בארץ

השגריר ארדן זעם: ״היום הזה יירשם בהיסטוריה לדיראון עולם"

שגריר ישראל לאו״ם לאחר קבלת הצעת ההחלטה שהגישה ירדן הקוראת להפסקת אש: "האו״ם איבד לחלוטין את הלגיטימיות ואת הרלוונטיות שלו"
מערכת ice | 
גלעד ארדן (צילום אריה לייב אברמס/פלאש 90)
שגריר ישראל לאו״ם, גלעד ארדן נאם היום (שבת) בעצרת הכללית של האו״ם לאחר שהעצרת תמכה והעבירה את הצעת ההחלטה שהגישה ירדן, שאינה מזכירה כלל את חמאס וקוראת להפסקת אש.
בנאומו אמר השגריר ארדן: ״היום הזה יירשם בהיסטוריה לדיראון עולם כיום שבו האו״ם איבד לחלוטין את הלגיטימיות ואת הרלוונטיות שלו. היום הובהר שהאו״ם אינו מחויב למנוע זוועות, אלא לעודד זוועות״.
 
השגריר הבהיר: ״לישראל יש את הזכות להגן על עצמה ולהבטיח שהטבח שביצע חמאס לא יקרה  שוב לעולם, והדרך היחידה להבטיח זאת היא מחיקתו של חמאס ותשתיות הטרור שלו״. 
השגריר ארדן הטיח בשגרירים באולם העצרת: ״למה אתם מגינים על רוצחים?! למה אתם מגינים על מחבלים שערפו ראשים של ילדים וחטפו תינוקות?! מה מטרת ההחלטה הזו? הפסקת אש שתקשור את ידיה של ישראל ואת היכולת שלה להגן על עצמה? פשוט חרפה״.
 
״ההחלטה הזו לא מציינת את חמאס אפילו לא פעם אחת" הוסיף ארדן. "כאילו המלחמה הזו התחילה מאליה. מי שבאמת רוצה למנוע נפגעים,  צריך היה להתנגד להחלטה ההזויה הזו ולתמוך במלחמה של ישראל בארגון טרור ג׳יהדיסטי. מי שבאמת רוצה לעצור את המלחמה, צריך לקרוא לחמאס להפסיק לשגר טילים על אזרחינו, להסגיר את המחבלים ולהחזיר באופן מיידי את החטופים. אז המלחמה הייתה נעצרת מיד.
״כולכם יודעים שאם תהיה לחמאס הזדמנות- הוא יבצע טבח נוסף. ושוב ושוב ושוב. עד שלא יישאר אף יהודי לרצוח. לא הספיקו לכם 17 שנים של ירי טילים ורקטות על אזרחינו כדי להבין?״
השגריר ארדן ציין שלמרות החלטת העצרת: ״ישראל תעשה את כל מה שצריך כדי להשמיד את תשתיות הטרור של חמאס ולהחזיר את חטופינו הביתה״.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה