השוק

פרופ' רוני גמזו בתגובה למינויו כפרויקטור: "לא שואל שאלות במצב כזה, פשוט מגיע"

לאחר פרישתו של פרופ' גבי ברבש על רקע ויכוח על הסמכויות בינו לבין משרד הבריאות נתניהו ואדלשטיין הכריעו כי מנהל ביה"ח איכילוב ימונה לתפקיד. בעברו, כיהן גמזו כמנכ"ל משרד הבריאות והקים את פרויקט "מגן אבות". טרם נסגרו כל סמכויות התפקיד
אילן שניג | 
פרופ' רוני גמזו (צילום ליאור צור, דוברות איכילוב)
סוף סוף יש לנו פרוייקטור: 4 חודשים לאחר שפרצה המגפה ולאחר פרישתו של פרופ' ברבש שויתר על התפקיד על רקע ויכוח על סמכויות, ראש הממשלה ושר הבריאות החליטו הלילה כי פרופ' רוני גמזו, מנהל בית החולים איכילוב, ימונה לתפקיד. הבוקר הגיב פרופ׳ רוני גמזו למינויו בחשבון הפייסבוק של איכילוב: "אתמול, בשעות הערב המאוחרות, פנו אלי ראש הממשלה ושר הבריאות להתגייס לסייע במשבר הקורונה ברמה הלאומית, לאחר שמינויו של פרופ׳ ברבש התפוצץ לצערי. השבתי מיד בחיוב" כתב והוסיף: "זהו משבר רפואי, כלכלי וחברתי; אני לא שואל שאלות במצב שכזה - פשוט מגיע, תורם את כל כולי ומסייע למדינתי ולמערכת הבריאות בניהול המשבר". מדבריו עולה כי טרם נסגרו הסמכויות של התפקיד סופית, המכשלה שהביאה את פרופ' ברבש לוותר על התפקיד.
 

בוקר טוב, כאן פרופ׳ רוני גמזו. אתמול, בשעות הערב המאוחרות, פנו אלי ראש הממשלה ושר הבריאות להתגייס לסייע במשבר הקורונה...

פורסם על ידי ‏איכילוב - המרכז הרפואי ת״א‏ ב- יום רביעי, 22 ביולי 2020
נתניהו כתב הלילה בחשבון הטוויטר שלו: "רוני הוא בעל ניסיון ניהולי רב שנים במערכת הבריאות, שכיהן בעבר גם כמנכ"ל משרד הבריאות והקים את פרויקט "מגן אבות ואמהות" להגנה על אנשי גיל הזהב מהקורונה. נעבוד יחד וננצח. בהצלחה רוני!"
 
שר הבריאות אדלשטיין בירך על המינוי וכתב: "שמח לבשר על מינויו של מנהל בית החולים איכילוב פרופ' רוני גמזו לתפקיד פרויקטור הקורונה הלאומי ולמנהל מרכז השליטה. הוא בעל ניסיון ניהולי רב שנים". 

בעברו, גמזו כיהן כמנכ"ל משרד הבריאות, נוסף על תפקידים ניהוליים שונים במערכת הבריאות. בין היתר, שימש כמנהל התכנית הלאומית לבריאות דיגיטלית במשרד הבריאות, יו"ר ועדת סל התרופות והאחראי על הטיפול בבתי האבות במשבר הקורונה - כולל הקמת פרויקט "מגן אבות " להגנה על קשישים מפני וירוס הקורונה. כמו כן, מילא תפקיד בכיר בחטיבת הבריאות של ה-OECD. גמזו מכהן כפרופסור חבר בפקולטה לרפואה ובבית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת תל אביב, ופרופסור מן המניין בפקולטה לניהול.

מינויו של גמזו הגיע, כאמור, בעקבות החלטות של מנכ"ל משרד בריאות לשעבר פרופ' גבי ברבש להסיר את מועמדותו באופן רשמי מתפקיד הפרויקטור. ברבש ציין במכתב ששיגר כי העיכוב שגרמה הסוגיה הביא להחלטתו. "כל מי שעוסק בתחום הרפואה הציבורית יודע שזמן הינו מרכיב קריטי בניהול מערכה מסוג זה. בימים האחרונים דנתי עם ראש הממשלה, שר הבריאות ואחרים, בדרכים בהם נכון לנהל את המאמץ הלאומי הזה ומרגע שנראה שאיננו מתכנסים לכדי החלטה - אני סבור שיש לפנות את הדרך למקבלי ההחלטות להמשיך ולדון בנושאים הדחופים שעומדים על הפרק, ולא בנושאים פרסונליים. אני מבקש להודות לראש הממשלה ולשר הבריאות על עצם פנייתם אליי".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה