נדל"ן ותשתיות

מהפכה בתחבורה בגוש דן: אלו הערים שמתכננות פרויקט ענק

ראשי שורה של ערים בגוש דן סיכמו על שיתוף פעולה מטרופוליני בנושא תחבורה, בין היתר סוכם שהערים יקיימו דיונים מקצועיים וישתפו במידע ובמערכות בכל הנוגע לניהול התנועה והרמזורים, תכנון ובקרה, מערכת האכיפה שבנתיבי התחבורה הציבורית
מערכת ice |  2
תחבורה בארץ (צילום יחצ, ויקיפדיה, מתוך אתר נת"ע)
השבוע התקיימה פגישת ראשי ערים במטרופולין גוש דן בה סוכם על שיתוף פעולה בנושאי תחבורה. בפגישה נכחו: ראש עיריית בני ברק אברהם רובינשטיין, ראש עיריית בת ים צביקה ברוט, ראש עיריית גבעתיים רן קוניק, ראש עיריית הרצליה משה פדלון, ראש עיריית רמת השרון אבי גרובר וראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי. גם ראש עיריית חולון, מוטי ששון, שלא נכח בפגישה, אך הביע נכונות לשיתוף הפעולה.
סוכם בין ראשי הערים על שיתוף פעולה בנושאי תחבורה, מתוך הבנה שסוגיות התחבורה הן מטרופוליניות ואינן מסתיימות בגבול המוניציפלי. הוסכם כי יבחנו שיתופי פעולה בנושאי ניהול תנועה ומדיניות תחבורה, בתאום בין פרויקטים גובלים ובהפעלה וניהול של שירותים תחבורתיים. בין היתר נדונו: הרחבת שירות הרכב והאופניים השיתופיים, והרחבת הרגולציה על כלים זעירים שיתופיים. בנוסף סוכם, שהערים יקיימו דיונים מקצועיים וישתפו במידע ובמערכות בכל הנוגע לניהול התנועה והרמזורים, תכנון ובקרה, מערכת האכיפה שבנתיבי התחבורה הציבורית ועוד. בנוסף, סוכם על פגישה חודשית של גורמי המקצועי בכל הרשויות ועל פגישה אחת ברבעון של ראשי הערים עצמם.
 
ראש עיריית בני ברק, אברהם רובינשטיין, הסביר: "זהו שיתוף פעולה משמעותי המהווה בשורה לתושבי גוש דן כולה. החשיבה המשותפת, ההבנה ההדדית והטמעת צרכים וערכים, תהווה מצע מקצועי לשיפורים ושדרוגים נוכח אתגרי התחבורה הכבירים במרחב כולו. יחד עם שמירת ייחודיותה של כל עיר, יצירתיות וחדשנות במיזמים תחבורתיים שונים היא בשורה אמיתית. הקמת הפורום בהחלט חותרת לכך."
ראש עיריית בת ים, צביקה ברוט, אמר: "המטרה שלנו היא לשדרג את השירות לציבור, ולהביא לניהול נכון וטוב יותר של נושאי התחבורה השונים. שיתוף הפעולה בין ערי גוש דן לשם כך הוא צעד מבורך ומתבקש."
ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק, הסביר: "שיתוף הפעולה בין ערי מטרופולין דן הכרחי על מנת להביא לפתרונה של אחת המצוקות המשמעותיות של מרכז הארץ - התחבורה. שיתופי פעולה עם עיריית תל אביב- יפו, הצמיחו עד כה דברים מצויינים כמו נעים בסוף שבוע, אוטותל, שירותי אופניים שיתופיים ועוד. אני מברך על שיתוף הפעולה החדש ומשוכנע כי באמצעות חשיבה משותפת, נמצא דרכים לשפר את איכות החיים של תושבי ערי מרכז הארץ."
ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, אמר: "נושא התחבורה הוא בעיה לאומית אסטרטגית ואין ספק שרק באמצעות שיתוף פעולה של כל ראשי הרשויות ועבודת מטה משותפת נוכל לייצר פתרונות לטובת הכלל".
ראש עיריית חולון, מוטי ששון, אמר: "ערי המטרופולין מחוברות זו לזו ולכן, זה אך טבעי שהרשויות ישתפו פעולה ביניהן לרווחת התושבים שלהם הן נותנות שירות.  רק שילוב זרועות בין הרשויות יביא לשיפור התחום התחבורתי באזורנו".
ראש עיריית רמת השרון, אבירם גרובר: "הפגישה הזאת באה מתוך התסכול של התושבים שלנו ממשבר התחבורה העמוק שמטרופולין דן מצוי בו. רבים מהתושבים שלנו גרים בעיר אחת, עובדים בשנייה, מבלים בשלישית ומבקרים את המשפחה ברביעית. כדי לאפשר להם להגיע לכל נקודה במטרופולין, עלינו לפתור יחד את הפלונטר התחבורתי."
ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, חתם: "אני שמח על הרצון לשיתוף פעולה בין ערי גוש דן כפי שהובא בפגישה, זהו צעד בכיוון הנכון. רק שיתוף פעולה בין ערינו יביא להתקדמות ושיפור מערכת התחבורה לרווחת הציבור. אני מקווה שעוד ערים יצטרפו לשיתוף הפעולה הפורה."
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הקמת איגוד ערים לירושלים
  איל 12/2021/29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הקמת איגוד ערים ירושלים שיכלול את מעלה אדומים מבשרת ציון יאפשר גם כאן להקים רמזורים חכמים לאורך הערים
  סגור
 • 1.
  שיתוף פעולה???
  דן 12/2021/29
  הגב לתגובה זו
  0 1
  בני ברק מוכנה שהמטרו יעבור בתחומה??????
  סגור