נדל"ן ותשתיות

תחנת רכבת חדשה, פארק ומרכז תעסוקה: תכנית הענק נחשפת

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה מרכז הפקידה את התכנית העוסקת בהקמת אזור תעסוקה מטרופוליני חדש בשטח של כ-1,128 דונם, מרכז תחבורה בין עירוני, תחנת רכבת חדשה הממוקמת על מסילת הרכבת ענבה ופארק ציבורי באזור תל גזר. עוד בתוכנית שטחי תעסוקה, משרדים ומסחר משולב במלונאות, אחסנה לוגיסטית, מכללה ופארק
כפיר אדר |  1
תכנית הרגמ ברמלה (צילום ארמון אדריכלים ומתכנני ערים)

הוחלטה להפקדה בוועדה המחוזית לתכנון ובניה מרכז התכנית שקידמה רשות מקרקעי ישראל – רג"מ (רמלה גזר חבל מודיעין) החדשה התכנית עוסקת בהקמת אזור תעסוקה מטרופוליני חדש בשטח של כ-1,128 דונם, בגבול המוניציפלי של העיר רמלה, מועצה אזורית גזר והמועצה האזורית חבל מודיעין. התוכנית תוכננה על ידי ארמון אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ.

הפרויקט כולל מרכז תחבורה בין עירוני, תחנת רכבת חדשה הממוקמת על מסילת הרכבת ענבה ופארק ציבורי באזור תל גזר. עוד בתוכנית שטחי תעסוקה, משרדים ומסחר משולב במלונאות, אחסנה לוגיסטית, מכללה ופארק ציבורי לפנאי ונופש השוכן לאורכו של נחל גזר. התוכנית שיזמה רשות מקרקעי ישראל להקמת אזור תעסוקה מטרופוליני חדש, ממוקמת למרגלות מפעל נשר, מערבית לכביש 1 בין מחלף גזר במזרח ונחל איילון במערב במשולש גבולות השיפוט של רמלה, גזר וחבל מודיעין ומשתרעת על שטח כולל של כ-1,128 דונם.
 התוכנית בהיקף של כ-2,161,719 מ"ר, מתוכם כ-1,245,000 מ"ר שטחים עיקריים וכ-916,719 מ"ר שטחי שירות הכוללים:  תעסוקה כ-536,440 מ"ר, משרדים כ-314,598 מ"ר, מסחר ותיירות של כ-300 חדרי אירוח בשטח כולל של כ-74,639 מ"ר, אחסנה בשטח של כ-130,220 מ"ר, חניון לילה לאוטובוסים בשטח של כ-66,000 מ"ר, וגם שטחים ירוקים ופארק בהיקף של כ-240 דונם.


ארמון אדריכלים ומתכנני ערים


רפי אלמליח, מנהל אגף לתכנון ופרויקטים ברמ"י, ברך על הפקדתה של התכנית וציין כי מדובר בתכנית משמעותית שמציעה פארק תעסוקה מטרופוליני בין רמלה, מ.א גזר ומודיעין. אזור התעסוקה החדש יושתת על עקרונות של נגישות גבוהה לתחבורה ציבורית ויוקמו בו מרכז תחבורתי בין עירוני ותחנת הרכבת החדשה "ענבה". מצידו המערבי של המתחם יהיה פארק ציבורי ירוק ורחב ידיים לפעילויות פנאי ונופש לאורכו של נחל גזר.
.

תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  תוכנית מטופשת
  אזרח חושב 12/2021/22
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אסור לאשר מטר בניה נוסף בגוש דן הואממילא צפוף מידי איזור תעשיה או הייטק רק בפריפריה כולל קוי תחבורה ציבורית ורכבות רק לפריפריה יש מספיק מקום בגדרה חדרה עפולה קרית גת . יש להכפיל ולשלש ארנונה לתעשיהומיסחר בגוש דן ובכסף הזה לסבסד את הארנונה בפריפריה כדי לייצר דילול בגוש דן הצפוף.
  סגור