השוק

מענקי "צ'ק לכל אזרח" יגיעו עוד השבוע? לא בטוח

בביטוח הלאומי מגיבים לדברי סגנית היועמ"ש של משרד האוצר על פיה המענק ייכנס ביום חמישי הקרוב ואומרים כי מדובר ב-"ידיעה לא מבוססת"
אילן שניג | 
בנימין נתניהו (צילום לע"מ)
סגנית היועמ"ש של משרד האוצר, עו"ד טלי ארפי, אמרה בדיון בכנסת כי המוסד לביטוח לאומי נערך להעביר את התשלום ביום חמישי הקרוב, אך בביטוח הלאומי מגיבים ואומרים כי מדובר בידיעה לא מבוססת.
בהודעה לא שגרתית שהוציאה הדוברות נמסר כי "הידיעה על כך שתשלומי הסיוע הכלכלי יועברו לאזרחים ביום חמישי הקרוב הנו מידע שגוי. הביטוח הלאומי לא לוקח אחריות על הידיעה הלא מבוססת כי המענקים ישולמו בחמישי". עוד נמסר כי "אנו מבקשים את הסיוע שלכם והאחריות שלכם לפרסומים כאלה. הציבור לוקח מכם את המידע והציפיות בהתאם זה יוצר בלבול ולחץ".
מוקדם יותר ועדת הכנסת אישרה פה אחד את הצעות החוק אשר מסדירות את תשלום מענק הקורונה שיועבר לאזרחים באמצעות המוסד לביטוח לאומי. כעת מחכים שהצעת תעלה לקריאה ראשונה בכנסת ולדיון בוועדת הכספים, שם היא צפויה לעבור שינויים מינוריים שלא צפויים לעכב את הוצאתה לפועל.
תוכנית מענקים מתוקצבת בסכום של 6.5 מיליארד שקל, כאשר עד כה איתרו בביטוח הלאומי 5.1 מיליון חשבונות בנק של זכאים למענק מתוך 6 מיליון הזכאים. לחלק מ-900 אלף הזכאים הנוספים אין חשבונות בנק, או שאינם מוכרים לביטוח הלאומי. בביטוח הלאומי נעשים כעת מאמצים לאתר את מאות אלפי הזכאים הללו, אך נראה שלפחות חלק מהם לא יקבלו את המענק בימים הקרובים.
כדי לקצר את התהליך, פטרה הבוקר ועדת הכנסת, בראשות ח"כ איתן גינזבורג, בהחלטה פה אחד, את חובת ההנחה להצעת חוק התוכנית לסיוע כלכלי למענק חד פעמי ובכך מאפשרת את הקדמת הדיונים בחוק ללא פער זמנים בין הנחת הצעת החוק על שולחן הכנסת לבין הדיונים לאישורה במליאת הכנסת ובוועדת הכספים.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה