השוק

המניה הישראלית שהמוסדיים אוספים ושואלים - מתי תספק את הסחורה?

ה- 7 באוקטובר הוא תאריך שנכנס לדפי ההיסטוריה של מדינת ישראל לא רק בעולמות המובנים מאליהם אלא גם בעולם ההשקעות שמחפש את ההשקעה בהגנה על מערכות קריטיות; כאלה הן רשתות הסלולר; ישראליות בוול סטריט
ניצן כהן | 
מגדל תקשורת (צילום Pixabay)
ה-7 באוקטובר 2023 הוא תאריך שנכנס לספרי ההיסטוריה של מדינה ישראל, בה קרסה התפיסה האסטרטגית של מי שהוביל את ממשלות ישראל ב-16 השנים האחרונות. והסיפור עוד לא הושלם ואף לא נחקר ובטח לא נכתב. אבל שוב, הייתה זו החברה האזרחית שאספה את עצמה ולא רק בשדה הקרב אלא גם בטכנולוגיות שנמצאות בישראל ופתאום הצורך בהן זינק למקומות חדשים.
שיחות עם מנהלי השקעות מוסדיים גדולים (ואגרסיביים למדיי) העלה את השם של אלוט (סימול: ALLT) כאחת החברות שהם מתחילים לשים תחת הרדאר שלהם. והמניה? עלתה ב-30%  מתחילת השנה, וזה כבר מתחיל להיות מעניין.
למה הזכרנו את האסון של ה-7 באוקטובר והמלחמה שבאה בעקבותיו? נסביר. במקור אלוט פיתחה מערכת ששימשה לניהול רשתות סלולר וזה אומר שהשליטה על הרשת נמצאת במלואה אצל המפעילות בהמשך התפתחה עלות גם לאבטחת רשתות סלולר וכאן נכנס ה-7 באוקטובר כשהמערכות זיהו שרשתות הסלולר הן יעד מועדף לתקיפות בזמני מלחמה.
אז אם רשתות הסלולר הופכות לאחד היעדים במועדפים לתקיפה עויינת, הרי שהפתרון, או חלק ממנו לפחות נמצא בישראל כשאחת החברות שמתעסקות בדבר הזה היא אלוט.
המשקיעים המוסדיים מנהלים עם אלוט מערכת יחסים חשדנית למדיי. מדובר בחברה מפסידה שעוד לא מצאה את דרכה עד הסוף אבל יש לה פוטנציאל בעולם של אחרי ה-7 באוקטובר. אחד המשקיעים המוסדיים ששוחח עם ice על החברה דיבר על עולם השקעות שרובו ככולו מתחיל לקבל הטייה לכיוון של חברות שיש להן קשר, בטח ישיר, אבל גם עקיף לעולמות הגנת הסייבר עם דגש על הגנה של מערכות תקשורת.
אז לא מדובר על המלצה או אי המלצה או כל משהו מהעולמות האלה אלא על סיפור ישראלי ביום העצמאות ה-76 למדינת ישראל, יום עצמאות מאתגר.

*מניית אלוט מתחילת השנה.   **צילום מסך גוגל.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה