כסף וצרכנות

הפיצויים לחודשים ינואר-פברואר 2024 נחשפים: אלו הזכאים לקבל

אושר מתווה פיצויים לעסקים בצפון לחודשים ינואר-פברואר 2024, מי הזכאים לקבל אותו? רשימת היישובים נחשפת
מערכת ice |  1
כסף (צילום shutterstock)
ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום (שלישי) את הארכת תקנות מס רכוש קרן פיצויים עבור החודשים ינואר - פברואר ואת ההודעת שר האוצר, בצלאל סמוטריץ', בדבר יישובי ספר, המעניקות פיצויים לעסקים בהתאם לפירוט שנמסר
יישובי קו עימות שפונו: יישובים אלו זכאים לפיצוי מלא בגין החודשים ינואר - פברואר במסלול מחזורים או במסלול האדום. יישובי קו עימות שלא פונו יישובים אלו זכאים לפיצוי מלא בגין החודשים ינואר - פברואר במסלול מחזורים. בנוסף, עסקים ביישובים: יאנוח ג'ת, כיסרע סמייא ובית ג'ן - יהיו זכאים למענק עבור החודשים ינואר - פברואר במסגרת מסלול הוצאות מזכות.
 
כלל יישובי רמת הגולן צפון ודרום: עסקים ביישובים אלו זכאים לפיצוי מלא עבור החודשים ינואר-פברואר בענפיי התיירות והחקלאות במסגרת המסלול האדום. בנוסף, יתר העסקים (שאינם עסקי תיירות או חקלאות) ביישובים אלו יהיו זכאים למענק במסגרת מסלול הוצאות מזכות.
שר האוצר, בצלאל סמוטריץ׳:"בשעה טובה אושרו שורה של צעדים שאנחנו מקדמים למען העסקים בצפון ותושבי הצפון. אנשי המקצוע במשרדי וברשות המיסים עמלים על התקנות והפיצויים האלו לקו עימות צפון, ליישובים שהתווספו, לענף התיירות בצפון, ולמפונים שפונו מביתם בצפון שזכאים למסלול אדום".
עוד הוסיף: "המחויבות שלנו כמדינה זה לשנות את המציאות הביטחונית בצפון ולאפשר לתושבים לחזור לחיים נורמלים ולהסיר את החשש הביטחוני. כשר האוצר אנחנו עושים הכל כדי שקו הביצורים השני, האזרחי, יעמוד ומדינת ישראל תעניק את הגיבוי לסקטורים השונים בכל הארץ כדי לשמר עורף איתן ואורך נשימה עד הניצחון".
מנכ"ל משרד האוצר, שלומי הייזלר מסר: "אנחנו ממשיכים את מצווה הפיצויים לעסקים בצפון וברמת הגולן מתוך הבנה ברורה שיש לסייע לעסקים באזורים אלה, המהווים מנוע צמיחה מרכז לכלכלה הישראלית ככלל ולאזור הצפון בפרט, זאת על מנת להקל על העסקים לעבור את התקופה המורכבת בה קיימות מגבלות שונות עקב המצב הביטחוני. אני מבקש להודות לעובדות ועובדי משרד האוצר ורשות המסים על עבודתם המקצועית והמאומצת על מנת לאשר את המתווה".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חרטטנים!!!
  בנג'ו 04/2024/03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני מנובמבר לא ראיתי שקל אחד, אף לא חצי. התירוץ התורן: אין מספיק כוח אדם.
  סגור