השוק

יוזמה מרגשת: הלוואת ענק ללא ריבית לחקלאים שנפגעו מהמלחמה

מסייעים בזמן המלחמה: השומר החדש ו- SparkIL יספקו לחקלאים ולעסקים קטנים שנפגעו במהלך המלחמה הלוואות חירום עד 100 אלף שקל, ללא ריבית
מערכת ice | 
עסקים קטנים (צילום shutterstock, פלאש 90/ אדי ישראל)
המלחמה בעזה והעימות הצבאי בצפון, יצרו בקרב משקים חקלאיים ועסקים קטנים נוספים אתגרים וקשיים כלכליים - תזרימיים. השומר החדש ו- SparkIL יוצאים במיזם חדש שיספק להם אפשרות לקבלת הלוואת חירום של עד 100,000 שקל בפריסה לחמש שנים, ללא ריבית במטרה להקל עליהם ולאפשר את המשך הפעילות העסקית. 
הלוואות יינתנו באמצעות פלטפורמת אתר SparkIL המחברת בין החקלאי לבין נותני ההלוואה שמבקשים לעשות מעשה טוב ולעזור מסכום סמלי של 50 ₪ ומעלה, ומייצרת חשיפה ושקיפות מלאה על השימוש בהלוואה עם שמו ותמונתו של החקלאי, פירוט על המשק שבבעלותו והצורך בהלוואה. במסגרת הפלטפורמה, החקלאי מעדכן את המלווים שלו באופן שוטף, כיצד ההלוואה משמשת אותו לקידום העסק.
 
השומר החדש ו- SparkIL בחרו לאפשר לחקלאים תנאי הלוואה יוצאי דופן, ללא כל רווח כלכלי, במטרה לאפשר "חמצן" כלכלי, באופן מידי וללא מעמסה כלכלית נוספת. במסגרת המיזם, נקבעו תנאים הוגנים לקבלת הלוואה שתינתן באופן מיידי לחקלאים שנפגעו במלחמה זו, שהכנסתם עד 2 מיליון ₪ והם פועלים לפחות שנה. בנוסף על כך, ארגון השומר החדש יספק ליווי "מנטורינג" אישי לחקלאים, בתחומים שונים, בהתאם לצורך ולדרישה. הארגון יגייס לטובת העניין מומחים לתחומים שונים שיסייעו לחקלאים, בין היתר, בהתנהלות כלכלית נכונה בעסק בעת חירום, ניהול נכון של כח האדם, ליווי מקצועי בתחומי החקלאות, ייעוץ שיווקי ועוד.  
בסקר מיוחד שערכו לאחרונה בשומר החדש בקרב חקלאים עולה כי 90% מחקלאי ישראל מעידים על פגיעה במשקים בעקבות המלחמה בנוסף להשפעת עזיבתם של העובדים הזרים.  35% מהמשקים בעוטף עצרו לגמרי את פעילותם, על פי הסקר, 84% מחקלאי ישראל סבורים שיש פגיעה בביטחון התזונתי הישראלי ו-90% מחקלאי העוטף העידו על מחסור חמור בידיים עובדות. בנוסף, אחוזים גבוהים מבין הנשאלים מעידים כי הנזק לתוצרת החקלאית הוא רב, מה שיכול להשפיע על כמות התוצרת שתצא למכירה לציבור במהלך שנת 2024.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה