חדשות

נתניהו: "25 שנה אחרי רצח רבין, יש הסתה מפורשת לרצח רה"מ ואיש אינו פוצה פה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים בישיבת הכנסת המיוחדת לציון 25 שנה להירצחו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל וקרא להוקיע הסתה: "נזכור שבעברו הרחוק של עמנו ידענו אסונות לאומים שקנאים חסרי רסן עשו דין לעצמם. אם נרשה לאנשי שוליים לנהוג כך גם היום, שוב נמצא עצמנו על סף התהום"
מערכת ice |  3
צילום ערוץ הכנסת
ראש הממשלה נתניהו: "היום, 25 שנים אחרי רצח רבין, יש הסתה מפורשת לרצח כלפי ראש הממשלה ובני ביתו חדשות לבקרים, ואיש כמעט אינו פוצה פה".
ראש הממשלה קרא להוקיע הסתה לאלימות מכל צד שהוא: "25 שנים חלפו מאז הרצח הנורא. נזכור שבעברו הרחוק של עמנו ידענו אסונות לאומים שקנאים חסרי רסן עשו דין לעצמם. אם נרשה לאנשי שוליים לנהוג כך גם היום, שוב נמצא עצמנו על סף התהום. כולנו חייבים להוקיע תופעות הרסניות של הסתה לאלימות וביזוי מכל צד שהוא. כולנו חייבים לגנות בתוקף גילויי בפועל אלימות פוליטית ואחרת מכל מחנה שהוא. צרור יריות בכיכר העיר לא היה ולא יהיה תחליף להכרעת העם בקלפי. הכרעה הזאת מושגת במדינה דמוקרטית ע"י ויכוח נוקב, הבעת דעות מגוונות, ושכנוע עם מעל במת הכנסת, ומעל במת התקשורת.
נתניהו הדגיש כי על כלי התקשורת להביע מגוון דעות ואמר כי זו הגדולה של הרשתות החברתיות: "הדמוקרטיה תלויה בכך שכלי התקשורת לא יציגו דעה אחידה מונוליטית חד גונית, כשאני שמעז להביע דעה אחרת אפילו קצת אחרת מוקע מיד. זאת הגדולה של הרשתות החברתיות, הן לא כפופות לתכתיב הדעות שבא מלמעלה מקומץ אנשים, מצד קבוצה קטנה שמוטה תמיד רק לכיוון אחד. כל עוד הרשתות החברתיות מאפשרות את חופש הביטוי למי שקולם מושתק בתקשורת הממוסדת והריכוזית, הן תורמות תרומה חשובה לדמוקרטיה. אבל גם שם ברשתות החברתיות צריך לשמור שלא ייחצו קווים אדומים, אסור שתהיה שם שום הסתה לרצח, שום הסתה לאלימות, מכל צד שהוא".
נתניהו הביא ציטוט מדברים שנשא בכנסת כמה שבועות אחרי הרצח ובהם אמר: "היסוד של כל חברה חופשית הוא דמוקרטית הוא הוויכוח הציבורי הנוקב בשאלות העומדות על סדר היום הציבורי ולכן לא רק אלימות והסתה לאלימות מסכנות את המשטר הדמוקרטי, לא פחות מזה מסכנת אותו האוירה של השתקת יריבים פוליטיים שהיא סכנה אמיתית לכל חברה חופשית".
לאחר הציטוט אמר נתניהו "אסור לנו לרמוס את חופש הדיבור ובאותו זמן אסור לנו לקבל הסתה לרצח מכל צד שהוא, לא כלפי ציבור כזה או אחר, לא כלפי יהודים לא כלפי הערבים לא כלפי מפגינים ולא כלפי מנהיגים. היום, 25 שנים אחרי רצח רבין יש הסתה מפורשת לרצח כלפי ראש הממשלה ובני ביתו חדשות לבקרים, ואיש כמעט אינו פוצה פה." חברי הכנסת יאיר גולן ותמר זנדברג מחו על הדברים ונקראו לסדר.
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  מי שמוביל את ההסתה מתקרבן...
  גל 10/2020/29
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מי שאז הוביל את ההסתה ועושה זאת גם כיום, מתבכיין על כך שההסתה חוזרת אליו.
  סגור
 • 2.
  אתם רוצים לעשות עתונות - לא תנסו לאמת הכותרת עם השב״כ?
  מנון יגל 10/2020/29
  הגב לתגובה זו
  1 0
  חוץ מדנה פייק רון, כולנו יודעים שרוהמ ספון ומאובטח היטב. למה לא לבדוק המידע ולעשות הצלבות מעבר לפייק מהדהד?
  סגור
 • 1.
  המסית שהוביל את ארון הקבורה מייבב עם דמעות תנין
  אהרון מסלאווי 10/2020/29
  הגב לתגובה זו
  7 0
  זוכרים, ביבי. זוכרים את מסע ההסתה שלך. זוכרים איך הובלת את ארון הקבורה בהפגנה נגד רבין. זוכרים איך לחשת לרב כדורי שבשמאל שכחו מה זה להיות יהודים. זוכרים את מה שאמרת על הערבים שנוהרים לקלפיות. זוכרים... ולא נשכח. נתנחם אולי בתוצאות המשפט שלך הממשמש ובא. מקווה לראות טיפה צדק ונחת רוח במדינה הזו.
  סגור