חדשות

במזל זה נגמר בנס: חילוצים של מאות אזרחים בהצפות ברחבי הארץ, ללא נפגעים בנפש

יחידות הכבאות וההצלה הגיעו למאות זירות במהלך היממה האחרונה, כאשר רחובות בערים רבות הוצפו ולכודים רבים נקלעו לסכנה. מרתפים וחניונים הוצפו, אזרחים נתקעו ברכבים בשלוליות. צפו בתיעודים מהזירות השונות
כפיר אדר | 
ההצפות ברחבי הארץ (צילום כבאות והצלה)
יממה ברוכה בגשמים, הובילה גם לריבוי קריאות על אירועי הצפה ברחבי הארץ, כאשר נרשמו עשרות חילוצים של אזרחים מההצפות, כאשר בחלק מהמקרים הייתה סכנת חיים של ממש, אך לא נרשמו עד כה נפגעים בנפש, אלא רק נזק רב לרכוש.
במהלך הלילה התקבלו קריאות 102 במשל״ט המחוזי על הצפות ברחבי מחוז מרכז. בחולון: כח כיבוי וחילוץ הוזנק לאזור התעשיה רחוב המרכבה פינת הרוקמים, בהגעת הלוחמים למקום הבחינו באזור מוצף בגובה של כמטר ושהנהג לכוד על גג הרכב. הנהג חולץ על ידי כח כיבוי וחילוץ ללא פגע והועבר למקום מבטחים.
באור יהודה: כח כיבוי וחילוץ הוזנק לאיזור התעשייה באור יהודה בהגיעם הבחינו בשני נהגי מוניות על גג הרכבים מחכים לחילוץ. הכח חילץ את הנהגים והביאם למקום מבטחים. למרבה המזל לכל המחולצים שלום. מכבאות והצלה נמסר: "לישראל שבים ומבקשים מהציבור הרחב לא להכנס לשלוליות ומעברי מים כשלא בטוחים בגובה המים וביכולת לעבור. מעבר לא בטוח עלול לסכן חיים".
לוחמי האש במחוזות מרכז ודן פעלו הלילה והבוקר בריבוי אירועים ומוקדי הצפות בהם חולצו עשרות אזרחים ללא פגע. כבר בשעות הלילה התקבלו במוקד 102 של מחוז מרכז מספר רב של דיווחים על הצפות ושיטפונות באזור שיכוני מזרח ראשון לציון עם חשש ללכודים בתוך בתים ורכבים שהוצפו. למקום הוזנקו צוותים רבים של לוחמים עם ציוד יעודי שסרקו עשרות בתים ורכבים  וחילצו מספר רב של לכודים ללא פגע. בנוסף, הוקפצו לזירות השונות 3 צוותים  מיחידת להבה שסייעו למחוז באיתור וחילוץ לכודים. 
בראשל"צ חולץ אדם שהיה לכוד במרתף מוצף במים. לצורך חילוצו נאלצו הלוחמים לנסר את  הסורגים ולחלץ אותו מהחלון. כמו כן, חולצו שתי דיירות מתוך יחידות דיור במרתפי בתים פרטיים שנמצאים במפלס נמוך מהכביש. כל הרחוב הוצף וכמויות מים נכנסו לבתים. שלושה לכודים חולצו מתוך רכבים שהוצפו במהלך נסיעתם. מספר חניונים הוצפו, אך לא דווח על לכודים. 40 לוחמי אש מתחנת כיבוי רחובות בסיוע צוותים מיחידת להבה פועלים החל משעות הבוקר המוקדמות לחילוץ אזרחים מעשרות בתים שהוצפו ברחוב העצמאות בנס ציונה. 
נרשמו גם מספר חילוצים ברחבי העיר חיפה, כאשר בשעות האחרונות פועלים מספר רב של לוחמי אש בחילוץ אנשים במספר מוקדי הצפות ברחבי העיר חיפה, בין היתר בשכונות אליעזר, בת גלים ועין הים,  בפיקודו של מפקד תחנת חיפה טפסר משנה יצחק סויסה, מספר רחובות מוצפים חסומים כעת לתנועה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה