כסף וצרכנות

צפו: הרשתות קונות קילו שסק ב-10 שקל, בכמה הן מוכרות?

מדוע רשתות השיווק מוכרות במאות אחוזים את פירות הקיץ יותר מאשר המחיר שמקבלים החקלאים? מחיר השסק מגיע ל-40 עד 50 שקל והחקלאים זועמים: "שוד לאור יום, מישהו פה תאב בצע"
מערכת ice |  1
פירות וירקות (צילום Magma Images)
מחירי הפירות ממשיכים לעלות, והחקלאים זועמים על מה שהם מכנים "עושק הפירות" והם אפילו מכנים זאת "שוד לאור יום". אז מי מהגורמים אחראי למחיר הגבוה של השסק, ובכלל על פירות העונה?
בתכנית חיסכון הערב (שלישי) רואיין החקלאי הוותיק, אמיר דור און, שמגדל שסק בזיכרון יעקב כבר 20 שנה אמר כי לגדל קילו שסק מוערך בשווי של 7-8 שקל לקילוגרם. בכמה החקלאי מוכר לרשתות השיווק? בטווח מחירים שנע בין 10-11 שקל לקילו, או 18-19 לקילו, בהתאם למצב. בכמה הרשתות מוכרות את השסק? במחיר ממוצע של 40 שקל, ואפילו ב-50 שקל.
לא רק השסק נמכר במחירים גבוהים. המחיר הממוצע של שסק לקילו הוא כאמור 40 שקל, אפרסק במחיר של 35-40 שקל, נקטרינה במחיר של 40 שקל ואבטיח במחיר גבוה של 70 שקל, מחירים שמביאים את החקלאים לזעם בעקבות המכירה הגבוהה במאות אחוזים מהמחיר שהן רוכשות מהם.
לדברי החקלאי אמיר דור און, "ביני - החקלאי שמייצר את השסק, ובין היצרן, יש סוחרים והסוחרים האלה מייצרים פער תיווך שמגיע למחירים מאוד גבוהים. זה שוד לאור יום. גם כלפי הצרכן וגם כלפי החלקאי. אם אני מוכר ומגיע לכיסי 10-12 שקל, ממני ועד 50 שקל המרחק גדול, מישהו פה תאב בצע". צפו:
צילום מסך קשת 12
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אז תעשו איגוד החקלאים ותקבעו מחירים (ל"ת)
  מישהו 05/2021/03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור