חריג אחד - כאשר החיבוק הבינ"ל הוא תוצאה של הלקאה עצמית ושיתוף פעולה עם הנרטיב האנטי ישראלי".
רגב פועלת מול משרד החוץ ומשרד ראש הממשלה, במטרה לשלול מפסטיבל הסרטים הישראלי בפריז את התמיכה הכספית בו, שנעמדת על פי פרסומים, בכ-8,000 אירו בלבד. משרד החוץ הורה אתמול לשגרירת ישראל בפריז שלא לקחת חלק באירוע הפתיחה, בשל החלטת המארגנים להקרין את הסרט בערב הפתיחה.

בתוך כך, פנה היום ח"כ ד"ר נחמן שי במכתב ליועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט, בבקשה להנחות את השרה רגב "כי אין זה מתפקידה, מאחריותה ומסמכותה להתערב בתכני האמנות והיצירה ולהעניש אמנים שאינם נושאים חן בעיניה באמצעות שלילת תקציבי המדינה".

שי כתב במכתבו: "לקראת השקת פרויקט השותפות בין צרפת וישראל, במימון משותף סיפרו גורמים רשמיים ב-2 המדינות כי הם חוששים מפני הפגנות והתנגדויות תומכי BDS בצרפת לאירועים הישראליים. הם לא ציפו כי מי שתקשה עליהם תהיה דווקא שרה התרבות מישראל. להתערבותה הבוטה של שרת התרבות בתכני האמנות והתרבות אין מקום במדינה דמוקרטית. ניסיונותיה להפסיק את המימון לאמנים, ליוצרים ולמוסדות שאינם מתאימים את אופי יצירתם לקו הפוליטי של מפלגת השלטון מייצגים פוליטיזציה של תחום האמנות והיצירה, כנהוג במדינות טוטאליטאריות".הגב לכתבה

יש להזין שם בן לפחות שני תווים
יש להזין נושא בן לפחות שני תווים
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה

ליצירת תגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעית תקשורת, אנא נסה שנית
שלח מחדש

אייס דרושים

+ לכל המשרות
תפקיד חברה איזור
יועצ/ת תקשורת בן חורין וא... המרכז שלח קו”ח
מנהל/ת שיתופי... קבוצת זאפה תל אביב שלח קו”ח
מנהל/ת שיתופי... קבוצת זאפה תל אביב שלח קו”ח
גרפיקאי חסוי המרכז שלח קו”ח

הכי במדור

הרשמה לניוזלטרים

עליך לאשר את תנאי השימוש לשם הרשמה לניוזלטרים
הרשם
הרשמתך עברה בהצלחה