בארץ

ארדן במכתב זועם לאו"ם: "מתקפה רצחנית וברברית, לגנות בחריפות"

שגריר ישראל בארגון האומות המאוחדות דורש ממועצת הביטחון להוקיע את מתקפת הטרור הקטלנית של חמאס. הוא פירט את האירועים האחרונים: מסע טרור רצחני, שיגורי רקטות, טבח באזרחים חפים מפשע וחטיפת אזרחים מבתיהם - וקבע כי לא יקבל "השוואה בלתי מוסרית"
מערכת ice | 
גלעד ארדן (צילום אריה לייב אברמס/פלאש 90)
על רקע מתקפת הטרור שפוקדת את רחבי הארץ החל משעות הבוקר (שבת), שהביאה לפתיחת המערכה הביטחונית הקשה מול עזה, קולות בקהילה הבין-לאומית מגבים את הדרג המדיני בירושלים להמשיך ולפעול למען יכולתה של ישראל להגן על עצמה. עתה, שגריר ישראל לאו"ם גלעד ארדן, שיגר מכתב דחוף לחברות מועצת הביטחון של האו"ם.
השגריר ארדן הדגיש במכתבו כי ארגון הטרור הרצחני חמאס פתח בלחימה נגד ישראל. ארדן ציין כי הארגון דומה באידאולוגיה ג'יהאדיסטית רצחנית לדעא"ש ומונחה כיום על ידי שלטון האייתוללות באיראן. השגריר ציין כי המלחמה נכפתה על ישראל באמצעות מסע טרור רצחני, שיגורי רקטות, טבח באזרחים חפים מפשע וחטיפת אזרחים מבתיהם, ביניהם ילדים וקשישים.

"אלה הם פשעי מלחמה מזעזעים והקהילה הבין-לאומית חייבת לגנות אותם בחריפות ובבירור", ציין ארדן במכתבו. השגריר הבהיר שישראל תפעל בכל דרך כדי "לעצור את המתקפה הרצחנית, הברברית וחסרת הרסן של חמאס ולהגן על אזרחי ישראל". השגריר ארדן דרש מחברות המועצה לגנות באופן מיידי את מתקפת הטרור של חמאס ולעמוד לצד ישראל. השגריר הבהיר כי "ישראל לא תקבל שום השוואה בלתי מוסרית בין מחבלים רצחניים שרוצחים אזרחים ובין ישראל הפועלת להגן על אזרחיה מפני רוצחים שפלים אלה".
"חמאס יורה מתוך אוכלוסייה אזרחית על אזרחי ישראל, ולכן הוא הנושא באחריות לכל התוצאות שייגרמו בעקבות פשעיו", הבהיר ארדן למועצת הביטחון.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה