נדל"ן ותשתיות

עיר חדשה בדרך: זה היישוב שיגדל בכ-25 אלף תושבים

בני עי"ש תגדל פי 4 ותהפוך לעיר! משרד הבינוי והשיכון, משרד האוצר ומשרד הפנים חתמו עם המועצה המקומית בני עי"ש הסכם גג ייחודי בהיקף תקציבי של כ- 1.7 מיליארד שקל
מערכת ice |  10
התחדשות עירונית בנס ציונה. הדמיה: קיקה ברא"ז אדריכלים ומתכננים ערים בע"מ
אתמול (שלישי) נחתם הסכם הגג הכולל בנייה של כ-5,200 יחידות דיור בקרקע מדינה בתחום המועצה, וכן שטחי מסחר ותעסוקה בהיקף של כ-440 אלף מ"ר, שנועדו לייצר איזון כלכלי למועצה.
על פי ההסכם שהוביל משרד הבינוי והשיכון, יחד עם משרד האוצר ומשרד הפנים, במהלך השנים 2022-2024 ישווקו במועצה המקומית בני עי"ש כ-5,200 יחידות דיור וכן שטחי מסחר ותעסוקה, במסגרת תכנית תמל/1079 שבתוקף.

הסכם גג בני עי"ש צפוי להכפיל את כמות התושבים במועצה פי ארבעה, יחס חסר תקדים בהסכמי גג. בהתאם, גובש מתווה שיתוף פעולה ייחודי בין המועצה המקומית, משרד הבינוי והשיכון, משרד הפנים ומשרד האוצר, המבטיח את תהליך הפיתוח הארגוני וקליטת התושבים במועצה, וכן מייצר משאבים ייחודיים למועצה ליצירת איזון כלכלי ונכסים מניבים.
כלל תקציב ההסכם מסתכם בכ-1.7 מיליארד שקל, מתוכם כ-1.5 מיליארד שקל עבור עבודות פיתוח תשתיות, והיתרה למוסדות ציבור ותשתיות ותיקות ("ישן מול חדש").
זאב אלקין, שר הבינוי והשיכון: "הגדלת היצע הדירות הינו יעד מרכזי של משרד הבינוי והשיכון, ואני מברך על השותפות של המשרד, משרדי הפנים והאוצר עם המועצה המקומית בני עי"ש לטובת המועצה ותושביה הקיימים והעתידיים, שאפשרה את חתימת ההסכם. ההסכם עליו חתמנו היום הוא תוצאה של עבודה ממושכת, הסקת מסקנות מהסכמים קודמים ושיתוף פעולה חיובי מכל הנוגעים בדבר. נמשיך לעבוד במלוא המרץ להסיר חסמים ולספק לאזרחי ישראל פתרונות דיור בסביבות חיים איכותיות."
אריה גרלה, ראש המועצה בני עי״ש: ״בזכות אנשים טובים ואחראיים עשינו את הדבר הנכון למדינה, לאזור וליישוב. אנחנו מביאים את הבשורה בזמן הנכון ובעיקר במקום הנכון כאן בבני עי"ש ששנים רבות נשכחה ונעלמה ממפת התקצוב. לביצוע וקידום ההסכם קבעתי סדר עדיפות ברור עבורנו: חידוש משמעותי של הישוב הישן, השקעה בחיזוק תשתיות חברתיות בדגש על חינוך, קידום בניית ואיכלוס של אזור התעסוקה והקפדה על איכות התכנון והבנייה של התשתיות ומבני הציבור. "
אביעד פרידמן, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון: "חתמנו היום על הסכם גג חשוב אשר יאפשר למועצה המקומית בני עי"ש לצמוח ולהפוך לעיר בעתיד, להקים ולחדש תשתיות ומבני ציבור אשר ישדרגו ויקדמו את איכות החיים והכלכלה בעיר, תוך דאגה לאיתנותה ויציבותה של המועצה המקומית. אנו פועלים במלוא המרץ להגדיל את מלאי הדירות ולספק פתרונות דיור ואיכות חיים למען הציבור בישראל, בין היתר באמצעות חתימה על הסכמי גג בערים השונות. אני מודה לכל השותפים לעשייה".
תגובות לכתבה(10):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  שלטון הליכודביישוב
  אריה 07/2022/31
  הגב לתגובה זו
  2 0
  בני עייש יישוב בעל אוריינטציה ליכודניקית שהשלטון לא ראה ולא רואה ממטר אחרי שגבה דווקא שלטון הממשלה החליפית מוצא לנכון להטיב עם אוכלוסיות ישראל ללא איחוס הזדהותם עם שלטון הליכוד... זה למדתי עוד בהיותי בליכוד .
  סגור
 • 7.
  שינוי שם היישוב
  אריה 07/2022/31
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תמיד ראיתי בישוב מקום מרכזי במפת המדינה ומקום בעל פוטציאל נהדר לאיכלוס איכותי ...משום מה שם היישוב הרתיע ..היה פה תחושת של נחשלות כך הרגשתי ואני מתנצל ...אם מחליטים על עיר ושינוי תדמית כדאי ורצוי לעשות את השינוי ..לא בושה ראו דוגמת נוף הגליל מאוד מוצלח ונקלט מהר ויפה .
  סגור
 • 6.
  הם רוצים לכלוא את כולם בערים כמו אסירים
  666 07/2022/28
  הגב לתגובה זו
  1 1
  בגלל זה יש להם תוכנית להפוך כפרים לערים כדי לשלוט באנשים האחרונים שישארו אחרי שנה
  סגור
 • 5.
  אולי תתדאגו שגם בישובים ערבים יבנו מגדלים לגובה ..
  תיחמונים שם המשחק 07/2022/27
  הגב לתגובה זו
  11 0
  ולא יחלקו להם אדמות לבנית בתים פרטים כמו שאלי ישי חתםעל העברת גבעת קושטששיכת לטבעון לבנית בתים פרטים מי נתן לו סמכות אם לא ביבי ששלח אותו והרשימה ארוכה לשטחים שנתן לערבים ולצעירים שלנו שחוסרים מהצבא אין אפשרות לקנות בתים המגדל
  סגור
 • 4.
  לשנות את השם! (ל"ת)
  מקומי 07/2022/27
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • נכון מאוד! זה נשמע כמו בני תייש.. שם חדש ומודרני מיד! (ל"ת)
  יפה 07/2022/30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  בני עיש עיר
  אריק 07/2022/27
  הגב לתגובה זו
  5 1
  הבסיס להקמת עיר חייב להיות מותאם לתקופה המודרנית מיקום הישוב וצורתו ההנדסית אינה מאפשרת זאת .אבל לא בחור כאריה גורלה יכנע ושיכנע את אלקין בנחיצות הקמת מונסטר הכלוא בין כבישים שבקושי מתאים חהיות כפר.
  סגור
 • 2.
  ערים בארץ...נפלא
  אורה 07/2022/27
  הגב לתגובה זו
  1 1
  ככל שיהיו יותר ערים...כך תגדל כמות התושבים והזוגות הצעירים שיבואו לגור בה...בתור עיר כמובן שיפתחו בתי ספר גנים חנויות..קניון.. רשתות.מזון... מסעדות ובתי קפה...לאט אך בטוח... רק שיחליפו את השם...למודרני ומושך יותר גם לנצרת עילית ... החליפו את השם...
  סגור
 • 1.
  תודה לממשלת השינוי !! לתקן את כל מחדלי ממשלות הביב. (ל"ת)
  אזרח 07/2022/27
  הגב לתגובה זו
  5 11
  סגור
 • תנחת אדון אזרח
  אזרח עם הגיון 07/2022/27
  הגב לתגובה זו
  0 4
  התתכנית הזאת יותר עתיקה ממשלת השינוי המתנדפת שלך.
  סגור