תקשורת ומדיה

אבישי בן חיים יצא נגד עיתונאית ותיקה, כספית: "מסית"

עוד עימות על רקע אתני, שוב כתב חדשות 13 נמצא בתווך, כאשר העיתונאית טלי בן עובדיה נמצאת בצד השני וביניהם עוד שני אנשי תקשורת מזרחיים יוסי יהושע ואלירז שדה, איך נגמר עימות הטוויטר הזה שבו הועלו טענות כמו: "ממשיכה להסית נגד עיתונאים בודדים ממש"
כפיר אדר |  38
אבישי בן חיים (צילום פלאש90)
תיאוריית ישראל השנייה של אבישי בן חיים מוכרת וידועה, אבל שוב הכניסה אותו לפינה כאשר העיתונאית טלי בן עובדיה יצאה נגדו. אלירז שדה ויוסי יהושע ניסו לתווך בין הצדדים ולצדד באחד מהם, אבל נראה ששוב אין סוף לתאורייה.
בן עובדיה כתבה בטוויטר שלה: "ימים נוראים, יום כיפור בפתח ורק אבישי בן חיים ממשיך במתק שפתיים לדבר על שנאה שהוא ״מתנגד״ לה כמובן", בן חיים הגיב לה: "חבל שאת ממשיכה להסית נגד עיתונאים בודדים ממש, שמייצגים בערוצי ההגמוניה ציבור מושתק ואת המאבק בדיכוי. לעצם העניין: לא קראתי להפסיק את המחאה נגד ממשלת הדיכוי שממשיכה בהליכים להגבלת הדמוקרטיה, אלא רק הזהרתי שאסור שהרגש הדומיננטי יהיה חלילה שנאה".
 
אלירז שדה כתב לה: "בוקר טלי ההכחשה עושה לך טוב? גם אם נמצאת במקום אחר, יש רבים אחרים שמרגישים כך ויכולים לתאר לך עובדות. את יודעת למה חשוב לך להכחיש? כי זה הטיקט שקיבלו אותך פעם ואת חייבת להצדיק גם היום. "אין גזענות, תתאמצו תצליחו", את באמת חושבת שהצלחת כי את כל כך מוכשרת? לא רק. הצלחת כי התאמת...".
יוסי יהושע מידיעות אחרונות השיב לו: "איזו הכחשה אלירז ותסביר לי מה אתה רוצה? כל מזרחי צריך לאמץ את תיאוריית אבישי בן חיים ובמלואה או להצביע ביבי אחרת הוא מתכחש לעברו?".
 
בן חיים עצמו לא נשאר חייב והגיב לשיח אודותיו: "הוא צודק אלירז. היא לא מכחישת דיכוי אלא חלק ממערך הדיכוי... לכן היא רודפת אותי מרגע שהתחלתי להביע את הקול המושתק של ישראל השנייה בקול רם מידי".
בן עובדיה השיבה לו: "לא חסידה של פלורליזם אבל משום מה קידמה אותך ממקום למקום בעיקר בזכות כשרונך ולא בשל הבולשיט השקרי שאתה מוכר לעולם בימים אלה. אגב מאוד בעד פלורליזם בעיקר אצל אלה שלא שוכחים שהם קודם כל עיתונאים. שתפקידם להביא סיפור עיתונאי. אם אתה עדיין זוכר מה זה. שנה טובה שתהיה לך".
 
בן חיים ענה שוב: "בגלל שאני מכבד אותך ובניגוד אלייך לא רוצה לעשות דה לגיטימציה לעמיתים ובכלל לעיתונאים, אני מתאפק ולא עונה. גם מה שכתבתי זה אחרי שכל כך הרב פעמים את משמיצה ומסיתה ואני שותק".
מי שלא שתק היה בן כספית שכתב בתקיפות: "אין לתאר שהמסית הזה עכשיו הופך גם את טלי בן עובדיה ל"הגמונויה" ול"ישראל הראשונה". אותה בן-עובדיה שהנתניהו'ז רודפים על פרנסתה כי היא עצמאית. הנערה הירושלמית, בת לאם שנרצחה בפיגוע, שהבקיעה בזכות כשרונה לצמרת התקשורת בישראל. בקרוב כיפור. אין בעולם "סליחות" שיספיקו לאיש הזה".
תגובות לכתבה(38):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 31.
  זבל
  אתה 09/2021/18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חלאה
  סגור
 • 30.
  הד"ר אבישי הינו דוגמה מובהקת לרגשי נחיתות מוצדקים! (ל"ת)
  סרי 09/2021/16
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 29.
  בן חיים רוצה בכוח לעשות קריירה מהסתה ומפלגנות כמו מורו
  ליכודניק שפוי 09/2021/16
  הגב לתגובה זו
  5 0
  בן חיים רוצה בכוח לעשות קריירה מהסתה, משקרים ומפלגנות כמו מורו ורבו נתניהו. די. נמאס משניהם.
  סגור
 • 28.
  מהלומות בקרב אנשי תקשורת
  מישאל מור 09/2021/10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חילופי המהלומות בין אנשי התקשורת מסמל את השסעים המאפיינים חברת מהגרים. לכן, בישראל מתנהל מלחמת שבטים; כפי שנאמר "תמות על הפלשתים". כמו בימי אבותינו, ריבוי הגופים הפוליטיים (השבטים) מהווים סימן הכר של עם היהודי שהוביל ומוביל להרס וחורבן. חלקנו משיחים, חולמים על תקופת דוד ושלמה המלך! לכן, עיתונות חופשית ובתי משפט עצמאים לא בבית ספרנו. גם מלחמת התרבות בין אשכנזים למזרחים/ מרוקאים. בין דתיים לחילונים ילך ויתעצם. לדעתי, כמו בכל ההיסטוריה היהודית, המצב החברתי והשסעים הפנימים בשילוב המצב הגאו פוליטי המורכב יובל אותנו במוקדם או במאוחר, לגלות שלישית!
  סגור
 • 27.
  אין תקוה למסים
  מוריס 09/2021/05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גם יום הכיפורים לא יזכה את המסתים והמפלגים את מה שאויבנו למצלחים לעשות אבישי וחבר מר גם יום הכיפורים לא יכפר על השיסוי והפילוג שאבישי מלבה
  סגור
 • טען עוד
 • 26.
  בן כספעת
  אדם 09/2021/04
  הגב לתגובה זו
  1 1
  כל מקום שאתה רוצה ללכלך על ימניים אתה מקבל מקוםצורייטינג מה שמעיד שאתה סמרטוטנשל מישהוא דא על הוצ ביבי במלון שרה מנגבת בשטרות של 100 דולר תחקור!!
  סגור
 • 25.
  צבועים כספית, נדמה לי שרק השבוע הבעת דעתך בקשר לעיכוב ש (ל"ת)
  מגן דוד 09/2021/04
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 24.
  בן חיים האחד והיחיד
  מוטי.י 09/2021/04
  הגב לתגובה זו
  0 2
  על איזה פלורליזם מדברת התקשורת השמאלנית, אם אתה לא מציית ומתיישר עם דרכה אתה שרוף.
  סגור
 • 23.
  ומה העיתונאי השני אשכנזי כולל אייס (ל"ת)
  רוצה להבין 09/2021/04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 22.
  סמרטוט רצפה
  בן 09/2021/04
  הגב לתגובה זו
  1 0
  עם פרצופים כמו של שטפנו רצפות בכלא. האיש מלשין עלוב
  סגור
 • 21.
  אבח כך קוראים לך ברשתות תתעורר
  טל 09/2021/04
  הגב לתגובה זו
  2 3
  עשית מספיק כסך מישראל השניה. למה לא התחתנת עם ישראל השניה. אלא עם ישראל הראדונה. ומי הם ילדיך? ישראל הראשונה אי השניה? בנית על חשבון ישראל השניה וילה בירושלים. ואתה חי כמו מלך מכל ההסתה שלך. אס צא לנו מהחיים כבר. הריטינג של ערוץ 13 יורד. הרבה בגללך. הפסקנו לראות ערוץ 13 בגללך ובגלל גל. אתם פדוט לא רמה
  סגור
 • 20.
  למי נותנת גיבוי לשקד בת דודה שלה חחחח (ל"ת)
  בא 09/2021/04
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 19.
  אבישי אל תירא ואל תחת
  מהפנימיה והטכניון 09/2021/04
  הגב לתגובה זו
  8 4
  אבישי, כל הכבוד לך על האיפוק והענייניות. הפחד שלהם והרצון לגמד ולרדד אותך ואת טענותיך נובע מזה שהם מבינים שיש צדק בדבריך והם מחלחלים. דרך אגב גם המילים "תאורית ישראל השניה" מראש באות כדי להטיל ספק בדבריך ולהציגם כמשהו "תלוש" " אוניברסיטאי". בפועל אתה מתאר מציאות ועובדות ...אכן "המלך עירום".
  סגור
 • 18.
  חסרי מוח
  ליכודניק לשעבר 09/2021/04
  הגב לתגובה זו
  6 6
  אבישי ואלירז שני חסרי מוח
  סגור
 • 17.
  עבד נרצע
  ישראל השניה 09/2021/04
  הגב לתגובה זו
  5 3
  מסכן המזרחי שמקבל תמיכה משמאלני אשכנזי . הוא מרגיש שמנקה את מצפונו . הגזען המתנשא בזה שהוא תומך במזרחי שהוא עבד נרצע של השמאל הלבנבן. כדאי שתפנימי כמה שתלקקי להם זה ישנה את העובדה שבעיניהם טלי בן עובדיה היא בבון ברברי . קצת כבוד עצמי לך ולנו לא תזיק
  סגור
 • 16.
  סערה בכוס תקשורת !
  עמי 09/2021/04
  הגב לתגובה זו
  1 0
  נדמה שאנשי התקשורת עסוקים בהבעת דעותיהם ובהתנצחות והרבה ,הרבה פחות בדיווחים עיתונאים...חבר'ה האגו השתלט עליכם לגמרי!,תתעוררו ותצטנעו!
  סגור
 • 15.
  רוב המדינה מעורבבת ורק קומץ מסית ומדיח
  שמעון 09/2021/04
  הגב לתגובה זו
  3 1
  די נמאס תעזבו אותנו כמעט כולם מעורבבים עדות ואפילו דתות כבר מעורבבים כאן ופה ושם מסיתים אותנו זה בזה די לכו חפשו פרנסה אחרת תעבדו תבנו משהו בידיים שלכם ואל תהרסו באמצעות הפה והמקלדת שנה טובה
  סגור
 • ישראל השניה
  שר 09/2021/04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה נכון שאנחנו מעורבבים כלשונך אבל, לא יעזור יש הפליה ויש שינאה המישפחות מעורבות לא אוהבים את המיזרחים , ואני חצי חצי ורואה את היחס של הצד האשכנזי כלפי המיזרחי , מאז, עד היום , לא יעזור ההכחשות זה קיים .
  סגור
 • 14.
  טמבל עם צמה
  אליהו הנביא 09/2021/04
  הגב לתגובה זו
  4 5
  אבישי בן חיים, בלי הסתה הוא ישאר בלי פרנסה. טמבל עלוב
  סגור
 • 13.
  אבישי
  משיח 09/2021/04
  הגב לתגובה זו
  3 6
  אבישי עם כל הרגשי נחיתות במקום להתעלק על אנשים לך לטיפול פסיכיאטרי יעזור לך להבין מי אתה כל הדאווין על הימין צא מהארון תפתור לעצמך את כל המירמור היית ילד עלוב ריק מתוכן ועם בטחון של נמלה זה שהסתובבת בלי נעליים תאשים את הורייך ולא את עם ישראל זה שהיית טיפש בילדות ונכשל תאשים את הורייך ובכלל על מי שאתה רק את הורייך לא המדינה גידלה אותך ובטח לא בן כספית אתה צעיר ומתנהג ונראה כמו בן 90 חבל מירמור מביא רק מחלות
  סגור
 • שטויות
  יום טוב 09/2021/04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איך הגעת למסקנה הרדודה שדבריו של בן חיים הם בגלל רגשי נחיתות?אתה מסיר כל אחריות מקברניטי המדינה וממוסדותיה ומעביר אותה להורים,ברור שעל כתפי ההורים רובצת אחריות גדולה וכבדה של גידול הילדים ודאגה למשפחה,אבל אי אפשר להסיר את האחריות של המימסד והשלטון המפאיניק על מחדליו המכוונים כמו לקחת עולים חדשים ולזרוק אותם במקומות שכוחי אל,בעיירות הפיתוח ובישובי הספר,להתייחס אל אותם עולים כאל פסולת אנושית שפשוט יש להם איזה תפקיד דמוגרפי (כפי שמתואר בפרוטוקולים מאותה תקופה),אגב ברור לכל בר דעת שהמדינה רק נוסדה וקמה והיה צריך ליישב אנשים באותם מקומות,אבל ויש כאן אבל גדול יכלו לאכלס את דימונה בעולים ממרוקו ומהודו כפי שעשו ואת ירוחם היו מאכלבים בפולנים לדוגמא אז הטענה של הצורך ביישוב הארץ הייתה יותר רצינית.
  סגור
 • 12.
  אבישי בן חיים
  מזרחית 09/2021/04
  הגב לתגובה זו
  3 9
  אין גבול לטמטום של האיש,שיצר תיאוריה ודבק בה רק בגלל הצורך שלו להגיד משהו,ולהשאר בתודעה המזרחית.עלוב...
  סגור
 • 11.
  אחלה אבישי בן חיים.
  יאיר המאיר 09/2021/04
  הגב לתגובה זו
  4 4
  אחלה אבישי בן חיים. סוף סוף מישהו חושף את המציאות האמיתית בפני הפרצופים השמאלנים השקרנים. כספית הוא הוא המסית, ראו כתבות שלו (מספיק כותרות) נגד נתניהו.
  סגור
 • 10.
  אני מצטער לומר לכם אבל אבישי צודק
  אאא 09/2021/04
  הגב לתגובה זו
  6 4
  עד כמה שזה לא נעים. לשמוע
  סגור
 • 9.
  הורים
  אבי 09/2021/04
  הגב לתגובה זו
  0 2
  האדם יהיה משכיל או מתקדם אם הוריו כיוונו אותו להשכלה ולראש פתוח. ויהיה מקופח מקצועי אם הוריו הכניסו לראשו בילדות שקפחו אותם, ומגיע להם. לצערנו ואסוננו יוצאי המזרח עקב רגשות נחיתות טפחו דורות של מקופחים מקצועיים.
  סגור
 • 8.
  עיתונאות מהו??
  בורקיטוס 09/2021/04
  הגב לתגובה זו
  3 2
  ממתי אלירז שדה עיתונאי?היו יש מעט מאוד עיתונאי,רובם בשביל הפרנסה מתיישרים עם מי שיכול לפרנס אותם,עם פרימיטיבי,שסופו קרוב מאוד,מתישרים עם בורים ועמי ארצות,הקימו ממכללות שנותנות תארים שלא שווים את הנייר. בושה של מדינה ובושה של עם
  סגור
 • 7.
  האפריקאי מסכן וצריך ליטוף
  פולני 09/2021/04
  הגב לתגובה זו
  3 5
  מסכן של הסהרה האפריקנית. אזור לידה בעל תרבות קלסית וידוע פרופסורים במדעים שקופיות בחלוקת פרסי נובל. אין אפליה יש מוגבלים ובכיינים. האם מר קוקו יבחר מנתח מוח לפי המוצא???
  סגור
 • 6.
  אבישי בן חיים
  אשי 09/2021/04
  הגב לתגובה זו
  2 3
  תפסיק לטחון לנו את המוח עם ההגמוניה שלך.תסתכל על החיים שלך.היית מגיע לתואר ד''ר אם ''ההגמוניה'- היתה כפי שאתה מתאר אותה?אתה פשוט מסית עם תואר ד''ר.מתאים לך להיות בליכוד מאד עם מירי רגב והחברה הנפלאה שעוטפת את קינג ביבי.יאאלה תעשה טובה לקראת השנה החדשה תן לנו קצת שקט ממך
  סגור
 • 5.
  אבישי אתה טמבל מזרחי מצוי
  מנצור 09/2021/03
  הגב לתגובה זו
  3 3
  לחשוב שטמבל כמוך איתי בקבוצה השניה. קצת מבאס.
  סגור
 • 4.
  מושתק?
  ח״ן 09/2021/03
  הגב לתגובה זו
  1 3
  איך הציבור של ״ישראל השניה״ מושתק - אם הוא לא מפסיק לברבר את עצמו לדעת?!
  סגור
 • 3.
  הדחלילים של ביבי לא אוהבים להיות באופוזיציה....
  צדוק 09/2021/03
  הגב לתגובה זו
  3 3
  ימים נוראים? להיפך!!! החיים דבש!!! אתם תמשיכו לייבב באופוזיציה ולהיות חמוצים למחייתכם - ואנחנו נמשיך לנהל את המדינה, להעביר תקציב ולנצח את הקורונה. שבת שלום, לוזרים.
  סגור
 • 2.
  יש אפליה
  Habib 09/2021/03
  הגב לתגובה זו
  11 11
  לא יעזור לכם יש אפליה וגזענות. תראו בכל מקום הם יושבים בכל מקום הם שולטים. פרקליטות. בית המשפט. בתקשורת. על מי אתם מנסים לעבוד. בן כספית. אתה אוהבים אותך בגלל שאתה שונא את ביבי. תאמין לי אם הייתה בצד השני גם אותך לא היו אוהבים אותך.
  סגור
 • לא קיפוח ולא בטיח, הכול תלוי בחינוך בבית
  מאיר 09/2021/04
  הגב לתגובה זו
  1 3
  כשהורים מקדישים את הזמן לחנך, לקדם, לדחוף להשגיות, אז מצליחים, אבל שמחכים שמישהו אחר יעשה את העבודה, מקבלים ילדים בלי השכלה שהולכים לחפש פרנסה בכל מקום שאפשר ונשארים בתחתית זה ההבדל היחידי ולא מזרחי ואשכנזי מרבית האשכנזים דוחפים את ילדיהם קדימה והמזרחים מחכים שמישהו יעשה את העבודה בשבילם
  סגור
 • איך אתה בוחר רופא?
  פולני 09/2021/04
  הגב לתגובה זו
  1 3
  הבנתי נכון? לפי המוצא? מאחל לך בריאות והחלמה מהנגיף המגרבי.
  סגור
 • 1.
  כמה יפה להכיר את ה"שמאל הנאור" שמאפשר דעה אחרת במרחב... (ל"ת)
  איתן 09/2021/03
  הגב לתגובה זו
  9 11
  סגור
 • מה זה מאפשר?
  רונן 09/2021/04
  הגב לתגובה זו
  2 3
  מה אתה מקשקש? מישהו משתיק את אבישי שמדבר בליל ובולשיט ושטויות בלי סוף? לא. הוא ממשיך לדבר. מי מונע ממנו? אבל בעיניך לאפשר זה להסכים. לא! כמה תחושות קיפוח שתוקע אותך.
  סגור
 • נאור?
  ש.ז 09/2021/04
  הגב לתגובה זו
  0 2
  שמאל נאור ובימין הנאורות היא פשוט נגיף וכך אתה מבטא אותה אז שב בשקט ותבוא בטענות לקנאתך וצרות המוחין שלך
  סגור
 • תקים מפלגה עם מירי
  רובי 09/2021/03
  הגב לתגובה זו
  0 2
  אתה ד"ר. וגם ד"ר לפעמים חולה יש אחת המכונה בהמה שפתאום נזכרה בספרדים המקופחים אם שינכם צודקים יצביעו למפלגה שלכם ותמנו ראש ממשלה ..אם לא ..אין אישפוז כפוי
  סגור