קריירה

הסכסוך בבורסה הסתיים: העובדים יקבלו מענקים ושיפור תנאים

ועד העובדים חתם עם מנכ"ל הבורסה על הסכם קיבוצי, במסגרתו יזכו העובדים למענק שנתי חד פעמי. בנוסף, הוסדר הליך איוש המשמרות של עובדי הבורסה
שרון טל | 
הבורסה לניירות ערך
לאחר סכסוך עבודה של יותר משנתיים, נחתם אתמול (א') הסכם קיבוצי מיוחד לעובדי הבורסה לניירות ערך בתל אביב. על ההסכם חתמו מנכ"ל הבורסה איתי בן זאב, יו"ר ההסתדרות במרחב תל אביב-יפו גרשון גלמן, ויו"ר ועד עובדי הבורסה לארי שיפמן.
לפני כשנה הבורסה בתל אביב הפכה לחברה למטרות רווח, ובמסגרת הסכסוך דרשו העובדים תגמול בגין ההנפקה, אך לא הצליחו להגיע לכך במסגרת המשא ומתן. אולם, לפי ההסכם עליו חתמו, לעובדים יוענק מענק שנתי חד-פעמי עבור השנים 2017-2019, בגובה של משכורת אחת לכל שנה. לבקשת הוועד, ישולמו המענקים לשנים 2017 ו-2018, באופן אחיד ולא דיפרנציאלי.
בנוסף, הוסדר הליך איוש משמרות מפעילי המחשב בבורסה. הוועד וההנהלה ימשיכו לדון באופן הטעמת תהליכי מיכון בחדר המפעילים במטרה לייעל ולהבטיח ביצוע בקרה איכותית במערכות מחשוב הבורסה. כמו כן, הסדרי השעון הגמיש החלים על מי מהעובדים, ימשיכו להתקיים.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, אמר: "הדרך לחתימה על הסכם זה הייתה רצופת מהמורות, אך אני שמח ומודה לכל השותפים במשא ומתן, על כך שהשכילו להגיע להסכם מכבד וראוי. אנו נמצאים בתקופה שבה על כולנו להירתם להבראת הכלכלה הישראלית, תוך הגנה של העובדים".
יו"ר ההסתדרות במרחב ת"א-יפו, גרשון גלמן, אמר: "הרבה גורמים בחשו בסכסוך הארוך והמיותר שארך למעלה משנתיים, כולל יועצים למיניהם. אך רק משא ומתן ישיר, מקצועי וענייני בין הנהלת הבורסה, ועד העובדים וההסתדרות, הביא לחתימתו של הסכם זה. קיימת הבנה ביני לבין מנכ"ל הבורסה, להתחיל במו"מ על הסכם קיבוצי לעשור קדימה, עם רשת ביטחון לעובדי הבורסה - ועל נכונות ההנהלה לפעול כך, אני מברך". 
יו"ר ועד עובדי הבורסה, לארי שיפמן, מסר: "כידוע לכולם, סביב הסכסוך היו בין הצדדים מחלוקות רבות והן הגיעו לפתרונן. אנחנו מאמינים כי הדרך היחידה לפתור מחלוקות היא באמצעות שיח כן, פתוח ומכבד, ואכן בסופו של דבר בדרך הזאת נפתרו הדברים".
 
השותפים למשא ומתן: מטעם ההסתדרות: יו"ר מרחב ת"א-יפו גרשון גלמן, ועו"ד גיא רוטנברג מהאגף לאיגוד מקצועי במרחב; מטעם ההנהלה: מנכ"ל הבורסה איתי בן זאב, מנהלת משאבי אנוש זהר סלע ועו"ד גלית קופרשמידט ממשרד עדי קפלן עורכי דין; מטעם נציגות העובדים: יו"ר הוועד לארי שיפמן, חברי הוועד רבקה שדה ויוסי בן-סימון, ועורכי הדין בני כהן וקרן קוטס אמיתי ממשרד בני כהן עורכי דין.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה