נדל"ן ותשתיות

סכנה, כאן לא בונים: ירידה של כ-35% בהתחלות הבנייה במחוז חיפה, המחירים בעלייה

ניתוח שוק הנדל"ן בעיר הנמל הצפונית מגלה גם כי 43% מהדירות שנמכרו בנות 3 חדרים, 25% בנות 4 חדרים ו-18% בנות 5 חדרים. על אף הקורונה, מחירי הדירות בחיפה עלו בכ-1% 
 

כפיר אדר | 
דירות (צילום pexels)
חברת שיווק הנדל"ן שניר ערכה ניתוח של המגמות אשר אפיינו את שוק הנדל"ן בעיר חיפה וזאת בהתבסס על עסקאות ונתוני רשות המיסים והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה.
נמצא כי במחוז חיפה חלה ירידה של כ-35% בהתחלות הבנייה (בהשוואה לרבעון השלישי של 2019). גמר הבנייה אף הוא נמצא בירידה עם ירידה של כ-20% בדירות שבנייתן הסתיימה (בהשוואה לנתון המקביל אשתקד). יחד עם זאת, בסקירת ענף הנדל"ן למגורים של הכלכלנית הראשית במשרד האוצר, חיפה היוותה כיעד מועדף של משקיעים. בסקירה נמצא כי בחודש אוקטובר האחרון 27% מעסקאות הנדל"ן בוצעו על ידי משקיעים.
בקרב התפלגות המחירים והמכירות לפי מספר חדרים נמצא כי 43% מהדירות שנמכרו מתחילת השנה בעיר חיפה היו בנות 2.5-3 חדרים, 25% מהדירות היו בנות 3.5-4 חדרים, 18% בנות 4.5-5 חדרים, 12% בנות 1-2 חדרים ואילו 2% עם 5.5-6 חדרים. במדד המחירים נראה כי דווקא הדירות הקטנות של ה-1-2 חדרים הציגו את העלייה הגבוה ביותר במחיר מתחילת השנה עם 16%, דירות ה-2.5-3 עם גידול של 12% ודירות ה-5.5-6 חדרים עם גידול של 7%.
בבדיקת שכונות העיר על קו החוף נמצא כי שכונת נווה דוד מציגה את העלייה הגדולה ביותר במחירי הדירות עם שינוי של כ-13% מתחילת השנה. לאחריה שכונת שער העלייה עם כ-12%, אך עם כמות עסקאות נמוכה בהרבה ואילו שכונת קריית שפרינצק מציגה ירידה של 3% במחירי הדירות.
השכונות אשר נמצאות במרגלות הכרמל או על ההר עצמו מציגות מגמה מעורבת במחירים כאשר רמת הדר הציגה נסיקה של כ-30%, שכונת כרמל מערבי עם גידול של כ-8%, נאות פרס עם גידול של כ-2%. לעומתן שכונת אחוזה עם ירידה משמעותית של 66% במחירי הדירות, שכונת גבעת דאונס עם ירידה של כ-15% ושכונת ורדיה עם ירידה של כ-7%. בסך הכללי מחירי הדירות בחיפה עלו בכ-1% מתחילת השנה, כאשר מחירי הרבעון השלישי מתקנים את הירידה שהייתה ברבעון השני.
ניר שמול מנכ"ל חברת שיווק הנדל"ן שניר מתייחס לנתונים ומסביר: "בעשור האחרון עיריית חיפה בשיתוף הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מובילה שינוי מהותי בשכונות השונות בעיר. אם בעבר העיר חיפה נקראה היפיפייה הנרדמת של עולם הנדל"ן בגלל כמות עסקאות נמוכה, היום, למרות הירידה בהתחלות הבניה מתחילת השנה, בסך הכללי אנו רואים עליה שנתית בביקושים ובכמות עסקאות בעיר. קהל הרוכשים הפוטנציאלי והמשקיעים מבינים את ההתפתחות הנדל"נית של השכונות הנמצאות בהליכי התחדשות עירונית ומתמקד דווקא באזורים אלו, בעיקר בשכונות החוף".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה