בארץ

בשורה איומה להורים בישראל: שביתה בתיכונים מ-8 בבוקר

בעוד במחוז דרום יושבתו הלימודים בין 8-10 בבוקר, ארגון המורים הודיע לפני זמן קצר כי גם מחר יושבתו התיכונים מ8:00-10:00 - הפעם במחוז צפון. מתחילת השבוע הנוכחי הארגון הכריז על שביתה כל יום
מערכת ice |  1
חוק חינוך חובה (צילום פלאש 90/ קובי גדעון)
בוקר קשה להורים בישראל. היום [שלישי] יושבתו הלימודים בכל התיכונים במחוז דרום למשך כשעתיים, על פי דיווח של יובל מילר. ארגון המורים הודיע לפני זמן קצר כי גם מחר יושבתו התיכונים מ8:00-10:00 - הפעם במחוז צפון. מתחילת השבוע הנוכחי הארגון הכריז על שביתה כל יום
רק בשבוע האחרון, בפעם החמישית התכנסה הוועדה לביקורת המדינה לדון במשבר בחינוך העל יסודי, אך גם הפעם לא התבשרו המורים והתלמידים על כל התקדמות לסיום העיצומים. בדיון הוברר שוב כי המו"מ בין ארגון המורים למשרדי האוצר והחינוך תקוע מזה חודשים, כאשר הפער העצום בנושא העסקה בחוזים אישיים נותר ללא פתרון.

ארגון המורים מתנגד בתוקף למהלך, בטענה כי יפגע בעבודה המאורגנת, בעוד משרד האוצר שמתעקש שזה תנאי הכרחי להמשך המו"מ, טוען כי שינוי זה לא יפגע במאומה בזכות השביתה וההתארגנות. בדיון השמיעו בכאב תלמידים, הורים ומורים על הסיטואציה הנוכחית בה הם נושאים בתוצאות הקשות של העיצומים הכבדים כאשר לא ניתנים ציונים, סיורים וטיולים מבוטלים, והשגרה הלימודית נפגעת קשות.
 
יו"ר הוועדה, ח"כ מיקי לוי: "אין מספיק מילים בפי לתאר את הייאוש והתסכול שאני וכל מורי וילדי ישראל חשים מהזלזול, ההתעלמות וההזנחה של הנושא על ידי משרדי החינוך והאוצר. אנחנו נאלצים זה הדיון החמישי לנסות לחבר בין המשרדים לארגון המורים על מנת לחדש את המשא ומתן. מתסכל ומרתיח שתיקת והתעלמות משרד החינוך מהבעיה. הזלזול הבוטה שלהם הוא בכך שאם היה אכפת להם, הם לא היו נחים לילה ויום עד לפתרון הבעיה. המשרד היה אמור להפעיל לחץ על האוצר. לא חשנו שמישהו שם טרוד ורץ להסדיר את העניין. במשבר ביסודי הייתה זאת שרת החינוך לשעבר שתוך שבוע פתרה את הבעיה. נמשיך להדהד את הזעקה עד שהנושא ייפתר כי זה בנפשי. אני רואה את תלמידי ישראל - העתיד של כולנו".
 
יו"ר ארגון המורים, רן ארז: "השנה התקבלו למערכת החינוך מורים חדשים שנדרשות מהם תוצאות, אבל בפועל לא נותנים להם אלא רק דורשים. אין פקידים באוצר ובחינוך שעובדים בפרוזדור ובחדרי מדרגות אבל מורים כן. במורים ניתן לזלזל. נושא השכר ותנאי העבודה זה רק סממן. האוצר רוצה שלא רק שיעבדו בתנאים גרועים ומביכים אלא יהיו עובדי קבלן ללא כל סולידריות ותמיכה של ארגוני עובדים".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בשורה איומה
  קלמן 05/2024/21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה לא עושים בכדי ליצור דרמה עיתונאית. מאחל לנו רק בשורות "איומות" כמו זו
  סגור