השוק

סיבה לדאגה: ה-OECD בתחזית קודרת – כלכלת ישראל תתכווץ ב-6.2% במקרה הטוב

בתרחיש של גל שני בחורף, הכלכלה תתכווץ ב-8.3% והמשק לא יתאושש לפני 2022 ; תחזית חמורה יותר מהתחזית של בנק ישראל שצופה צמיחה שלילית של 4.5% בלבד השנה
אילן שניג | 
פגיעה חמורה בכלכלה הישראלית (צילום Pixabay)
תחזית ארגון המדינות המפותחות (OECD) לישראל פסימית יותר מזו של בנק ישראל וצופה צמיחה שלילית של 6.2% השנה לעומת 4.5% שצופה הבנק. בתרחיש של גל שני בחורף הכלכלה תתכווץ ב-8.3% והמשק לא יתאושש לפני 2022.
לפי התחזית של OECD ההתאוששות ב-2021 לא תהיה מהירה כבתחזיות קודמות ולכן התמ"ג העולמי בסוף 2021 עדיין יהיה נמוך מעט מרמתו בסוף 2019: צמיחה של 5.7% וצמיחה חלשה יותר של 4.4% בתרחיש של התפרצות קורונה נוספת.
מחברי הדו"ח כותבים כי "צעדי הסגר בישראל היו חריפים אך קצרים ביחס למדינות מפותחות אחרות, אולם ההתאוששות צפויה להיות איטית, כשהאבטלה הגבוהה וחוסר הודאות מכבידים על הכלכלה" ומוסיפים כי "גל שני יעכב עוד יותר את ההתאוששות, יגדיל את מספר פשיטות הרגל ויגרום נזק ארוך טווח לכלכלה".
קראו עוד ב-ice
הכותבים מציינים כי ישראל הייתה מהמדינות הראשונות בעולם שסגרו את שעריהן למבקרים זרים, ביצעה מספר רב יחסית, השתמשה באיכון מכשירי טלפונים ניידים והזרימה משאבים בהיקף כ-10 מיליארד שקל לחיזוק מערכת הבריאות. הסגר הביא להשבתת שליש מהפעילות הכלכלית ומאז החזרה לשגרה נרשמה התאוששות מהירה בהוצאות בכרטיסי אשראי לצריכה פרטית, שהתקרבו בסוף מאי לרמות שלפני המשבר. ואולם בענפי התיירות, ההסעדה והבידור הפעילות הכלכלית עדיין נמוכה מאוד.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה