רכילות עסקית

זה מה שאמרו ראשי מכלול כשפתחו את המסחר השבועי

חברת האשראי החוץ בנקאי פתחה את יום המסחר הראשון בבורסה לניירות ערך בת"א בטקס חגיגי מסורתי במעמד הנהלת החברה, המנכ"ל אורי פז: "הנפקת החברה והפיכתה לציבורית היא אבן דרך משמעותית עבורנו"
כפיר אדר | 
ראשי מכלול בבורסה (צילום אלי לוי)
מכלול פתחה הבוקר (ראשון) את שבוע המסחר הראשון של השנה בבורסה לניירות ערך בתל אביב. מכלול היא החברה היחידה בבורסת ת"א מבין חברות האשראי החוץ בנקאי המתמחה במימון ליווי נדל"ן למגורים כתחליף בנקאי מלא וגם במתן חוב מורכב לחברות בינוניות בצמיחה.
חברת האשראי החוץ בנקאי פתחה את יום המסחר הראשון בבורסה לניירות ערך בת"א בטקס חגיגי מסורתי במעמד הנהלת מכלול, צבי זיו יו"ר, ושלושת בעלי השליטה בחברה: אורי פז מנכ"ל מכלול מימון, איילת רוסק מנכ"לית מכלול נדל"ן וירון בלנק דירקטור במכלול מימון. מכלול החלה להיסחר בבורסת ת"א בשבוע שעבר וצפויה בקרוב להצטרף למדדי הבורסה במסלול המהיר.
מכלול השלימה באחרונה הנפקת IPO מוצלחת עם גיוס של 110 מיליון שקל לפי שווי של 390 מיליון שקל. ההנפקה הסתיימה עם ביקושי יתר מגופים מובילים ביניהם כלל ביטוח, שותפה אסטרטגית מרכזית מיום הקמת מכלול, אשר לקחה חלק משמעותי ערב ההנפקה ומחזיקה בחברה 24.9%. בין בעלי המניות הבולטים הנוספים בחברה ניתן למנות את קרן נוקד (5.2%), ומייסדי מכלול-  איילת רוסק (13%), ירון בלנק (13%) ואורי פז (19.7%).
למכלול תיק אשראי כולל של מעל חצי מיליארד שקל, והיא צופה הכנסות פרופורמה של כ-68 מיליון שקל בשנת 2021, עם רווח נקי שנתי צפוי לאחר התאמות של 32.6 מיליון. תחזית החברה לתוצאות העסקיות במחצית השנייה של 2021 משקפת ציפייה לקצב הכנסות שנתי של 74.2 מיליון שקל ולקצב רווח שנתי לאחר התאמות של 37.8 מיליון שקל. במסגרת התחזית החברה צפויה להרחיב את תחומי הפעילות הקיימים – מתן אשראי בכיר ליזמי נדל"ן ומתן חוב מורכב לחברות Middle Market צומחות.
אורי פז מנכ"ל מכלול מסר: "הנפקת החברה והפיכתה לציבורית היא אבן דרך משמעותית עבורנו. הצלחת ההנפקה בעת הזו הוכיחה את הבעת האמון של השוק בחברה ואנו גאים בהיענות הגבוהה שהייתה למהלך הזה. המודל החדשני של מכלול להעמיד פתרונות גמישים יותר בהשוואה לקרנות השקעה פרטיות, תאפשר לנו להיות חוד החנית בקטגורית מימון זו ולהפוך למובילת שוק האשראי בישראל".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה