תקשורת ומדיה

ריח של ניצחון: דחב"ש הסיר את התביעה נגד 'המזבלה'

הרבה דם רע זרם בין השניים - פרסומאי ובלוגר לוחמני, והיחצן מהבכירים בישראל. במהלך ההתנהלות המשפטית, זימן דחב"ש את דורי בן ישראל לפגישה - והשניים הגיעו להבנות ולביטול ההליך המשפטי
משה בנימין |  8
זמיר דחב"ש (צילום יוסי זליגר)
יועץ התקשורת זמיר דחב"ש נפגש במהלך השבוע האחרון עם דורי בן ישראל, בעלי בלוג המזבלה, וביקש לסיים את הסכסוך ולמשוך את התביעה שהגיש. דחב"ש הוא בעליו של משרד יחסי הציבור שלום תל אביב שמטפל בין היתר בחברת פייסבוק ישראל, איגוד הבנקים ובנק הפועלים, ונמצא בסכסוך תקשורתי ארוך עם בן ישראל.
כזכור, בחודש במאי 2015 הגיש דחב"ש תביעה על סך 200 אלף שקלים כנגד המזבלה, בה נטען כי בן ישראל הוציא את דיבתו לאחר שסיקר בבלוג בשלו הפגנה של פעילי 'באים לבנקאים' שהתקיימה מתחת לביתו של דחב"ש בתל אביב. דחב"ש תבע מבן ישראל 100 אלף שקל בגין פרסום לשון הרע ו-100 אלף שקל נוספים בגין פגיעה בפרטיותו.
סרטון ההפגנה מול ביתו של דחב"ש שהוטמע במזבלה, עלה בעמוד הפייסבוק ובערוץ היוטיוב של 'באים לבנקאים' והוסר מהם, ככל הנראה לאור דרישה של דחב"ש. למרות זאת, הכתבה עצמה של המזבלה אודות ההפגנה לא הוסרה עד היום.
דחב"ש ובן ישראל נפגשו בתחילת 2016 בבית המשפט כאשר ביום רביעי הקרוב עתיד היה להתקיים שלב ההוכחות וחקירת הצדדים והעדים, כאשר לאורך כל התהליך יוצג בן ישראל על ידי עו"ד יהונתן קלינגר והקליניקה לנפגעי תביעות השתקה. ואולם, לפני מספר ימים זימן דחב"ש את בן ישראל למשרדו - ושם החליטו הצדדים לסיים את המחלוקות ביניהם ברוח טובה ולפעול אחד כלפי השני בצורה מקצועית ועניינית. ברוח הסכמות אלה סוכם על מחיקת התביעה.
בשנתיים האחרונות, המזבלה מסקרת באופן אינטנסיבי את פעילות פייסבוק ישראל אותה מייחצן דחב"ש. בין היתר חשף כי דחב"ש הפעיל בשם לקוחותיו מערכת ניטור שעקבה אחר הפעילות המקוונת של פעילי 'באים לבנקאים' ועו"ד ברק כהן בפרט.
אייטם זה זכה לוויראליות רבה ברשת, בין היתר שיתופים של עיתונאים כגון סגן עורך TheMarker רותם שטרקמן והעיתונאי שי גולדן, נעלמו כליל מרחבי הרשת החברתית. העלמות הסטטוס שלהם זכתה לסיקור תקשורתי נרחב ואף גרר את דחב"ש באופן שאינו שכיח, לפרסם סטטוס פייסבוק פומבי בו הוא מכחיש את הטענות שיוחסו לו לעניין מחיקת שיחות וסטטוסים ביקורתיים על לקוחותיו איגוד הבנקים, פייסבוק ישראל ובנק הפועלים.
תגובות לכתבה(8):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  העיתונאי שי גולדן? זאת עילה לתביעת דיבה נגד אייס (ל"ת)
  מוזי 11/2016/22
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 3.
  זמיר יועץ תקשורת? מביך
  אורי 11/2016/08
  הגב לתגובה זו
  7 0
  זמיר הוא יצור עם בעיות קשות מאד ביחסי אנוש. לא ברור בדיוק איך משרדו עדיין שורד (כנראה על הכסף של המשפחה).
  סגור
 • רואים שמעולם לא הכרת אותו באופן אישי (ל"ת)
  שימי 11/2016/08
  הגב לתגובה זו
  0 3
  סגור
 • בהחלט פגשתיו באופן אישי
  אורי 11/2016/08
  הגב לתגובה זו
  6 0
  ובדיוק על כך התרשמותי. מה שלא ציינתי הוא שגם הייתי לקוח שלו ועל היעדר הישגיו המקצועיים בכלל לא דיברתי
  סגור
 • 2.
  אז גם לדורי יש מחיר?!?!
  בוב הבנאי האמיתי 11/2016/07
  הגב לתגובה זו
  0 13
  חשבתי שאי אפשר לקנות אותך...
  סגור
 • כמה דחב"ש כתב על הצ'ק?
  דורון 11/2016/08
  הגב לתגובה זו
  0 5
  ואל תשכח חתימה בגב ההמחאה!
  סגור
 • מצטער לאכזב. Un-buyable (ל"ת)
  דורי 11/2016/07
  הגב לתגובה זו
  16 0
  סגור
 • 1.
  דורי, לכך נולד הביטוי: "עלה והצלח!" (ל"ת)
  א"ח 11/2016/07
  הגב לתגובה זו
  15 0
  סגור