תקשורת ומדיה

"הוט מובייל" בדרך לגל פיטורים: העובדים יפתחו בשביתה?

ההסתדרות הלאומית הכריזה על סכסוך עבודה בחברת "הוט מובייל", מבית "הוט", וזאת בשל מבוי סתום במשא ומתן להסדרת פיצויי פרישה לעובדים שיסיימו את העסקתם במסגרת הליך התייעלות בחברה.  בהוט מובייל דחו את הטענות: "החברה הציגה לוועד בקשה לסיום העסקה של עובדים בודדים בלבד, ובאופן תמוה הוועד דחה כל הצעה שהוצגה בפניו והחליט לנקוט בצעדים קיצוניים ומיותרים"
מערכת ice | 
הוט (צילום Magma Images)
ההסתדרות הלאומית הכריזה היום (שלישי) על סכסוך עבודה בחברת הוט מובייל, וזאת בשל מבוי סתום במשא ומתן להסדרת פיצויי פרישה לעובדים שיסיימו את העסקתם במסגרת הליך התייעלות בחברה. כמו כן, ההנהלה דרשה שהעובדים יוותרו על תוספות כלכליות, על אף שהוחלט עליהן בהסכם קיבוצי שנחתם רק לפני כמה חודשים. 
באם לא ינוהל מו"מ מתוך רצון להגיע להסכמות בנושאים שבלב סכסוך העבודה – יוכלו העובדים לקיים צעדים ארגוניים בחברה החל מ-16 באפריל 2024. לעמדת ההסתדרות, התנהלות החברה נעשית בחוסר תום לב ובדרך שאינה מקובלת ביחסי עבודה בכלל, וביחסי עבודה קיבוציים בפרט. 
 
בחברת הסלולר "הוט מובייל" (מקבוצת הוט) מאוגדים יותר ממאתיים עובדים. בספטמבר האחרון נחתם כאמור הסכם קיבוצי חדש בחברה, שהציגה רווחים בשנת 2023. עם זאת, כמה חודשים לאחר מכן, בזמן המלחמה, ותוך כדי שיו"ר הוועד משרת במילואים בעזה, הודיעה הנהלת החברה שהיא מעוניינת לפתוח את ההסכם ומבקשת את הסכמת נציגות העובדים שלא להעניק תוספות שכר בשנת 2024.
יתרה על כך, הודיעה לאחרונה החברה שהיא מבקשת לקיים הליך התייעלות. החברה הגדילה לעשות והבהירה כי אין בכוונתה לתת למפוטרים פיצויי פרישה מוגדלים, במה שנדמה כמנוף לחץ למול ההסתדרות. יצוין כי על פי ההסכם הקיבוצי ישנה חובה לקיים מו"מ ביחס לתנאי הפרישה בכל הליך התייעלות והליך של הסכמה על זהות המפוטרים.
בנציגות העובדים בהוט מובייל מאמינים כי הכוונה לפגוע בתנאי עבודתם של עובדי הוט מובייל מגיעה כדרישה מכיוון חברת האם, הוט, וכחלק מהלכי ההתייעלות והפיטורים הנרחבים שהוסכמו שם. יובהר כי נציגות העובדים בהוט מובייל, הסכימה לדחיית תוספות השכר שהובטחו בהסכם האחרון במידה ואלו יוחזרו במלואם החל מ-2025, אך החברה בחרה לפוצץ את המו"מ בעקבות דרישת הוועד לקבל הבהרות על הצורך במהלך פיטורים בכלל, ועל זהות המפוטרים בפרט.
יו"ר איגוד עובדי האינטרנט, הסלולר וההייטק יקי חלוצי: "אנחנו דורשים מהנהלת החברה להתייחס לעובדיה ששירתו אותה נאמנה במשך שנים בצורה ראויה ומכבדת, כפי שנהוג בענף. לצערי המו"מ עם החברה לא הביא בשורה ראויה, ולכן הכרזנו היום על סכסוך עבודה".
יו"ר ועד עובדי הוט מובייל אלי כהן: "עובדי הוט מובייל מביאים את החברה להישגים ולרווחיות ומשמשים כמנוע הצמיחה של הקבוצה. כמות העובדים בהוט מובייל היא מינימלית ועובדי החברה הם בחזקת 'סיירת', ולכן, לא רק שאין מקום לפטר אף עובד אלא האמת היא שצריך למעשה לקלוט עובדים נוספים על מנת שהחברה תמשיך לצמוח ולהתפתח. אני וחברי הוועד לא נאפשר פגיעה בעובדים ובהסכמות שהושגו בהסכם הקיבוצי".
מהוט מובייל נמסר: "הוט מובייל רואה בעובדיה שותפים לדרך ומשקיעה רבות לטובת פיתוחם ורווחתם. החברה מכבדת ותמשיך לכבד את ההסכמים הקיבוציים עליהם היא חתומה.
על רקע השפעת המלחמה על שוק התקשורת והשינויים בשוק התקשורת אשר משפיעים על תוצאות החברה, הוצגו לוועד הוט מובייל ונציגי ההסתדרות המשמעויות וההשפעות בשקיפות מלאה וכן הצעדים הנדרשים במגוון רב של חלופות, בכדי לאפשר לחברה להתמודד עם אתגרי התקופה. 
החברה הציגה לוועד בקשה לסיום העסקה של עובדים בודדים בלבד, ובאופן תמוה הוועד דחה כל הצעה שהוצגה בפניו והחליט לנקוט בצעדים קיצוניים ומיותרים, בעיצומו של המו"מ שטרם מוצה ובחוסר תום לב. 
הנהלת החברה תמשיך להיות מחויבת לעובדיה ולנהוג באופן אחראי לטובת חיזוק החברה".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה