דיגיטל וטק

זו כמות הפניות המטורפת שקיבלה חברת הסייבר בשנה אחת

חברת הסייבר קספרסקי חושפת את דו"ח השקיפות הראשון שלה שכולל מגוון נתונים אודות פעילותה בין מתחילת שנת 2020 ועד סוף המחצית הראשונה של 2021, ומפרט כיצד הגיבה לאירועי אבטחת מידע במגוון רחב של סקטורים, כיצד היא שומרת על פרטיות לקוחותיה וכיצד היא מתמודדת עם פניות לבקשת מידע מממשלות וגופי אכיפת חוק

מערכת ice | 
סייבר (צילום freepik)
חברת הסייבר קספרסקי חשפה את דו"ח השקיפות הראשון שלה. הדו"ח כולל מגוון נתונים אודות פעילותה בתקופה שמתחילת שנת 2020 ועד סוף המחצית הראשונה של 2021, ומפרט כיצד מגיבה החברה לאירועי אבטחת מידע במגוון סקטורים, כיצד היא שומרת על פרטיות לקוחותיה וכיצד היא מתמודדת עם פניות לבקשת מידע ממשלות וגופי אכיפת חוק רשמיים.
בחברה מציינים כי כמות תקיפות הסייבר על ארגונים – מתאגידים גדולים ועד עסקים קטנים ואף אנשים פרטיים – נמצאת במגמת עלייה מתמדת. כחלק מהחזון שלה להתמודד עם מגמה זו, פועלת קספרסקי בשיתוף פעולה עם גופים אכיפת חוק וגורמים רשמיים בכל רחבי העולם, על מנת לספק מענה מקצועי ומהיר תוך שמירה מלאה על פרטיות המשתמשים והלקוחות שלה.
על פי הדו"ח, במהלך 2020 קיבלה קספרסקי 160 בקשות לסיוע מגופי אכיפת חוק וגופי ממשלה נוספים ב-15 מדינות. כ-132 מהבקשות שהוגשו עסקו בנושאי סייבר שהצריכו התערבות של מומחים. כ-28 בקשות עסקו בקבלת מידע אישי אודות משתמשים, וכולן נדחו על ידי קספרסקי בשל העדר מידע מתאים או אי עמידה בסעיפי החוקים המאפשרים שיתוף של מידע שכזה.
במחצית הראשונה של 2021 קיבלה קספרסקי 105 בקשות לסיוע מטעם ארגונים כנ"ל מ-17 מדינות שונות. קספרסקי השיבה ל-89 בקשות שעסקו בנושאי סייבר ודרשו התערבות של מומחי החברה. הפעם כ-40 אחוז מהבקשות נדחו בשל הדרישה לקבלת מידע אישי של משתמשים.
בנוסף, קספרסקי קיבלה במהלך שנת 2020 כ-503 בקשות מטעם משתמשים להסרת מידע אישי ממאגרי החברה ובקשות לאספקת דיווח על המידע הקיים ועל סוגו. מספק הבקשות הוכפל לכדי 1199 בתקופת החצי הראשון של 2021.
בחברה הדגישו כי לעולם לא עושים שימוש או משתפים מידע אישי של משתמשים (שמות משתמש, כתובות, סיסמאות ופרטים אישיים נוספים) עם גופי צד שלישי, ושיספקו מידע שכזה אך ורק בתנאי שהדרישה עולה בקנה אחד עם הקבוע בחוק. מידע של משתמשים כולל בין היתר נתונים שנמסרים על ידי לקוחות קספרסקי בזמן השימוש במוצרי החברה השונים, וכל התנאים לשיתוף המידע מוצגים במדיניות הפרטיות של החברה. עוד ציינו בחברה כי שיתוף מידע שכזה כפוף גם לקביעה של מומחי החברה כי מדובר בנושאי אבטחת מידע אליה מוסמכת החברה להגיב.
אולג אבורשיטוב, מנהל תקשורת בחברה אמר: "אנחנו בקספרסקי מחויבים לספק שקיפות מלאה על מה שאנחנו עושים והאופן בו אנו פועלים. החברה שלנו עובדת עם גופי ממשלה ואכיפת חוק בכל רחבי העולם במטרה לספק אבטחת סייבר ברמה בינלאומית. אנחנו מאמינים שמתן שקיפות אודות הפעולות שלנו תסייע למשתמשים להבין ולבטוח בנו יותר."
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה