נדל"ן ותשתיות

חברת החשמל סיימה את פרוייקט הענק בתל אביב

פעולות אחרונות שבוצעו לקראת חניכה של תחנת מיתוג חדשה צפו תל אביב, גררו שיבושי תנועה קשים בחודשים האחרונים, כעת מעיד מ"מ מנכ"ל החברה, "תשפר משמעותית את אמינות, זמינות ואיכות החשמל לתושבי ת"א והסביבה"
מערכת ice | 
חברת החשמל (צילום פלאש 90/ יוסי אלוני, ויקיפדיה)

חברת החשמל מדווחת הבוקר כי בניית תחמ"ג (תחנת מיתוג) עתידים, הממוקמת בצפון רמת החייל בת"א, הושלמה והיא נכנסה היום לניצול מלא. מדובר בפרויקט עתיר משאבים שמטרתו, להבטיח אספקת חשמל בזמינות ואמינות גבוהה לגוש דן והסביבה, לאפשר שינויים במערכת ההולכה ולשלב יצרנים פרטיים. 

כחלק מהחלטות הרפורמה בחברת החשמל ביולי 2018, הוחלט על מכירת 5 תחנות כוח, ביניהן רדינג.  כדי לתת מענה לסגירת התחנה ובד בבד להמשיך לספק חשמל זמין לגוש דן, הוחלט על הקמת תחנת מיתוג "עתידים". 
בדצמבר 2019 חברת החשמל קבלה היתר לבניית תחנת המיתוג. בינואר 2020 החלה העלייה על הקרקע  ובדצמבר 2021 חושמל קו 161 קילוואט שיוצא מהתחנה.
ביוני 2022 התקבלו  השנאים והחודש, ספטמבר 2022, חושמלו קו 400 קילוואט והשנאים.  עלות הפרויקט כ- 300 מיליון שקלים.

תחנת המיתוג החדשה. חברת החשמל

רם ארליכמן, מ"מ מנכ"ל חברת החשמל: "תחמ"ג עתידים לא רק שתשפר משמעותית את אמינות, זמינות ואיכות החשמל לתושבי ת"א והסביבה, אלא בנוסף, היא תאפשר לחברת החשמל להפסיק את ייצור החשמל בתחנת הכוח רדינג, לצורך פינוי אסבסט.  בכדי לעמוד בלוחות הזמנים המאתגרים לחשמול התחמ"ג, נדרש היה לפעול בצורה מהירה בלו"ז צפוף ומאתגר, תוך יכולת להתגבר על חסמים רבים.


לקראת הפעלת השנאים החדשים, כולל הובלתם לתחנה, שהיווה פרויקט מורכב - שכלל סגירת כבישים מנמל אשדוד עד למשכנם החדש". 

תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה