עסקי ספורט

היוגה למען הלומי הקרב מהמלחמה: "מהווה בית חם"

יום היוגה הבין לאומי: 50 הלומי והלומות קרב תרגלו יוגה על מנחת גג עזריאלי. נטע גנגה מרגלית, מייסדת-שתופה ומנכל"ית אחים ליוגה: "אלפי חיילים וחיילות חווים פוסט טראומה מהשירות הצבאי ולא לכולם יש מקום במערכת הרגילה והמסורית. הדרך שלנו מוכיחה את עצמה ומאפשרת לרבים מהאחים והאחיות שלנו לנהל אורח חיים בריא"
מערכת ice | 
יום היוגה (צילום אחים ליוגה)
ביום שישי האחרון ציינו ברחבי העולם את יום היוגה הבין לאומי. לרגל אירועי היום כ-50 הלומי והלומות קרב תרגלו יוגה על מנחת המסוקים בגג בנין עזריאלי בתל אביב-יפו (הבניין העגול). בעמותת "אחים ליוגה" ציינו השנה את יום היוגה הבין לאומי בסימן העלאת המודעות לאנשי ונשות כוחות הבטחון הפוסט טראומתיים.
כ-50 בוגרי ובוגרות של העמותה קיימו תרגול יוגה ייחודי המיועד להלומי והלומות הקרב המתמודדים על קשיים נפשיים, בעיקר נוכח מלחמת חרבות ברזל. מטרת תרגול היוגה הוא להעלות את המודעות לפוסט טראומתיים והטיפול דרך היוגה כפתרון והחלמה.
בשעות הבוקר עלו כ-50 בוגרים ובוגרות התוכנית לשיקום של עמותת "אחים ליוגה" אל גג בנין עזריאלי (העגול) במטרה לרומם את נפשותם של בוגרי התוכנית, ולהעלות את מודעות לכלים שהיוגה מציעה בדרך לריפוי והחלמה.
במהלך הפעילות תרגלו הפעילים  יוגה רגישה לטראומה עם ליווי מוזיקלי וסיום עם מעגל שירה ותפילה לשלום. בנוסף, לכל אורך הפעילות הייחודית תרגלו סוגים שונים של יוגה המותאמים לטיפול בפוסט טראומתיים.
נטע גנגה מרגלית, מייסדת-שתופה ומנכל"ית אחים ליוגה: "יום היוגה הבין לאומי מהווה נקודת זמן והזדמנות להעלות למודעות את היוגה כלי טיפולי. אלפי חיילים וחיילות חווים פוסט טראומה מהשירות הצבאי ולא לכולם יש מקום במערכת הרגילה והמסורית. לעיתים, פעולות שנראות לכולנו יומיומיות ושגרתיות הן פעולות קשות ומורכבות למי שחווה טראומה. עמותת אחים ליוגה מהווה עבור רבים מהם בית חם ומקום ריפוי באמצעות יוגה שיקומית. הדרך שלנו מוכיחה את עצמה ומאפשרת לרבים מהאחים והאחיות שלנו לנהל אורח חיים בריא ורגיל. המטרה שלנו להגיע לכל לוחם ולוחמת כדי לייצר אצלם מציאות טובה ובריאה יותר".
שנהב כהן בת 34 מקרית ביאליק, קצינה בחימוש: "אני מתמודדת עם פוסט טראומה מצוק איתן אבל תמיד המשכתי לעשות מילואים. בחרבות ברזל מצבי החמיר ופניתי לטיפול ביוגה. במהלך החודשים האחרונים אני עוברת תהליך חשוב ומשמעותי שמעניק לי בטחון. האירוע היום מרגש מאוד, מעין תחושת אחדות שמתייחסים אלינו. משהו בתהליך גורם לנו לתמוך אחד בשני. יש לנו שפה משותפת שלא כל אחד יכול לראות מבחוץ. יש מחלה שהיא שקופה, שקשה לראות וקשה להתמודד וקורה כאן היום משהו קסום מעבר ליוגה שהא כלי שעוזר לנו להתמודד יום יום. מתוך היוגה הבנתי את הקשר הישיר בים הגוף והנפש".
אורי, בוגר התכנית שהשתתף בפעילות ביום היוגה: "אחים ליוגה בשבילי זו הזדמנות להתחבר בכל יום מחדש לעצמי ולאחרים, טוב יותר, שלם יותר". 
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה