נדל"ן ותשתיות

מהפכת הבנייה בתל אביב: זה מה שיקרה ב-122 מתחמים בעיר

עיריית תל אביב-יפו החלה בשבועות האחרונים בעבודות הבינוי לתוספת מיגון תקני בכ-122 גני ילדים בעיר תל אביב-יפו, אשר בהם לא היו מרחבים מוגנים
מערכת ice | 
רון חולדאי (צילום עיריית תל אביב יפו)
עיריית תל אביב-יפו החלה בשבועות האחרונים בעבודות הבינוי לתוספת מיגון תקני בכ-122 גני ילדים בעיר תל אביב-יפו, אשר בהם לא היו מרחבים מוגנים. זאת בהמשך לתכנון שהחל עם ההחלטה ואישור התקציב לפני כחודש וחצי.
רוב העבודות צפויות להסתיים כבר בפברואר 2024, מלבד מספר גנים בהם עבודות הבינוי מורכבות יותר. בין הגנים בהם יתווספו המרחבים המוגנים נמצאים גם גני חינוך מיוחד ובית ספר לחינוך מיוחד.
בעיר תל אביב-יפו פועלים 575 גני ילדים עירוניים מגיל 3 ועד גיל 6, מתוכם לכ-122 לא היה מרחב מוגן תקני בתחילת הלחימה הנוכחית. במאמצים גדולים הצליחה עיריית תל אביב-יפו, תוך שימוש במבני ציבור עירוניים, להעביר את כלל הגנים ללא המרחבים המוגנים למרחבי פעילות בהם מרחב מוגן תקני שישמש אותם לתקופת המלחמה. העירייה מנצלת את העובדה שהגנים ריקים לעבודות בינוי שיוסיפו מרחבים מוגנים. 
בנוסף על כך, ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי החליט להגדיל את תקצוב לבניית מרחבים מוגנים בגני הילדים העירוניים בהם אין מרחב מוגן ב-23 מיליון שקל, בנוסף ל-50 מיליון שקל אשר מנותבים לטובת הפרויקט. כעת, התקצוב עומד על 73 מיליון שקל. 
מדובר בפרויקט גדול ומרוכב תפעולית, בו יבנו כ-122 מרחבים מוגנים בו זמנית. מדובר מהווה בשורה חשובה, שתשמור על ביטחונם של כלל הילדות, הילדים והצוותים החינוכיים, ותאפשר לכולם לקיים שגרת לימודים תקינה ללא חשש.
ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי: "פרויקט מיגון כל גני הילדים העירוניים הוא אחד הדברים החשובים ביותר עבורנו בימים אלה. התחלנו בשבוע שעבר בבניית המרחבים המוגנים ב-122 הגנים, ואנחנו מתכננים לסיים את הבנייה במהירות שיא, במהלך פברואר 2024. זוהי בשורה חשובה בעת הזאת, שתשמור על ביטחונם של ילדינו הפיזי, וגם הנפשי - ותאפשר לגני הילדים העירוניים לקיים שגרת לימודים מלאה בכל מצב".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה