נדל"ן ותשתיות

רעידת אדמה: הקבלן הבכיר במסר לממשלה - "מתי המדינה תתעורר?"

יו"ר ארגון הקבלנים בנגב ומ"מ נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, אלי אביסרור: "רצף רעידות האדמה שקרו לאחרונה הינם תזכורת לכך שישראל באזור מועד לפורענות והחמור מכך הוא שרוב המבנים בארץ אינם חזקים דיים כנגד רעידות אדמה ויקרסו על יושביהם"
מערכת ice |  1
אלי אביסרור (צילום דייגו מיטלברג)
במהלך החודש האחרון אירעו מספר רעידות אדמה שהורגשו היטב גם ברחבי הארץ. רצף הרעידות שאירע נותן תזכורת לכך שמדינת ישראל, הנמצאת על הבקע הסורי-אפריקני, נמצאת באזור המועד לפורענות.
רעשי האדמה ממחישים היטב את הסכנה העומדת בפני תושבי הארץ בכלל ותושבי הפריפריה בפרט. פרויקט "תמ"א 38" בתצורתו הנוכחית אינו מספק את הפתרון עבור תושבי הפריפריה מאחר ואין כדאיות כלכלית לקבלנים ולחברות הנדל"ן. משמע, לא משתלם כלכלית לבצע את התוכנית הזו. התוצאה המסוכנת שעלולה להביא לאסונות כבדים, היא מבנים ישנים ולא מחוזקים שלא יעמדו בפני רעידות אדמה.
 
בעקבות רצף רעידות האדמה האחרון, יוצא יו"ר ארגון הקבלנים בנגב ומ"מ נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, אלי אביסרור, בקריאת השכמה לממשלה: "תושבי הפריפריה אינם חיים בשטח הפקר! ידוע כי רוב המבנים הישנים נמצאים בעיקר באזורי הפריפריה שבצפון וככאלה גם בדרום, ואלה בדיוק האזורים שעלולים לקרוס בהם מבנים ישנים על יושביהם. מתי המדינה תתעורר? כשתהיינה אבדות בנפש? על הממשלה לפעול באופן מידי, לשנות את מתווה תמ"א 38/1 ולהפוך אותו לכדאי. כך למשל לתמרץ קבלנים וחברות בנייה ולייצר מסלול מהיר ובעל עדיפות עליונה לחיזוק מבנים בפריפריה".
"מה יקרה כשתהיה רעידת אדמה חזקה ועוצמתית בישראל? במדינה יש עשרות אלפי מבנים הדורשים חיזוק, ולא רק באזור המרכז. בנגב לא נעשה דבר לחיזוק מבנים, כי הקרקע זולה ואין כדאיות עסקית לכך. על הממשלה לגבש תכנית, להשקיע בכך כספים ולעודד משקיעים. תכנית תמ"א 38/1 הינה תכנית חשובה, הכרחית ומצילת חיים".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עוד אינטרסנט
  אלי 02/2022/14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רוצה לבנות אם היה איכפת לו באמת היה מדבר על מחירי הנדל''ן הגבוהים שבישראל
  סגור