השוק

בכירי השב"כ פותחים בקריירה חדשה: זו החברה החדשה שהקימו

יאיר שגיא (רולי), סגן ראש השב"כ (לשעבר), ביחד עם ששי אליה ראש אגף טכנולוגיות המידע בשב"כ (לשעבר) ועם איש העסקים אלי יזרלביץ, חוברים לשותפי חברת וויסלרייט - אלון פנחס, אברהם הינוך ועידו סבג ומקימים יחד את חברת "Firefly" ("גחלילית")
מערכת ice | 
השותפים ב-Firefly (צילום Firefly)
מהשב"כ לעולמות חברות הזנק. יאיר שגיא (רולי), סגן ראש השב"כ (לשעבר), ביחד עם ששי אליה ראש אגף טכנולוגיות המידע בשב"כ (לשעבר) ועם איש העסקים אלי יזרלביץ, חוברים לשותפי חברת וויסלרייט - אלון פנחס, אברהם הינוך ועידו סבג ומקימים יחד את חברת "Firefly" ("גחלילית"). 
Firefly תהיה חברה שתקדם חיבורים והשקעות לסטארטאפים בתחומים ושלבים התפתחות שונים. החברה תסייע בפיתוח ובהשקעה בחברות הזנק מתוך כוונה לחבר את המתאימים והרלוונטיים שבהם עם קהילות משקיעים וחברות בישראל ובעולם. המטרה לקדם, להעצים, להכווין ולסייע לסטארטפים להשיג את יעדיהם. בשנת הפעילות הראשונה של החברה ייבחנו  מיזמים ממגוון תחומים ושלבי התפתחות.
 
יאיר שגיא, לצד עבודתו המבצעית והמודיעינית בסיכול טרור ומניעת ריגול כסגן ראש השב"כ, הוא מהנדס בהכשרתו, שימש כסגן ראש אגף הטכנולוגיה בשב"כ והינו בוגר תואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת הרווארד שבבוסטון.  יאיר עסק בשנים האחרונות בהקמת מספר אקסלרטורים לסטארטאפים ישראליים  הפועלים כיום ביניהם ה"הגראז" של השב"כ, ו-"Innofense" של מפא"ת ומשהב"ט.
בשנים האחרונות פעל יאיר שגיא בתפקידו כחבר הנהלת מפא"ת באקוסיסטם החדשנות של מדינת ישראל ביחד עם  CTO - מפא"ת, לקידום טכנולוגי של סטארטפים דו שימושיים (לשימושים אזרחי וביטחוני) ומימונם ע"י קרנות הון חיצוניות (ישראליות ובין-לאומיות) לצרכי קהילות וארגוני הביטחון והמודיעין.
ששי אליה שהיה ראש אגף טכנולוגיות המידע בשב"כ אחראי על תכנון ופיתוח מערכות המידע עתירות הנתונים של השב"כ. ששי הכין את השב"כ לקראת מהפיכת הדאטה וה AI המהווים כיום את הבסיס לפעילות השב"כ. אליה הוא ממקימי מערך הסיגינט בשב"כ (מודיעין המופק מתקשורת ודיגיטל) ואיסוף המידע מהרשתות החברתיות.
מערכות אלו העניקו ומעניקים לשב"כ תמונת מבט כוללת ובזמן אמת המסייעים לו במאבק בטרור ובמימוש ייעודו. אליה, בוגר ממר"מ, בעל תואר ראשון במדעי המחשב וכלכלה ובעל תואר שני במנהל עסקים ומערכות מידע ומקביל בדרגתו לאלוף בצבא. על פועלו בשירות זכה אליה בשני פרסי ביטחון ישראל בשנים -2002 וב-2006. כיום, אליה משמש דירקטור בבנק לאומי ויועץ בכיר בתחום טכנולוגיות המידע והסייבר.
אלי יזרלביץ עוסק בשנים האחרונות במספר מיזמי נדל"ן וטכנולוגיות בארץ ובחו"ל והוא בעל קשרים ענפים למשקיעים ולחיבורים אסטרטגיים בארץ ובעולם. יזרלביץ הוא מומחה ובעל ידע רב בפיתוח עסקי ומו"מ.
Weccelerate קצרה מספר הצלחות בשוק המקומי. בשנה האחרונה השיקה החברה, בשיתוף קופ"ח לאומית שירותי בריאות, אקסלרטור בתחומי הבריאות הדיגיטלית. מטרת האקסלרטור, "Leumit Weccelerate" היא ליווי יזמים מתחילים בשלבים מוקדמים, מהרעיון הראשוני ועד להפיכתו למוצר פעיל.
אלון פנחס, מנכ"ל חברת Weccelerate הינו בעל ניסיון רב בהערכות שווי סטארטאפים וחברות לפני השקעה או רכישה, וכן בקשרים עם משקיעים אסטרטגיים מקומיים וגלובאליים.
עידו סבג הוא היועץ הטכנולוגי בחברה. הוא בעל תואר ראשון בהנדסת מכונות ותואר שני בהנדסה ירוקה. סבג הוא בעל ניסיון רב במחקר, תכנון ופיתוח מוצרים ובתפקידו בחברה מבצע את הגישור בין התהליך ההנדסי לעסקי על מנת להתאים את מוצר הקצה לצורכי המשתמש ולתוכנית החדירה לשוק. סבג שימש כמרצה ומנחה בפרויקטי גמר במכללת SCE להנדסה, הנחה קבוצות במסגרת תוכנית "יזמים צעירים" שהעפילו לגמר ומשמש כחבר בורד וממקימי IMPACT-HUB.
אברהם הינוך, סמנכ"ל השיווק של Weccelerate הוא בעל תואר בהנדסה. הינוך, כמומחה בשיווק דיגיטלי ומסורתי כאחד מלווה את הסטארטאפים מתחילת דרכם על מנת לבנות, יחד איתם, את האסטרטגיה השיווקית והתקשורתית שתסייע להם להיכנס לליווי או השקעה ב Firefly.
אלון פנחס, מנכ"ל חברת הייעוץ Weccelerate: " השב"כ הישראלי ויכולותיו הטכנולוגיות והמבצעיות מדהימים פעם אחר פעם את העולם ולכן אך טבעי שמי שהובילו את היכולות הללו בארגון יביאו אותם לשוק הפרטי כדי לאתר ולסייע לסטארטאפים המתאימים ביותר להתפתח ולצמוח בכיוונים רצויים. "FireFly" מוקמת כדי לתת מענה ספציפי וייחודי בנוף הסטראטאפים הקיים. אני בטוח ששיתוף הפעולה המיוחד הזה יצליח".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה