תקשורת ומדיה

זהבה גלאון תוקפת: "הליכוד - סניף לייט של כהנא חי"

חברת הכנסת לשעבר, זהבה גלאון, ממשיכה בקו הלוחמני נגד הליכוד והימין ויוצאת גם נגד המבקרים משמאל על המילים החריפות בהן היא משתמשת: "לזירת אגרוף לא נכנסים בבגדי בלט"
מערכת ice |  3
זהבה גלאון (צילום יהונתן סינדל פלאש 90)
יו"ר מרצ לשעבר, מגיבה היום (שני) לביקורות שהגיעו סביב מאמרה נגד הימין בישראל ואמירותיה החריפות נגדו, גם ממחנה השמאל: "צקצקני המחנה שלנו, שפגעתי בציפור נפשם, ייבבו: איך את מלכלכת את הידיים".
כזכור, גלאון השתמשה במילים חריפות נגד מחנה הימין בטור שכתבה באתר הארץ, טור שעורר סערה כאשר כתבה: "התשובה לימין פשוטה: תקשיב, יא חתיכת בהמה גזענית, הומופובית, שונאת זרים, שונאת נשים, שחותרת לגרור אותנו למשטר טליבאני - איננו פוחדים ממך. יש לנו עקרונות: שוויון, אהבת האדם, חירות, אחווה. ועכשיו לך מפה, לפני שנטפל בך כמו שטיפלנו בפשיסטים המקוריים".
 
הפעם, הוסיפה גלאון מתקפה חדשה בטור שכתבה והפעם על דודי אמסלם ואמירותיו כי יש לשים את השופטים במכלאות: "אמסלם אמר משהו חמור הרבה יותר, והוא אינו מתנער מדבריו: עם עליית הליכוד לשלטון השופטים ייכלאו, "כדי לשלוט נמחק את המילה צדק", והליכוד ימנע מחברי הכנסת של האופוזיציה (לעתיד לבוא) כניסה למשכן".
מדוע זה מרתיע את חברת הכנסת לשעבר? כי הליכוד מייצגים רבע מהאוכלוסייה, נתח שקורא להפיל את המשטר הדמוקרטי "והמחנה שלו עוד לימינו" כמו גם התקשורת הימנית, לדבריה. אחת הסיבות לכך שחביר הליכוד תמכו באמסלם נעוצה בברית "הלא קדושה של הביביסטים והכהניסטים", ולדבריה כך אמסלם נוהג: "להשתמש בדמוקרטיה כדי לחסל את הדמוקרטיה. כבר אין כאן חתרנות, אלא התקפה ישירה על אושיות הדמוקרטיה".
 
גלאון עם ביקורת על הליכוד שלא יוצאת נגד אמירות כאלו שהיו בעבר של כהנא: הליכוד, כמו גם העבודה ומרצ החרימו את דבריו של כהנא כאשר נאם בכנסת. אולם, לדבריה, הימים האלה עברו: "כיום הליכוד הוא סניף לייט של כהנא חי. כפי שאמר יפה יאיר לפיד בדיון לזכר יצחק רבין ז"ל, בכנסת יושבים צאצאיו האידיאולוגיים של יגאל עמיר, ורוב הציבור מעדיף שלא להפנות מבט. זה מפחיד, זה מכוער, זה מרפה ידיים".
על הביקורות שקיבלה על כל המילים החריפות שלה, הגיבה גלאון כי המצב לא מותיר ברירה שכן זהו מאבק על הדמוקרטיה: "מה שמטפטף עליכם אינו גשם, ולזירת אגרוף לא נכנסים בבגדי בלט. יש פה מאבק, מאבק על הנפש, ואת הוויכוחים על נימוסים והליכות אפשר להשאיר לימים שלאחר הניצחון", חתמה את דבריה.
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מרצ = חמאס לייט, יותר גרועה מרע"ם
  צלאח א-דין אל-איובי 11/2021/22
  הגב לתגובה זו
  1 2
  הגיע הזמן להסיר את הכפפות בטיפול באוייב הסמאלני תומך הטרור הערבו-איסלאמי. הגיע הזמן לדבר איתם 'ערבית'.
  סגור
 • 1.
  סניף לייט של כהנא חי זהבה גלאון
  סבתא רבא 11/2021/22
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מה שמטפטף עלינו איננו גשם ולזירת אגרוף לא נכנסים בבגדי בלט. יש פה מאבק, מאבק על הנפש, ואת הוויכוחים על נימוסים והליכות אפשר להשאיר לימים שלאחר הניצחון."
  סגור
 • גועל נפש
  ניסים 11/2021/23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נאיבית לא עמדה בתור לקבל שכל מכוסה לכי לעזה איכס
  סגור