משפט

סערת 'מחוז ירושלים': החיפוש המפוברק מסעיר את בית המשפט

קודה הפקות פיצתה את תושב מזרח ירושלים על שבמהלך סדרה שהפיקו השחירו את שמו, כעת חברת ההפקות דורשת פיצויים על כך, מבולבלים? גם אנחנו
מערכת ice | 
קודה (צילום ויקיפדיה, shutterstock, unsplash)
באוגוסט 2019 חשף כתב הארץ כי במהלך צילומי הסדרה "מחוז ירושלים" שהפיקה "קודה תקשורת" שתלו שוטרים נשק בביתו של סאמר סלימאן, תושב שכונת עיסוואיה במזרח ירושלים, ותיעדו את מציאתו במהלך פרק ששודר במסגרת התוכנית. בסופו של הפרק סלימאן קיבל מהשוטרים "דו"ח חיפוש" שבו צוין: "לא נתפס דבר". סלימאן, שלא היה מודע לנסיבות החיפוש המתועד בביתו, מעולם לא נעצר או נחקר בנוגע לנשק שנמצא לכאורה בביתו.
 
בעקבות המקרה הגיש סלימאן תביעה בפני בית המשפט וטען כי תיעוד החיפוש המפוברק פגע ביכולתו להתפרנס והזיקה קשות לתדמיתו על לא עוול בכפיו. בית המשפט קיבל את טענותיו וגזר כי על "קודה תקשורת" להעניק לסלימאן פיצויים על סך 211,590 שקל, בנוסף ל-350,000 שקל שנדרשו לשלם לניזוקים נוספים בפרשה.  
 
הבוקר הגישה חברת ההפקות תביעה נגד חברות הביטוח שלה בבקשה לפיצוי על סכומי העתק שהוציאה בעקבות ההאשמות והנזק הכספי הרב שספגה בעקבות הפרשה. ב"קודה" מציינים כי נזקי הפרשה הובילו אותה להפסדים של מיליוני שקלים, בשל העובדה שתאגיד השידור הציבורי בחר להתנתק ממנה והוביל לגל של ביטולי הפקות שהיו אמורות לצאת לפועל. מתוך כך, סך התביעה הכולל של "קודה" נגד חברות הביטוח AIG ו"הפניקס" עומד על 3.7 מיליון שקלים.
 
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה