נדל"ן ותשתיות

מאות דירות חדשות בדרך: זה הישוב שאוכלוסייתו תגדל ב-20%

הושג הרוב הדרוש, קדימה צורן לקראת גידול משמעותי - רובע מגורים חדש בעירוב שימושים ובו 912 יח"ד חדשות במסגרת פינוי בינוי
מערכת ice |  1
קדימה צורן (צילום קרן מרתון)
בית וגג יזמות ונדל"ן מדווחת היום לבורסה על השגת הרוב הדרוש של למעלה משני שליש מבעלי הדירות, לקידום פרויקט משמעותי ורחב היקף של התחדשות עירונית בשני מתחמי פינוי בינוי ברחובות בן צבי, רוזנבך וגורדון (מתחם בן צבי) וכן ברחוב ההסתדרות שנמצאים במרכז הישוב קדימה צורן.
הפרויקט יביא לשינוי מרכז קדימה צורן, המאופיין כיום בבנייני רכבת ותיקים והפיכתו לרובע מגורים מודרני בעירוב שימושים, הכולל מגורים, מסחר ושירותים ציבורים. את קידום הפרויקט מול בעלי הדירות מבצעת בית וגג בשיתוף עם חברת טופ במרחבי השרון של היזם גדי מכלוף.
 
התוכנית להתחדשות של מרכז קדימה צורן מקודמת על ידי הרשות המקומית והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. מתחם בן צבי הוא הגדול מבין חמשת המתחמים הכלולים התוכנית ומכיל מעל 50% מסך הדירות הקיימות כיום בכלל המתחמים.
בנוסף למתחמים שהתקשרו עם החברות, בית וגג וחברת טופ במרחבי השרון פועלות להשלמת ההתקשרויות עם בעלי הזכויות גם ב-2 מתחמים נוספים וסה"כ יהיו יזמיות הפרויקטים בארבעה מתוך חמשת המתחמים הכלולים  בתוכנית. הפרויקט יתוכנן על ידי משרד האדריכלים משה צור.
ביחס לשני המתחמים שבהם כבר הושלם הרוב הנדרש, מדובר בפרויקטים רחבי היקף,  שישתרעו על שטח של כ-14 דונם ועתידים לכלול פינוי והריסה של 246 דירות קיימות, ובמקומן ייבנו 912 דירות חדשות בבניינים בני 7-9 קומות. הפרויקט יכלול גם שטחים ציבוריים למסחר ופנאי ושטחים ירוקים רחבי ידיים לרווחת התושבים.
היקף ההכנסות הצפוי בפרויקט עשוי להסתכם במיליארד ו-230 מיליון שקל, וזאת בהנחה שכמות יחידות הדיור תהיה כמפורט ושרמת מחירי הדירות בעת השיווק תהיה דומה לרמת מחירי הדירות כיום.
בסמוך למתחמי התוכנית החדשה, חברת טופ במרחבי השרון סיימה לאחרונה את שלב א' בפרויקט הפינוי בינוי הראשון בקדימה "טופ השדות", הכולל 151 דירות חדשות שכבר אוכלסו ובימים אלה צפויה החברה לשווק את שלב ב' הכולל 75 דירות חדשות נוספות. היישוב קדימה צורן שהוקם בשנת 2003 מונה כיום כ-25 אלף תושבים והוא מאחד את המועצה המקומית קדימה ואת המועצה צורן. מדובר ביישוב בעל צביון קהילתי שמשתייך לאשכולות הגבוהים במדד החברתי כלכלי של הלמ"ס.
מתחם בן צבי, נמצא במרכז היישוב, כשהרחוב הראשי הנקרא על שם השכונה, יהפוך לרחוב עירוני ראשי משולב במגורים ומסחר. בשכונה מתוכננים לקום גם מבני חינוך ומבני ציבור חדשים וכן מרכז פנאי וספורט. מתחם ההסתדרות נמצא מדרום למתחם בן צבי.
לדברי יזמי הפרויקט רונן עקביה, מנכ"ל חברת בית וגג וגדי מכלוף מנכ"ל טופ במרחבי השרון: "להתחדשות עירונית יש תפקיד מרכזי בהתפתחותם של יישובים קהילתיים דוגמת קדימה צורן. הפרויקט אותו אנו מקדמים במרכז היישוב הוא אחד הפרויקטים הגדולים באזור השרון – רובע חדש שמשלב מגורים, מסחר ומבני ציבור שיהווה בשורה משמעותית ליישוב ולתושביו. יש כאן שילוב מנצח בין הצרכים של התושבים לבין רשות מקומית מאד קשובה ומקצועית, המעוניינת בפיתוח הבניה ושיפור איכות החיים והדיור ביישוב. אנו שמחים שבעלי הדירות בחרו להובלת הפרויקט בשילוב שבין חברת בית וגג שבעלת ניסיון רב בקידום עשרות פרויקטים של התחדשות עירונית באזורי ביקוש, לבין טופ במרחבי השרון שבעלת ניסיון רב, היכרות מעמיקה ובעלת זיקה לקידום הישוב".
קרן גרין, ראש המועצה המקומית קדימה-צורן: "המועצה בסיוע משרד השיכון מובילים תכנון תב"ע להתחדשות עירונית הכוללת את המבנים הישנים בקדימה. התכנית הינה ב'מסלול רשויות' וכעת מצויים בשלב של גיבוש חלופה תכנונית נבחרת ומתווה כלכלי הולם שיאפשר את ביצוע הפרויקט. המועצה תמשיך לפתח ולחדש לרווחת התושבים והתושבות".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  גם ככה עומדים היום כשעתיים ביציאה ובכניסה (ל"ת)
  פקק אחד גדול 12/2022/17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור