נדל"ן ותשתיות

עיריית תל אביב עושה מהפכה בבניינים בעיר: סל ההטבות נחשף

עיריית תל אביב-יפו: חוזרים לשפץ את החזיתות עם "עושים עניין מהבניין" והפעם בצפון העיר, בסל ההטבות שעומד לרשות בעלי הנכסים ניתן למצוא ליווי ופיקוח מקצועי וצמוד ללא עלות, 10,000  שקל הטבה קהילתית לכל בניין ועוד
מערכת ice |  1
פרויקט תל אביב יפו החדשה (צילום באדיבות קבוצת חגג)
עיריית תל אביב - יפו פתחה בתחילת החודש בקמפיין "עושים עניין מהבניין" לעידוד שיפוצי חזיתות המבנים. זו השנה השלישית לקמפיין, כשהפעם הוא מתמקד בשכונות עבר הירקון, בדגש על רמת אביב, נווה אביבים, גבעת הפרחים, ל'הישנה והדר יוסף. בדומה לקמפיינים הקודמים, גם הפעם יוכלו בעלי הנכסים שמשפצים את בנייניהם ליהנות מסל הטבות ומענקים של עד 200 אלף שקל.
עיריית תל אביב-יפו רואה חשיבות רבה בטיפוח פני העיר וביצירת סביבת חיים נעימה ואיכותית, ומשקיעה בכך מאמצים ומשאבים רבים. מאחר שהבניין הוא חלק בלתי נפרד מהגדרות המרחב הציבורי, מבנים בעלי חזות לקויה ותחזוקה ירודה משפיעים רבות על איכות החיים, על תחושת השייכות ועל הביטחון שלנו במרחב הציבורי.

ישנם בניינים רבים בעיר שלא בוצעו בהם עבודות תחזוקה במשך שנים, ובניינים בעלי מפגעים רבים ולכן מצבם ירוד. בניינים אלה ניצבים בשכונות המגורים וגם בלב מוקדי התיירות והעסקים והנראות שלהם פוגעת בחזות העיר ובתדמיתה. מעבר להיותם מפגע אסתטי, לא אחת מדובר במבנים שמהווים סכנה לציבור הרחב ומספקים קרקע פורייה למפגעים תברואתיים.
האחריות לטיפול בבניינים המוזנחים היא של כולנו – של העירייה ושל התושבים יחד. על כן, בעלי ובעלות נכסים מחויבים לשמור על תחזוקתו של המבנה ועל המראה הנאה שלו. מתוקף חוק העזר העירוני לשמירה ולשיפוץ חזיתות בתים, בסמכות העירייה לדרוש מהם לבצע עבודות שיפוץ במקרה שהם אינם עושים זאת מיוזמתם. היעד העירוני עומד על 1,000 בניינים משופצים בכל שנה.
על מנת לסייע לבעלי הנכסים לעמוד במשימה, הציבה העירייה, באמצעות התאגיד העירוני עזרה וביצרון, סל הטבות. מה יש בסל? הטבות ומעניקים של עד 200,000 שקל, ליווי ופיקוח מקצועי וצמוד ללא עלות, מימון ביניים לקידום השיפוץ 0%  ריבית על הלוואות לשיפוץ חזיתות הבניין, 5,000 שקל מענק לכל דירה או יחידת מסחר וכן גם 10,000  שקל הטבה קהילתית לכל בניין
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  יפה התחילו ממי שהכי זקוק להטבות (ל"ת)
  ענת 06/2024/18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור