נדל"ן ותשתיות

באיזו שכונה בחולון זינקו המחירים בשנה האחרונה?

ההתחדשות העירונית מגיעה לתל גיבורים בחולון והמחירים מזנקים, האם זו צפויה להיות השכונה היקרה בעיר?

מערכת ice | 
התחדשות עירונית תל גיבורים
בבדיקה שמאית שהתבצעה וערכה השוואה בין ארבע שכונות בחולון- תל גיבורים, רסקו א', קריית אילון וקריית רבין, עולה כי בשכונת תל גיבורים נרשמה עליית מחירים הגבוהה ביותר. העלייה נרשמה כשנה לאחר אישור תוכנית האב ובעקבות התחלת פרויקט ההתחדשות העירונית בשכונה. התוכנית אשר אושרה במאי 2021 כוללת בשלב הראשון תוספת של כ-2,000 יח"ד וקידום תוכניות מפורטות למתחמי פינוי בינוי ותמ"א 38, ובהמשך קידום של 2,000 יח"ד נוספות זאת בהתאם לבחינות רלוונטיות.
 
לאור זאת, תל גיבורים רשמה ברבעון הראשון של 2022 את העלייה הגבוהה ביותר ביחס לרבעון המקביל בשנה הקודמת, עם קפיצה של 362 אלף שקל המהווים עלייה של 21.6% בשנה בלבד, זאת לעומת עליות של 17.7% ו-10.8% ברסקו א' ובקרית אילון ח3000. מחיר עסקה ממוצעת ברבעון הראשון של השנה בתל גיבורים עמד על 2.032 מיליון שקל.
לדברי שמאית המקרקעין נחמה בוגין שערכה את הבדיקה "הקרבה של השכונה לתל אביב, התוכניות העתידיות לפינוי-בינוי וכן לתשתיות תחבורה שיעברו בשכונה, יוצרים צפי לעליית מחירים. המחירים בשכונה כיום עדיין נמוכים ביחס לשכונות אחרות בעיר ואפשר לצפות שככל שיתקדמו פרויקטים של התחדשות עירונית בדגש על פינוי-בינוי בהיקפים גדולים, הפער ילך וייסגר".
 
הסנונית הראשונה להתחדשות בשכונה היא פרויקט "AXIS" של חברת גשם החזקות. פרויקט תמ"א שיוסיף כ-60 דירות חדשות בשכונה. בפרויקט יתווספו 59 דירות חדשות במספר גדלים וסוגי דירות. המחיר הממוצע בפרויקט נע בין 26,000 ל-28,000 אלף שקלים למ"ר והחל מ- 2.2 מיליון שקל לדירת 4 חדרים.
 
כמו כן יזמים רבים גילו את הפוטנציאל הגלום, ומציינים כי עבור משקיעים מדובר בהזדמנות השקעה נדירה. זאת משום שכיום דירות בשכונה מוצעות למכירה בפער של מאות אלפי שקלים ועשרות אחוזים ביחס לשכונות אחרות בעיר ובערים הסמוכות והצפי לעליית מחירים באזור הוא גבוה, ככל שיתקדמו תהליכי ההתחדשות העירונית בשכונה וכן תוכניות התחבורה הציבורית בגוש דן.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה