משפט

יעל בר זוהר ושי מיקה ייתבעו במיליונים לאחר הסערה?

סערת הנידה לא נרגעת: אחרי שנחשף כי קיבלו סכום כספי כחלק מקמפיין לעמותת "שעשני אישה" בבעלותה של רותי לבייב, בקשה לתביעה ייצוגית בגובה מיליוני שקלים הוגשה כנגד העמותה והמשתתפות

מערכת ice |  15
שי מיקה ויעל בר זוהר בראיון (צילום מתוך האינסטגרם)
סערת הנידה לא עוזבת את יעל בר זוהר ושי מיקה. השתיים שיתפו לאחרונה כי הן שומרות על נידה, הלכות טהרת משפחה אינטימיות על זמני ההתייחדות עם הבעל, כאשר בהמשך נחשף כי השתיים קיבלו סכומים כספיים בלתי מבוטלים במה שהיה חלק מקמפיין רשת של עמותת "שעשני אישה" בבעלותה של רותי לבייב, בתו של לב לבייב, מה שהוביל להגשת בקשה לתביעה ייצוגית כנגד השתיים. 
מדובר על בקשת תביעה ייצוגית של לא פחות מ-2.5 מיליון שקל, כאשר בכתב התביעה נכתב כי "בניגוד להוראות המפורשות של חוק הגנת הצרכן, הרי שהלקוח הוטעה על ידי המשיבות (יעל בר זוהר ושי מיקה) הן במעשה והן במחדל, באמצעות כך שהמשיבות לא גילו ללקוחות, והוצג בפניהם מצג שווא, כי לא מדובר בתוכן שיווקי ממומן".

עוד נכתב כי "המשיבות הטעו את הלקוחות בין היתר, בכל הקשור במהות הדברים, בכל הקשר בכך שמדובר בעניין פרסומי מקודן וממומן. בעניינו מדובר, כפי שעולה מן המפורט לעיל, בהטעיה חמורה במיוחד אותה ביצעו המשיבות".
בינתיים, בעמותת "שעשני אישה" הגיבו לדברים: "אנו דוחים את הבקשה הקנטרנית, המגמתית והמיותרת, אשר מהווה פגיעה בנשים בפרט ובדמוקרטיה בכלל, בשאט נפש. ניכר שמדובר בתביעה שכל תכליתה יצירת פרסום עצמי, השתקה והפחדה, נגד ערכי יהדות, שאינם בשום אופן 'לדתיים בלבד' אלא של כולנו, איש ואישה עפ״י בחירתם האישית. מעבר לכך, לא ניתן ליחס לעמותה הטעית צרכנית, בעוד היא פועלת ללא כוונת רווח, אינה מוכרת דבר, וכל פעילותה וכוונותיה נוגעות בערכים. זאת ועוד, התובעת הייצוגית גם אינה טוענת לשום נזק שנגרם לה, ולא בכדי".
עוד נכתב: "הנשים המשתתפות בסדרת הרשת נבחרו בקפידה, מתוך עשרות נשים, זאת לאור החיבור האישי והעמוק שלהן אלינו ולמיזם. בהתאם, נוצרה סדרת רשת עם תוכן אותנטי, אשר שיקף את סיפור חייהן האישי והזוגי, כפי שסופר בכנות על ידן. כל משפיענית תוגמלה כמקובל על הזמן והעבודה שהשקיעה בראיונות, כאשר כל מה שפורסם על ידן בנושא עלה כחוק. נמשיך לפעול לטובת העלאת המודעות וההסברה לנושא שלא דובר עד כה, ושמטבע הדברים מעורר שיח ואמוציות.
 
בשנת 2022, כשמדברים על הכל, מן הראוי לתת במה לכל נושא והיבט בחיי האישה, לשמוע ולהשמיע את מגוון הקולות, לפרט, לנמק ולהסביר, לנפץ את המיתוסים והסטיגמות השגויות על מעמד האישה - ולאפשר לכל אחת ואחד לבחור את מה שהכי טוב ומתאים להם".
תגובות לכתבה(15):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 14.
  לא ראיתי, אני מקוה שביהמ"ש יטיל על התובע תשלום הוצאות
  שלמה הלוי 07/2022/11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בגין התביעה המופרכת. מה הקשר בין פרזנטור למוצר/שירות וכד'. סתם נודניק ו"רודף פרסום"
  סגור
 • 13.
  פירוש הכתבה
  דודו 07/2022/07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מישהו מוכן בבקשה בשפה עברית פשוטה להסביר מה קרה?
  סגור
 • 12.
  אכן נורא
  מלכה 07/2022/06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מעניין אם יעל בר זוהר גם יודעת שאותו הלכה שאומרת כביכול שאשה צריכה לטבול גם אומרת שאם לבעלה החמוד תקף עליו יצרו מותר לו ללכת לעיר אחרת ולשכב עם מישהיא עדיף גויה!!!????
  סגור
 • 11.
  הטעיית הציבור!
  רפי 07/2022/06
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ברגע ששולם למראיינת ולמרואיינות, הרי שאין שום אותנטיות במסרים שהועברו! זו פשוט תעמולה שמשרתת את גברת לבייב. זה חוקי וזה בסדר, אבל בתנאי שמתקיימת שקיפות וגילוי נאות ביחס לשכר ששולם לצורך קידום מטרות העמותה!
  סגור
 • 10.
  מה הבעיה לא הבנתי? (ל"ת)
  ספיר 07/2022/06
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • טען עוד
 • 9.
  אני בנידה אפשר גם לקבל 50.אלף שקל? מי מחלקת (ל"ת)
  נננ 07/2022/06
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 8.
  נשים מוכרות נשים בעבור חופן $$$ (ל"ת)
  רפטור 07/2022/06
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 7.
  שאפו. חוק אחד לכולן.ם (ל"ת)
  ארז 07/2022/06
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 6.
  נידה
  אנונימי 07/2022/06
  הגב לתגובה זו
  1 0
  היה ברור לי מההתחלה שזה חרטה
  סגור
 • 5.
  נו אז
  דוד 07/2022/06
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אלה שמגיבות מתוך קנאה אתן נשים מסכנות .מוח חלול וריק מתוכן שאלוהים ירחם עליכן
  סגור
 • 4.
  נקווה שיעל בר זןהר תשלם
  סמדר 07/2022/05
  הגב לתגובה זו
  5 1
  היא מטעה את העוקבות המסכנות שלה. בעלה מביא מהישרדות מיליונים הם יושיבם טוב ועדין מקוששת שקל לשקל כאחרונת הקבצניות ומרמה את העוקבות המסכנות שלה. ????????
  סגור
 • 3.
  ימכרו את ערכיהן ואת
  פני 07/2022/05
  הגב לתגובה זו
  5 2
  האמא הזונה שלהן בשביל חופן דולרים מגעילות. זה ממש לשקר לציבור
  סגור
 • 2.
  עוד שפל חדש לעם בישראל
  השופט 07/2022/05
  הגב לתגובה זו
  4 3
  גם על זה יש לכם על מה להתלונן. כנראה שמעת לעת זקוקים להשפלה מוראלית כבדה מנשוא. כדי להעריך את הערכים היהודים האמתיים. עודף שמנת וחיים טובים בסוף מולידים חורבן.
  סגור
 • 1.
  איזה לקוחות עיוני? (ל"ת)
  ירון 07/2022/05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • שי מיקה
  י.מ 07/2022/11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למה השאירה את התיק של המסכנה על הספסל והלכה?? מי מתנהל ככה.?? אם ראתה שהיא לא חוזרת לא זמשאירים לה התיק והולכים.,, שתתן תשובות.
  סגור