השוק

בנק דיסקונט מבטיח: מחירי הטיסות מתרסקים וזה מה שיקרה

לאחר שלושה מדדים שהפתיעו כלפי מעלה, מדד מאי מפתיע בחדות מטה, ועולה ב-0.2% לעומת 0.6%-0.5% התימחור בשוק וקונצנזוס האנליסטים. קצב האינפלציה השנתי נותר יציב ברמה של 2.8%, והאינפלציה בניכוי אנרגיה, פירות וירקות יורדת מ-2.4% ל-2.2%. הפער, רובו ככולו, מוסבר על-ידי סעיף התחבורה, עם ירידה של כ-15% בטיסות
מערכת ice |  3
נירה שמיר (צילום רמי זרניגר, Magma Images, shutterstock)
נירה שמיר, כלכלנית ראשית בבנק דיסקונט מנתחת את המדד לחודש מאי 2024 כאשר לדבריה מחירי הטיסות לא מפסיקים לתעתע והמדד מפתיע בחדות מטה. להערכתה, סעיף הטיסות עשוי להמשיך ולהפתיע, ולהוביל לסטיות גדולות בין האינפלציה החזויה לאינפלציה בפועל.
לאחר שלושה מדדים שהפתיעו כלפי מעלה, מדד מאי מפתיע בחדות מטה, ועולה ב-0.2% לעומת 0.6%-0.5% התימחור בשוק וקונצנזוס האנליסטים. קצב האינפלציה השנתי נותר יציב ברמה של 2.8%, והאינפלציה בניכוי אנרגיה, פירות וירקות יורדת מ-2.4% ל-2.2%.

הפער, רובו ככולו, מוסבר על-ידי סעיף התחבורה, עם ירידה של כ-15% במחירי הטיסות, לאחר עליות חדות בחודשים הקודמים. כך, באופן מפתיע ביותר, בהשוואה למאי 2023 - יורדים מחירי הטיסות ב-7.5%. כזכור, בהתאם לשיטת המדידה שאומצה על-ידי הלמ"ס, משוקללים גם מחירי טיסות שהוזמנו טרום המלחמה. כפועל יוצא מכך, אנו רואים בחודשים האחרונים תנודות חדות בסעיף זה, והוא, למעשה, הופך לבלתי ניתן לחיזוי.
בשוק הנדל"ן, עליית מחירי הדירות לא עוצרת, וכך, תוך חמישה חודשים נרשמה עליה של 4.5% (מזה: 0.9% בחודש האחרון). עליית מחירי הדירות צפויה לחלחל בהמשך למחירי השכירות, שעד כה עולים בקצב מתון יחסית (קצב שנתי של 1.9%).
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  בנק לא אמין
  מאוכזבת בנק דיסקונט 06/2024/16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קשקושים של בנק שלא יודע לתת שירות
  סגור
 • 2.
  שטויות! אל על ממשיכה לייקר את הטיסות.
  עושק מתמיד 06/2024/15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מוכרת במחירים מופקעים. מונופול שפועל באין מפריע. על חשבון הקהל שנאלץ לטוס אל על רק מפחד שחברות תעופה אחרות יבטלו טיסות. אל על חברה שמנצלת את אזרחי המדינה. רק מתי שתבוא חברת תעופה חדשה שתרים את הכפפה יהיה פה מחירים נורמלים לטיסות. מתי תעלה חברת תעופה נוספת בארץ חוץ מאל על . מונופול של חזירים.
  סגור
 • 1.
  מה הקשר?!
  אנצי!!!! 06/2024/14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה הקשר בין טיסות לבנק דיסקונט?! חוץ מכסף שום דבר.כך שאין ל-1 השפעה על השני!!!!
  סגור